Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skąd i jaki łącznik elastyczny tłumika


bongod

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie . Szukajka mi nie znalazła :/ . Chcę wymienić przy okazji katalizatora :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bym się chciał podpiąć do tematu, gdyż też szukam złącza elastycznego. Na allegro za 20zł dostać je można albo i za 80zł

Byłem w sklepie motoryzacyjnym u siebie w mieście. Facet dał mi do ręki takie złącze w cenie 34zł i pytam się jaak z jakością tego to powiedzia mi, że na pewno nie przejeżdzę tego złącza.. na allegro jak patrzyłem to było prawdopodobnie to samo złącze za 20kilka złotych.

Z kolei gosćiu który ma mi kata wycinać, mowil, ze porządne złacze kosztuje kolo 80zł a taniego nie oplaca sie wstawiac, proszę o porady gdyż na prawde nie wiem czy warto inwestować prawie 100zł w coś co za polowe tego może spelnić podobne zadanie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to są jakieś standardowe długości i średnice?? Gdzie na allegro bo ja nie mogę znaleźć do a4 b6 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zmierz jakie Twoja ma wymiary i wtedy na allegro szukaj.

A może ktoś obeznany w temacie się wypowie? Bardzo bym prosił o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh ciężko to zmierzyć nie wyciągając a szukanie po wyciągnięciu to dłuższy czas bez furki :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D są wieczne widocznie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nam siadła pleciona poprostu :)

---------- Post dopisany 20-05-2014 at 08:16 ---------- Poprzedni post napisany 17-05-2014 at 21:50 ----------

Rozumiem że jak katalizator ma takie koncówki trujkątne to i ten łącznik elastyczny ma też mieć taką końcówkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zwracam się o pomoc do "znawców" tematu.

Oberwała mi się plecionka (złącze elastyczne) na łączeniu z rurą od kolektora (tak jak na zdjęciu).

wydech a4 b5 oberwana plecionka | IMG_1471.jpg | Fotosik.pl

Chciałbym wymienić cała rurę od kolektora do tłumika środkowego bo z rury niewiele zostało (nie ma już do czego przyspawać plecionki):

Tłumiki - Audi - A4 - B5 (1994 - 2001) - 1.8 / 1.8T - 30.372 Rura kolektorowa : centrum układów wydechowych : tłumiki, tłumik

Czy wymiana tej całej rury to duży problem? można się do niej dostać "od dołu", przez kanał czy trzeba kombinować jakoś inaczej? np wyciągać silnik :P

Za plecionki tłumikarze kasują 150/200ziko a spaw trzyma niecały rok :/

Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze do b5 tych plecionek jest od pyty a do b6 1.8t nie moge znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze do b5 tych plecionek jest od pyty a do b6 1.8t nie moge znaleźć :/

Kiedyś widziałem do B6 1.8T na allegro Walkera za 105zł ale nie wiem czemu w katalogu tej firmy nie ma czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukam w etce to chyba cała rura jest z plecionką ciekawe jaka cena hehehe pewnie z pincet ;)

---------- Post dopisany at 11:56 ---------- Poprzedni post napisany at 11:14 ----------

Hehehe około 700 zeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem link do rury kolektorowej. Na bank mają też do b6, wystarczy poszukać.

Pytanie tylko jak wygląda wymiana tej rury...

Musze jechać do warsztatu by wyciągnęli starą, założyli nową a potem do tłumikarza by dospawał do reszty wydechu czy poradzi sobie z tym wszystkim tłumikarz?

---------- Post dopisany at 12:47 ---------- Poprzedni post napisany at 12:44 ----------

kurde, do b6 maja tylko do 2.0. Pewnie nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyba jednak kupie w intercarsie i pospawam ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz szczescie ja nadal szukam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do tego sklepu. Koleś mówi że wymiana tej rury jest prosta jak budowa cepa. klucz na przedłużce, 3 śruby, z drugiej strony obejma i po sprawie :)

Chyba zamawiam :)

Bo to jest bardzo proste wystarczy spojrzeć i już sam się domyślasz jak to wymienić. Poszukaj w gordonie i zobacz czy nie mają intercars strasznie drogi nawet przy upustach -30 % dla mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o samej plecionce mowie z intera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wam pomoże to AVJ plecionka średnica 5,5 cm długość 12 cm - wczoraj mierzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...