Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 T do Ogarnięcia


koziol1172

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś trochę obserwowałem i wygląda to tak

temp wolne 3 tys Ciśnienie oczywiście w barach

60 C 2,3 6,1

70 c 1,8 |1,7 5,4

80, 85 c 1,5 4,4

90 c 1,3 | 1,2 3,6 |3,8

Nieciekawie, dziś rozmawiałem z człowiekiem który pracował w serwisie vw i powiedział że na wolnych ma być minimum 1,8 no 1,7 a przy 3 tys 4,4. Zasugerował podrzucić przynajmniej panewki korbowodowe to da około 0.2 do góry. Powiedział że jak ciśnienie wzrasta szybko i n zimnym jest 6,7 bar na wolnych to smok jest ok, choć wyczyszczenie o ile jest syf to też coś da, tym bardziej po zmianie szajstrola 10w 40 na valvoline 5w 40 syn power , krótko mówiąc z pół syn na pełny. I na koniec powiedział zalej Liqui Moly bo tylko ten jest tak naprawdę pełnym prawdziwym syntetykiem, ewentualnie motul jeszcze

---------- Post dopisany 14-07-2014 at 23:20 ---------- Poprzedni post napisany 18-06-2014 at 18:57 ----------

Czyli logi sa dobre tylko masz zle wyregulowana sztange przy turbinie lub cos w ten desen, na serii nie powinno trzymac 0,5 do odcinki tylko spada do 0,3, zrob jazde z odpieta wtyczka od n75 jak bedzie tak samo jak wczesniej to znaczy ze sztanga jest podkrecona.

Odgrzewając temat pisałeś że sztanga może być podkręcona, szukałem i w końcu już nie wiem. Jak ją poprawnie wyregulować??????? może jest gdzieś opisane tylko na to nie trafiłem

Czy ta klapa zamyka się po odpaleniu jak dostanie podciśnienia czy jest zamknięta non stop a otwiera ją ciśnienie doładowania i steruje tym n75???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zmieniał panewki to załóż wszystkie nowe dlaczego tylko korbowodowe o ile na wale nie ma rowów na pewno cisnienie się powiększy po wymianie.

Ja u siebie mam podobne cisnienie i panewki patrzyłem to są dobre i wał się jeszcze nada założyłem nową pompę oleju .

Co do klapki to otwiera ją ciśnienie doładowania pełne otwarcie powinno być coś około 6 bar jak żle niech ktoś poprawi czyli od 4-5 bar powinna zacząć się otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki zostawiam, raczej nie będę wymieniał. Plan nr2 to będzie wymiana rozrządu, uszczelniacza wału, uszczelki misy i czyszczenie smoka.Chyba że będzie czysty to rozważę wymianę pompy. Tylko ciekawi mnie czy warto brać swaga za około 5 stów czy toprana za około 200. Myślałem nawet by po ogarniać to co napisałem i za dużo się nie rozczulać. Lepiej poszukać jakiegoś anglika z małym przebiegiem

---------- Post dopisany at 17:49 ---------- Poprzedni post napisany at 17:48 ----------

Klapka w serii otwiera sie przy 0,3 bar.

Sprawdzę jak jest u mnie w wolnej chwili:kox: a o nią ostatnio ciężko:kox::kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz zmieniał panewki to załóż wszystkie nowe dlaczego tylko korbowodowe o ile na wale nie ma rowów na pewno cisnienie się powiększy po wymianie.

Ja u siebie mam podobne cisnienie i panewki patrzyłem to są dobre i wał się jeszcze nada założyłem nową pompę oleju .

Co do klapki to otwiera ją ciśnienie doładowania pełne otwarcie powinno być coś około 6 bar jak żle niech ktoś poprawi czyli od 4-5 bar powinna zacząć się otwierać.

Interpunkcja na poziomie przedszkolaka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast krytykować trzeba było napisać wcześniej jak ustawić klapkę vag i coś w temacie a ty jesteś z tych wiem a nie powiem jak taki mądry jesteś pierwszoklasisto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast krytykować trzeba było napisać wcześniej jak ustawić klapkę vag i coś w temacie a ty jesteś z tych wiem a nie powiem jak taki mądry jesteś pierwszoklasisto.

To już jest wstyd. O interpunkcji słyszałeś? Troche szacunku dla forumowiczów. Nie umiem pisać - nie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW, bez spiny o takie gówna, trzeba naprawić auto a nie wstawiać przecinki :wink:

Ponoć topran (ok 140 a nie 200) sporo się nie różni od swaga/febi bo tam płacisz za markę a to tylko 2 koła zębate w obudowie.. mam gdzieś opis jak sprawdzić szczelinomierzem czy pompa jest zużyta ale ja założył bym tą tańszą.

Swap silnika jest bez sensu bo jest duże prawdopodobieństwo, że kupimy to samo.. i tu mega podziękowania dla koncernu VAG za long life :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na firmie cos koło 150 z tego co kojarzę na szybko:wink: kurde jakbyś odnalazł coś o tym sprawdzeniu to byłbym bardzo wdzięczny:banan: :banan::banan: pompa podobno była zmieniana razem z turbo około rok temu.
Na pierwszy rzut i tak zmienię przegub prawy, łożysko lewe i dwa przednie amory a dopiero potem akcja nr2 czyli rozrząd, uszczelniacze przednie, zrzut michy ---czyszczenie smoka, weryfikacja pompy, i złożenie z nowymi uszczelnieniami.

