Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka żarówka led pod samodiagnoze do DRL


michałswd

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.07.2021 o 17:28, the_naturat_com napisał:

@gordo typie po co się wypowiadasz? Pytam innych, Twojego zdania znać nie chcę.

Tutaj nikt nic normalnego Ci nie poleci... 

Dla nich istnieje tylko facebook'owa drożyzna pod tytułem "Promotor Light Device" i nie interesuje ich nic. 

Szkoda tylko, że jeśli chodzi o cenę to tutaj są wyrozumiali, "bo to tak musi kosztować". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stefano_cx napisał:

Tutaj nikt nic normalnego Ci nie poleci... 

Dołóż swoją cegiełkę i daj namiar na sprawdzone 'normalne' produkty to i pewnie więcej osób po nie sięgnie.

Bo skoro nie ma alternatywy to poleca się to, co faktycznie działa, mimo iż może kosztować trochę więcej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stefano_cx napisał:

Szkoda tylko, że jeśli chodzi o cenę to tutaj są wyrozumiali, "bo to tak musi kosztować". 

Bo tak niestety jest. Jak chcesz to możesz ryzykować z tanimi hidami z AliExpress, które robione są tak, aby stopić reflektor lub powodować zakłócenia. Żeby to działało prawidłowo to musi być to dobrze zaprojektowane, z głową, a to już kosztuje. Do tego cena podzespołów z roku na rok rośnie i już nie opadnie, do tego trzeba się przyzwyczaić.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2021 o 21:45, gordo napisał:

Kilkaset osób zadowolonych, to nie wystarczy?

Jest dużo osób nie zadowolonych , Ledy się pala po kilku miesiącach nawet te że środka,  pozycje czy drl potrafią gniazdo wypalić także gufffno prawda że testuje a puzniej sprzedaje , zależy jak kto trafi 

A nie mówiąc o kontakcie,  nie raz po 3 miesiące nie odpisuje 

Polecam zwykły led plus kasownik na zewnątrz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował poniższych ledów plus kasowniki?

Myślę, że to dobra opcja tylko nie wiem jak z nagrzewaniem bo jako drl będą świecić ciągle. 

ALLEGRO.PL

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gordo napisał:

Ktoś próbował poniższych ledów plus kasowniki?

Myślę, że to dobra opcja tylko nie wiem jak z nagrzewaniem bo jako drl będą świecić ciągle. 

ALLEGRO.PL

 

Jeśli chcesz stosować zewnętrzne rezystory to każda żarówka będzie dobra i tylko od indywidualnych preferencji zależy jej wybór.

W całym powyższym temacie jest o tym mowa plus jeszcze tutaj

https://a4-klub.pl/topic/44370-ledy-w-miejsce-świateł-postojowych-i-dziennych-fotostory/

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElectricShock Twojego moda nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie. Jakie są alternatywy oprócz zewnętrznych rezystorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vag bardzo zabawne.

Ponadto nawiązywałem do rozmowy.

14 godzin temu, ElectricShock napisał:

Nie powiedziałem, że projekt umarł B) Alternatywy są. Stay tuned...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2021 o 12:34, the_naturat_com napisał:

@kamil-vag bardzo zabawne.

Ponadto nawiązywałem do rozmowy.

Ok. Pytasz o alternatywy? Proszę bardzo. 

Edytowane przez ElectricShock
  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą, pierwsza część materiału w którym jest odpowiedź na wiecznie aktualne pytanie: Jakie żarówki do DRL w B7? Przedstawiam Wam swoje rozwiązanie, w którym zastosowałem niedrogie żarówki dostępne na aliexpress i allegro. Żarówki te w oryginalnej formie grożą stopieniem lampy, nagrzewają się niemiłosiernie i uszkadzają się, zazwyczaj po kilkudziesięciu minutach ciągłego świecenia. Po modyfikacji, żarówki są pancerne. Jedna para działa w aucie już jeden rok a druga para pod zasilaczem testowym wyświeciła około 2400h. Ich zaletą jest propagacja dookólna światła. W drugiej części, którą wrzucę po niedzieli, będą kolejne żarówki, tym razem rozwiązanie pod przeciwmgielne i tablice rejestracyjne. Zajmiemy się także Modułem MCE aby nie było błędów na FIS. Ale wszystko w odpowiedniej kolejności. 

 

Edytowane przez ElectricShock
  • Pomoc techniczna 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co jeśli po rozebraniu układ wygląda tak  z tego leda powyżej ? Mocno grzeje że po chwili nie idzie jej dotknąć

IBB.CO

Image IMG-20210930-113950 hosted in ImgBB

 

Edytowane przez Maxero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczny na fotografii driver jest bardzo podobny do tego, który opisałem, ale nie identyczny. Kluczowym jest, jaki jest tam zastosowany układ. Trzeba spróbować odczytać z układu napisy, aby ustalić  co to za typ drivera LED lub jeśli się nie da, po topografii połączeń pcb ustalić aplikację tego układu i zmienić konfigurację aby uzyskać pożądany efekt. Da się przerobić każdy tego typu układ. Spróbuj przetrzeć górną powierzchnię wacikiem nasączonym alkoholem izopropylowym lub acetonem.  Pod usunięciu resztek topnika, napisy powinny być widoczne. Podaj mi je lub zrób wyraźną fotkę. Podam Ci wartości elementów jakie należy zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyłem IPA , usunąłem z oznaczenia R2 I R3 rezystory ,który miały napis R200. Reszta to co na foto. Prawej stronie U2 jest D5

IMG_20210930_212825.jpg

IMG_20210930_212816.jpg

HTB14iu4XzDuK1Rjy1zjq6zraFXaz.jpg

Edytowane przez Maxero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezystory są akurat nieistotne. Ważniejsze jest aby odczytać jaki układ tam siedzi ten w obudowie SO8. Podobnych układów jest sporo. Mają bardzo podobne aplikacje ale różnią się podłączeniem i wartością elementów zewnętrznych. Jeśli nie można odczytać jakie symbole są na układzie to przynajmniej trzeba sprawdzić jak jest podłączony (nr. pinu => element na płytce). To pozwoli ustalić typ drivera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten chip to układ o który chodzi, zobacz czy odczytasz z niego cokolwiek z obudowy jak nie to narysuj schematycznie która nóżka z czym się łączy na płytce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra są napisy ,jak się patrzy frontowo to wydaje się pusty ,a pod kątem jest wszystko.

PA010007.JPG

Edytowane przez Maxero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP8525 ma wbudowane cztery metody regulacji prądu wyjściowego, a przez to jasności diod.

Edytowane przez ElectricShock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać żarówka led ledowi nie równa. Za sugerowałem się wyglądem ,a środek już inny. A nie wiem czy to się zmieści do wnętrza żarówki. Mogę ci drugą nie rozebraną w razie czego wysłać

Edytowane przez Maxero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...