Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki płyn hamulcowy


Gość dino

Rekomendowane odpowiedzi

Dostęp do odpowietrznika sprzęgła jest z góry czy z dołu?

Jeszcze jedno pytanie:

Gdy wymieniam płyn, to po każdym pompowaniu, wdepnięciu pedału hamulca i odkręceniu zaworka powinienem ten zaworek z powrotem zakręcić, zanim druga osoba puści pedał żeby nie zassał powietrza, czy wystarczy że wężyk będzie zanurzony w płynie i wtedy nie trzeba za każdym razem odkręcać/dokręcać odpowietrznika, tylko pompować i dolewać ew. płynu do zbiorniczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL6 spokojnie wystarczy, kolego jesli chcesz wymieniać płyn sam to stanowczo odradzam, w ASO borą za taka usługe 100-150zł samemu mozna norobić sobie strasznego bałaganu, wiem cos o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie, ale oddam auto do mojego mechanika starej daty...

Z resztą nie wiem co powie... może wyśle mnie gdzieś gdzie mają "dojarkę" płynu hamulcowego :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika "starej daty" nie dopuszczaj do hamulców w audi bo będziesz beczał :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem płyn dzisiaj (SL6). Teściu pomógł deptać. Wszystko gra!

Gdy stary płyn płynął wężykiem, to miał ciemno żółtą barwę, ale jak już był zlany do bańki przeźroczystej, to był czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziesieć lat nie wymieniany :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devastation a do tych moich w B7 wymieniać na TYP200 czy SL6 ? Kupiłem TYP200, ale się nie zmarnuje jakby co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem płyn dzisiaj (SL6). Teściu pomógł deptać. Wszystko gra!

Gdy stary płyn płynął wężykiem, to miał ciemno żółtą barwę, ale jak już był zlany do bańki przeźroczystej, to był czarny.

Ja tez dzis wymienilem na sl6 :ok: a moj stary plyn byl ciemno zielony. Ciekawe czym bylo wczesniej zalane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czym miał być zalany ???

Dot4, miał z 15lat :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana płynu usprawnia układ hamulcowy ?

Nie wiem... czy skróci się droga hamowania poprzez świeży płyn czy po prostu chodzi o to, żeby płyn się nie zagotował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caban, czytam Twoje posty i ciagle sie zastanawiam czy udajesz, zgrywasz się czy faktycznie jesteś upośledzony. Sorry za słowa, nie zamierzam Cię obrażać ale wydaje mi się że masz schizofrenię. Posty pisze jedna osoba ale o kilku osobowosciach.

Z racji tego że ciągle wymądrzam sie na forum z wlaszcza w tym dziale odpowiem na Twoje pytania.

Tak, plyn usprawnienia działanie układu hamulcowego.

Tak, skroci sie droga hamowania.

Tak, moze zagotowac sie plyn hamulcowy, poniewaz jest bardzo higroskopijny i szybko wylapuje wilgoc z otoczenia.

Mam nadzieję ze w pełni usatysfakcjonowały Cie moje odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanika "starej daty" nie dopuszczaj do hamulców w audi bo będziesz beczał :whistling:

Tak z ciekawości co taki dziadzio może sknocić czeka mnie niedługo wymiana płynów w tym i od hebli. Dobrze by było wiedzieć na co zwrócić uwagę żeby nie mieć biedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem ofiarą nie umiejętnej wymiany płynu, cały układ został zapowietrzony, dzwoniłem do devastiona próbowałem odpowietrzyć sam. Niestety bez skutku. Oddałem do warsztatu, naprawa miała trwać 6 godz, mechanicy męczyli sie przy tym 3 dni i widziałem to na własne oczy bo codziennie przyjeżdżałem po samochód a oni dalej odpowietrzali. Niestety udało sie odpowietrzyć dopiero po odkreceniu zacisków ale przewody elastyczne nie przetrwały tej próby. Za usługę która w aso kosztuje 120zł ja zapłaciłem łącznie 400zł. Jedynym plusem jest to ze mam nowe przewody elastyczne.

Wszystkim zastanawiającym sie nad wymiana polecam jechać do ASO lub nie dotykać sie do tego. Właściciel warsztatu powiedział ze nigdy więcej nie weźmie sie za taka robotę........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem ofiarą nie umiejętnej wymiany płynu, cały układ został zapowietrzony, dzwoniłem do devastiona próbowałem odpowietrzyć sam. Niestety bez skutku. Oddałem do warsztatu, naprawa miała trwać 6 godz, mechanicy męczyli sie przy tym 3 dni i widziałem to na własne oczy bo codziennie przyjeżdżałem po samochód a oni dalej odpowietrzali. Niestety udało sie odpowietrzyć dopiero po odkreceniu zacisków ale przewody elastyczne nie przetrwały tej próby. Za usługę która w aso kosztuje 120zł ja zapłaciłem łącznie 400zł. Jedynym plusem jest to ze mam nowe przewody elastyczne.

Wszystkim zastanawiającym sie nad wymiana polecam jechać do ASO lub nie dotykać sie do tego. Właściciel warsztatu powiedział ze nigdy więcej nie weźmie sie za taka robotę........

Moze napisz jaki blad popelniles przy wymianie plynu. Mysle ze jezeli niedoprowadzilo sie do braku plynu w zbiorniczku to wymiana plynu powinna przebiec pomyslnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał wcześniej - spuścił cały płyn z układu. Shit happens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...