Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki płyn hamulcowy


Gość dino

Rekomendowane odpowiedzi

Caban, czytam Twoje posty i ciagle sie zastanawiam czy udajesz, zgrywasz się czy faktycznie jesteś upośledzony. Sorry za słowa, nie zamierzam Cię obrażać ale wydaje mi się że masz schizofrenię. Posty pisze jedna osoba ale o kilku osobowosciach.

Z racji tego że ciągle wymądrzam sie na forum z wlaszcza w tym dziale odpowiem na Twoje pytania.

Tak, plyn usprawnienia działanie układu hamulcowego.

Tak, skroci sie droga hamowania.

Tak, moze zagotowac sie plyn hamulcowy, poniewaz jest bardzo higroskopijny i szybko wylapuje wilgoc z otoczenia.

Mam nadzieję ze w pełni usatysfakcjonowały Cie moje odpowiedzi.

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caban, czytam Twoje posty i ciagle sie zastanawiam czy udajesz, zgrywasz się czy faktycznie jesteś upośledzony. Sorry za słowa, nie zamierzam Cię obrażać ale wydaje mi się że masz schizofrenię. Posty pisze jedna osoba ale o kilku osobowosciach.
Tomek- ten facet został zbanowany na jednym z for za trollowanie- o ile mnie pamięć nie myli- to nawet z tego, co ma w podpisie:grin: więc nie dziw się, ze i tutaj zaczyna to robić, w którymś momencie przegnie pałkę swoimi nic nie wnoszącymi postami i zakończy karierę i tutaj:whistling:

powróćcie do tematu:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wymieniał płyn przez pompowanie pedałem, robić to na włączonym, wyłączonym zapłonie czy nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia, wyciagnij sitko ze zbiorniczka i strzykawka z cienkim wezykiem odessij stary płyn.

Zalej świeżym i odpowietrzaj układ na krzyż, lewy przód i prawy tył. Potem lewy tyl i prawy przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A vagiem trzeba coś jeszcze robić czy wystarczy odpowietrzenie na krzyż? I powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vagiem odpowietrzasz pompe ABS jesli płyn zostanie całkowicie spuszczony, ale lepiej zebys do tego nie dopuścił bo sam nie dasz rady tego odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu chyba nie odpowietrzysz :D

bez specjalistycznych narzedzi :)

Edytowane przez kamil642
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie, tylko trzeba myśleć. Musisz miec stan plynu w zbiorniczka caly czas na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba rzecz wiadoma ze zbiornik musi miec stan po za tym klasycznie odpowietrzajac ktoś musi naciskać na pedał i go trzymać podczas popuszczeni a odpwoietrznika chyba ze posiada się specjalną podproke (blokade) ktora mozana zablokowac pedał za fotel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zablokować pedał o fotel to mozna też czymś innym wykombinować, nie trzeba chyba aż tak się spuszczać nad specjalistycznym sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba żadnych blokad, wystarczy 2-3 metry przezroczystego weżyka o srednicy 6mm tak aby ścisło siedział na odpowietrzniku, koniec wężyka umieszczamy w butelce ustawionej wyżej niż zacisk tak aby stworzył sie "syfon", luzujemy delikatnie odpowietrznik i pompujemy. Zaczynamy od lewego przedniego koła, potem prawe, lewy tył i na koniec prawy tył. Jedyny myk polega na tym aby cały czas był stan płynu w zbiorniczku, jeśli złapie powietrza leżysz i kwiczysz, jesli sie tak stanie pomoże tylko porządny warsztat więc trzeba bardzo uważać. Czytałem też o odpowietrzaniu stronami czyli, lewy przód, lewy tył, prawy przód, prawy tył, u mnie po całkowitym zapowietrzeniu pomogła pierwsza metoda, maszynka do odpowietrzenia ABS i dwa dni kombinacji .............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy od lewego przedniego koła, potem prawe, lewy tył i na koniec prawy tył.

jeżeli wymieniasz płyn to nie ma znaczenia od którego koła zaczynasz

gdy odpowietrzasz układ to robi sie to na krzyż, przednie lewe i tylne prawe

potem przednie prawe i tylne lewe, wszystko równocześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...