Co do pompy to jeżeli byłaby możliwość sprawdzenia to super, bo osobiście jestem mało wiarygodny i ciężko mi uwierzyć że poprzednik ją wymienił

Coś mnie wzięło i porównywałem swojego loga z niby zdrowym bexem i wychodzi na to że przy tych samych obrotach 5 tys 5,5 i 6 tys mamy podobne przepływy, poprzedni właściciel twierdził że jak regenerował turbinę to coś mu tam zmodernizowali.. Może być w niej środek od k03S?????

Napiszę ktoś czym się różni seryjne K03 od K03S i czy można to poznać zaglądając od strony dolotu turbiny czy trzeba na wydechu też rozpinać

Mój http://vaglog.rtnet.pl/log_175762.html

i Bex http://vaglog.rtnet.pl/log_136443.html


Z autem są postępy, ciśnienie oleju już dobre, poprawiona pompa oleju z anglika, rozrząd itd....

Aktualnie taki setup http://vaglog.pl/log_191167.html na doładowaniu ~0.9 0.95 zależy jak mbc się wstrzeli

Będę próbował ogarnąć ten błąd potencjometru przepustnicy i jak tylko uda mi się to zrobić to wpadnie program.

Jazda na mbc jest dość nerwowa, Ja auto opanowałem i rzadko kiedy szarpnie ale narzeczona jak nim czasem jeździ to lipa....wiec będzie program

A przepustnice mus ogarnąć bo inaczej nie będzie dobrze jeździć, wciśnięty gaz do końca a on jedzie jakby miał połowę, oczywiście sporadycznie ale niech się trafi na wyprzedzaniu ...........


NOWE NOWE

Pytanie za sto punktów ! co tu jest grane

założony właśnie drugi komp i n75 zamiast mbc doładowanie seryjne 0.5 bara turbo seria 12 łopatek a auto przy 4300 obr czkawka przepływ taki jak przy pełnej mocy ;/ co tu jest grane i skąd taki przepływ powietrza

wrzuccam log http://vaglog.pl/log_196239.html


http://vaglog.pl/log_196239.html


Jakby ktoś sie czepiał przepływki to z loga powyżej http://vaglog.pl/log_191167.html wychodzi 200 koni i tak wypluł na hamowni wiec chyba nie oszukuje. z tym że doładowanie było w okolicahc 0.95 bara

Edytowane przez koziol1172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz wiedziec?? 8D0907557 na 5 wtyczek seria nie ruszana

Więc tak dolot szczelny, doładowanie 0.47 0.51 mierzone manometrem i w sterowniku gazowym... na wolnych obr przepływka pokazuje 2.6 g/s wiec wygląda na to że nieźle.

I niestety powyżej 4 tys obr limitery zaczynają działać... na przepływce około 120 g/s....... wałek rozrządu seria :D skąd takie przepływyyy?????

chwilowo wrzuciłem program okrojony trochę z limiterów i doładowanie takie samo a przy około 6 tys obr n przepływce 150 g/s

przepływka na doładowaniu szwankuje :D? wrzucałem drugą ale niestety okazała się nie nadająca

Edytowane przez koziol1172
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz wiedziec?? 8D0907557 na 5 wtyczek seria nie ruszana

Więc tak dolot szczelny, doładowanie 0.47 0.51 mierzone manometrem i w sterowniku gazowym... na wolnych obr przepływka pokazuje 2.6 g/s wiec wygląda na to że nieźle.

I niestety powyżej 4 tys obr limitery zaczynają działać... na przepływce około 120 g/s....... wałek rozrządu seria :D skąd takie przepływyyy?????

chwilowo wrzuciłem program okrojony trochę z limiterów i doładowanie takie samo a przy około 6 tys obr n przepływce 150 g/s

przepływka na doładowaniu szwankuje :D? wrzucałem drugą ale niestety okazała się nie nadająca

Spróbuj przepływke od sprawnego auta podmienić mogę swoja ci udostępnić.

Edytowane przez sawul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąbinowałem nową boscha na podmianke ale mogę mieć tylko magneti marelli....

Ty masz sterownik na 5 wtyczek jak dobrze pamiętam tak??? starego aeba

Jak tak to po świetach będę sie kontaktował z Tobą to może podminimy z Twoja i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąbinowałem nową boscha na podmianke ale mogę mieć tylko magneti marelli....

Ty masz sterownik na 5 wtyczek jak dobrze pamiętam tak??? starego aeba

Jak tak to po świetach będę sie kontaktował z Tobą to może podminimy z Twoja i zobaczymy

Mój sterownik jest na dwie wtyczki końcowka 557 T.

Sprawdzę jutro numery przepływki ale u mnie jest chyba Bosch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wychodzi na to że inne ;/ u mnie nr boscha to 0 280 217 117 a u Ciebie

0 280 217 112

jednak wychodzi na to że inne ;/ u mnie nr boscha to 0 280 217 117 a u Ciebie

0 280 217 112

Ale wyslij na pw nr telefonu to zgadamy sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wychodzi na to że inne ;/ u mnie nr boscha to 0 280 217 117 a u Ciebie

0 280 217 112

jednak wychodzi na to że inne ;/ u mnie nr boscha to 0 280 217 117 a u Ciebie

0 280 217 112

Ale wyslij na pw nr telefonu to zgadamy sie

Prawdopodobnie nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...