Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki płyn hamulcowy


Gość dino

Rekomendowane odpowiedzi

dev... który lepszy do B7 SL.6 czy TYP 200 do tej pory lałem BOSCH-a (nie wiem z ta lepkością przy -40 który będzie lepiej działał w moim układzie) Na wiosnę wymieniam tarcze, klocki i przewody i brakuje mi płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temacik i dalej dokładnie nie kumam jak odpowietrzyć ABS po całkowitym spuszczeniu płynu. Jeśli źle myślę poprawcie mnie:

Punkt 1.

-podnoszę auto do góry

-odkręcam wszystkie 4 odpowietrzniki + zbiorniczek

-czekam ok 20-30 min aż stary płyn wyleci, mniej więcej po 10min wskakuje do auta przepompować pare razy hamulcem aby wszystko dokładnie zleciało

-zalewam świeży płyn Ate SL.6

-biegam wkoło auta i po zauważeniu płynu zakręcam odpowietrzniki, w miedzy czasie pilnuje zbiorniczka

-pompuj, odkręć, zakręć, dolej i tak przez cały czteropak LECHA :wink: zaczynając oczywiście od prawego tylnego koła

Punkt 2.

Teraz moje gdybanie :

-podpinam vaga robię nastawy, nie odkręcam niczego i poprostu pompa sie odpowietrzy ???????? przecież powietrze z układu gdzieś musiało pójść, więc gdzie ?????

-sprzęgło też odpowietrza sie samo ???? w starych samochodach na wysprzegliku jest odpowietrznik, jak to jest w b6 ???????

Niech ktos kumaty ładnie opisze punkt 2. dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po ....uj calkowicie spuszczales plyn, hm ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak robiłem, nigdy nie wymieniałem płynu w samochodzie z ABS więc sie pytam co i jak. Jestem zdania ze jesli spuści sie cały płyn to mniej syfu zostanie w układzie. Podpowiedz po ludzku i jesli mozesz to dokończ moj opis krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz jestes w czarnej d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos napisze krok po kroku jak odpowietrzyć pompe ABS, za posty "masz wyżej" "vagiem" lub podpowiedzi "władców postów" z 18 tysiącami postów ze "jesteś w d*pie" też dziękuje, jednym słowem nie masz nic do napisania zostań sobie w swojej d*pie. Prosze o konkretną odpowiedz jak krok po kroku odpowietrzyć pusty układ hamulcowy + sprzęgło w AUDI A4 B6 1.9 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byles madry przed to dlaczego jestes glupi po ????

Nie pytales przed to i nie pytaj po, a ja nie bede musial odpisywac i miec 20 000 postow na koncie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok 8 tematów o odpowietrzaniu hamulców, ty udzielasz sie praktycznie w każdym ale w żadnym nie napisałeś nic oprócz "zleć to komuś", "po co spuszczałeś płyn", "jesteś w d*pie" według mojej skromnej osoby nie masz zielonego pojęcia o mechanice, osoby które maja o tym duże pojęcie nie maja czasu pisac na forum tylko naprawiają samochody, ty nabiłeś sobie 18 tysięcy postów i nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie "jak odpowietrzyć hamulce" :facepalm:

Jeśli chodziłeś do szkoły to panie nauczycielki zawsze mówiły "dzieci czytajcie ze zrozumieniem" czy ja gdzieś napisałem ze spuściłem płyn :eusathink:chce rozebrać cały układ wszystko wyczyścić i zalać nowym.

Masz cos do powiedzenia to odpowiedz: "jak krok po kroku odpowietrzyć pusty układ hamulcowy wraz z pompą ABS i sprzęgłem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przeszukałem forum i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi jak samemu prawidłowo odpowietrzyć hamulce, oddałem auto do mechanika, pytałem sie jak bedzie to robił, miało być git. Dzis odebrałem auto i pedał jest miekki i po dłuższym trzymaniu wpada w podłogę, esp i abs działa, auto hamuje ale wydaje mi sie ze bierze tylko przód ponieważ momentalnie strzela ABS. Zjebałem gościa oczywiście nie zapłaciłem nawet złocisza, mówił że mam cos zepsute bo nie moze zrobić nastawów i wyskakuje ERROR i ze to nie jego wina :facepalm: co działać ?????????

---------- Post dopisany 03-03-2014 at 17:31 ---------- Poprzedni post napisany 27-02-2014 at 21:27 ----------

Panowie licze na jakaś rade, próbowałem odpowietrzyć hamulce sam, auto na kobyłkach, 5 metrów przewodu 6mm założonego na odpowietrznik a drugi koniec do zbiorniczka, następnie pompowanie po 5 min na zgaszonym i odpalonym silniku. Procedura odpowietrzania nie idzie sprawdzałem nawet oryginalnym VCDS, przy odpowietrzaniu stukałem pukałem w zacisski tak aby wydobyc resztki powietrza. Zaczełem od lewego przedniego koła skończyłem na prawym tylnim (dostałem informacje że w przypadku pompy ABS ma byc taka kolejność) układ został przegoniony i mysle że powietrza juz nie ma, a pedał dalej powoli opada w podłogę........ Byłem juz u 2 innych mechaników i nikt nie chce sie do tego dotknąć, tłumacza sie ze bez pompki podciśnieniowej nic nie da sie zrobić a na 80% trzeba wymienić pompe hamulcową......

Devastionowi należą się przeprosiny, ale z drugiej strony mogłes wytłumaczyć dlaczego lepiej nie robić tego u żadnego osiedlowego papraka.......

Jakie rady ????? jesli kupie nową pompę wymienie ją sam czy wogole sie do tego nie dotykać??? z tego co dzwoniłem w mojej okolicy żaden mechanik nie ma pompy podciśnieniowej...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do mnie jutro to powiem Ci jak to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok bede dzwonił :wink: zapomniałem wyżej dodać ze przy odpowietrzaniu tylnych hamulcy na zgaszonym aucie słychac wyraźne gwizdanie, syczenie. Dodzwoniłem się wczoraj do goscia, który robi takie rzeczy i powiedział ze jesli jest taki objaw to zaworek jednej sekcji sie zablokował i przepuszcza płyn miedzy sekcjami i dlatego pedał opada w podłogę............... Mam kupić nową pompę i przyjechać do niego, mam nadzieje ze dev ma jakis pomysł.

---------- Post dopisany at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany at 06:53 ----------

niestety masz zablokowane PW.... miałem dzis nie zapowiedziany wyjazd i niestety nie zapisałem twojego tel. Zadzwonie jutro ok 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki płyn hamulcowy do 1.6 adp? ATE typ 200 czy SL6?

jak się odpowietrza sprzęgło? gdzie się znajduje odpowietrznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL6

Odpowietrznik jest w silowniku sprzegla

Ale uwazaj bo jest plastikowy i łatwo go ukrecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL6

Odpowietrznik jest w silowniku sprzegla

Ale uwazaj bo jest plastikowy i łatwo go ukrecic

dzieki Dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...