Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pali sie bezpiecznik sterowania odcinkiem ledzwiowym


wiesniak

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Dwa tygodnie temu zakupilem B7 2006.

Nie dziala mi regulacja elektryczna odcinka ledzwiowego. Szukajac informacji na ten temat doszedlem do samotnego bezpiecznika 10A pod pokrywa ponizej kierownicy.

Niestety po jego wymianie spalil natychmiast ponownie.

Chcialbym prosic o wskazowki co powinienem sprawdzic w kolejnym kroku, bo samochod dla mnie nowy i nie wiem.

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie ten sam problem tyle ze w b6 . czy w b6 tez te bezpieczniki znajdują sie pod kierownica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to jest czerwony bezpiecznik 10 A, jest tylko jeden taki wiec nie da sie pomylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze u siebie dzis . u mnie w ogole nie działa regulacja . ktos mi mowił zebym sprawdził bezpieczniki ale nie mogłem go zlokalizowac . dzis sie za to zabiore . a u ciebie fotele nie chodza jak ten bezpiecznik jest spalony ? czy sa 2 bezpieczniki na kazdy fotel osobny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko o jednym bezpieczniku i ze instalacja jest bardzo podobna w B6 i B7.

Oba nie dzialaja, w sumie przyszlo mi do glowy ze powinienem sprawdzic czy pali sie od razu po wlaczeniu zaplonu czy dopiero gdy wciskam jeden z przyciskow, a jesli to drugie, to czy tak jest w przypadku obu foteli. Wtedy juz cos bede wiedzial, choc nadal nie wiele.

Jesli ktos mialby jakas sensowna porade, to poprosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze rozłącz pod fotelami kostki i wsadz bezpiecznik . i sprawdz czy sie pali . jak nie to wyłącz zapłon podłącz jeden fotel i sprzwdz jak nie to znowu to samo z 2gim fotelem . nie odpinaj tylko zółtej kostki bo ona chyba za poduszki jest odpowiedzialna

---------- Post dopisany 20-05-2014 at 16:02 ---------- Poprzedni post napisany 16-05-2014 at 07:13 ----------

Kolego . który to bezpiecznik ci sie pali ? mozesz zaznaczyc albo opisac ktory jest odpowiedzialny za lędzwie ? i czy jak spali ci sie ten bezpiecznik czy działa ci podswietlanie przestrzeni nóg z tyłu ? ( to swiatełko pod fotelami)

DSC_0294.jpg

DSC_0295.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam jak zedytowac tego zdjecia w tym momencie, nie moge tez sprawdzic u siebie. Ale cos jest nie tak, bo dalbym glowe ze byl to czerwony bezpiecznik umieszczony dokladnie pomiedzy dwoma zielonymi elementami ktore chyba sa bezpiecznikami termicznymi, pod przekaznikiem nr 53.

U mnie samo wszystko wrocilo do normy, zabralem sie za to w weekend i po zmianie po prostu sie nie spalil i wszystko dziala. Wczesniej odkrylem ze dywanik mam mokry, byc moze jeszcze od zimy i jest dziura w dywaniku gumowym. Troche sie to wysuszylo i moze stad poprawa.

pozdrawiam

Wysłane z mojego SHV-E210K przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzejemy kotleta ?  

wymieniłem bezpiecznik pod kierownicą sprawdziłem czy lędźwie działają- fotel pasażera wszystko gra (do tyłu do przodu góra dół) kiedy sprawdzałem fotel kierowcy góra dół działa poprawnie natomiast przód tył nie działa i nie słychać żeby silniczek pracował. kiedy spróbowałem po raz drugi lub przytrzymałem dłużej przycisk do przodu spaliło bezpiecznik. nie wymieniłem na następny wolałem sięgnąć po poradę tutaj. 

jakieś pomysły co czynić? rozbierać fotel? w czym problem spotkał się ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokowany silnik mechanicznie w przekładni ślimakowej. Po wymianie silnika wszystko śmiga bez problemu. Przekładnia się wyciera gdy poprzedni właściciel dużo ważył lub obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...