Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl


hopek03

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.05.2014 o 00:10, gregor10 napisał:

Jarol - Również nie do końca masz racje , bo to jak auto będzie przyśpieszało zależy nie tylko od cyferek ale też od ich przebiegu.

Silniki mogą miec taką samą wartość mocy w górnym zakresie obrotów jednak jej przebieg i dostępność w zależności od obrotów jest inna i nie będą jechać jak napisałeś podobnie , tylko będzie znaczna różnica , zależna od różnicy wartości i przebiegu niutona i mocy.

Moc może być taka sama tj 200km przy 6500rpm ale przy 6000rpm 180km przy zachowaniu płaskiego momentu obrotowego a drugi silnik będzie miał tą samą moc tj 200km ale dostępną już przy 4500-6000rpm i duzo wyższy moment obrotowy , dzięki czemu przy przepięciu biegu z 6500rpm obroty spadają przykładowo w okolice 5000rpm gdzie silnik nr2 wchodzi w zakres większego momentu obrotowego a więc i większej mocy ,aniżeli nr 1, dlatego nr2 przyśpiesza lepiej od tego który ma płaski przebieg niutonów i wyżej położoną moc w osi obrotów.

Myślałem, że to jak szybko i jak duży moment obrotowy ma się pojawiać reguluje tuner przy korekcie programu? Oczywiście w granicach możliwości sprzętowych, ale czy moment nie jest uzależniony przede wszystkim od ilości i ciśnienia sprężonej mieszanki?

Edytowane przez Diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gregor10 napisał:

wykres.png

@hopek03 ten wynik to potęga ? Ja tu czytam ile max. można z BFB wyciągnąć bez zakuwania i wyczytałem, że 300ps/400Nm a tu taki wynik z BEXa ? Też tak chcę :evil: 

Chyba, że masz zakuty silnik i nie wspomniałeś o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też chciałem zapytać o co chodzi z tym 2.0T? swap czy stroker? choć pewnie przy tym drugim to już poszlibyście na maxa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, YoGi1984 napisał:

No właśnie też chciałem zapytać o co chodzi z tym 2.0T? swap czy stroker? choć pewnie przy tym drugim to już poszlibyście na maxa :D

Ach bo ty masz swapa na 2.0 TFSI cwaniaku ? No to normalne, że taki wynik ? Choć BEX zostało, czyżby faktycznie stocker ?

Edytowane przez Diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hopek03 napisał:

panowie stroker zakuty itp

No to zaszalałeś teraz ? 

Powiedz proszę, bo masz to za sobą... jakie wtryski wsadzić na 250+ bo słyszałem, że nowe Boscha to chinole i np. 430 nie mają deklarowanej wydajności, a 440 sa za dlugie i jest dużo podróbek. Jak jest z używkami? czy trzeba się ich obawiać, bo maja swoje lata a będą pracować na maksymalnej wydajności. Jeśli używka to które? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje @hopek03. Ladnie wystrojone. @gregor10 potrafi ogarnac ladnie. U mnie w watku jest filmik z 1/4 pare tygodni temu w Makowicach. Auto oczywiscie Grzegorz przystroil. Nalatane juz okolo 40 k po modach i wszystko lata jak powinno, a noga ciezka, oj ciezka niestety.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Diablo napisał:

No to zaszalałeś teraz ? 

Powiedz proszę, bo masz to za sobą... jakie wtryski wsadzić na 250+ bo słyszałem, że nowe Boscha to chinole i np. 430 nie mają deklarowanej wydajności, a 440 sa za dlugie i jest dużo podróbek. Jak jest z używkami? czy trzeba się ich obawiać, bo maja swoje lata a będą pracować na maksymalnej wydajności. Jeśli używka to które? 

wtryski miałem 430 przy 246km i wyrabiały mam na moje rezerwacje ale gdyby się nie sprzedały będę miał na zbyciu . a masz już jakiś plan na mody czy sam nie wiesz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Andrzej_ napisał:

Gratuluje @hopek03. Ladnie wystrojone. @gregor10 potrafi ogarnac ladnie. U mnie w watku jest filmik z 1/4 pare tygodni temu w Makowicach. Auto oczywiscie Grzegorz przystroil. Nalatane juz okolo 40 k po modach i wszystko lata jak powinno, a noga ciezka, oj ciezka niestety.... ?

dokładnie Grzesiu wie co robi pełna profeska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować w takim układzie i bezawaryjności tylko życzyć! kreski ładne wyszli i w miarę płaski niut nie źle to już musi ciągnąć:) a tak na marginesie choć kreski ładne to już koniec możliwości skoro strocker i jeszcze zakuty? czy teraz już osprzęt na więcej nie wydala? czy wolisz nie ryzykować mimo wszystko dziury w bloku:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większe turbo i wtryski i można dalej iść ale zostanę przy tym auto mam totalnie cywilne normalnie go użytkuje typu praca bułki z żabki itp na 1 biegu z pedałem w desce na wprost esp się pali mruga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hopek03 napisał:

większe turbo i wtryski i można dalej iść ale zostanę przy tym auto mam totalnie cywilne normalnie go użytkuje typu praca bułki z żabki itp na 1 biegu z pedałem w desce na wprost esp się pali mruga

To ja bym szedl dalej Szybciej bulki przywieziesz :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie, poprostu pytałem z ciekawości:) ale generalnie potencjał siedzi:D i wcale się nie dziwie ze esp wariuje, tyle dobrze że masz Q bo w ośce to pewnie i do 4 biegu esp miałoby co robić:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, hopek03 napisał:

wtryski miałem 430 przy 246km i wyrabiały mam na moje rezerwacje ale gdyby się nie sprzedały będę miał na zbyciu . a masz już jakiś plan na mody czy sam nie wiesz jeszcze

Zbieram informacje ile mogę z niego wyciągnąć bez zakuwania i co wsadzić zeby to osiągnąć. Chciałbym min. 260ps i 360Nm ale co wyjdzie to się okaże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w dużej mierze jest zależne od silnika stanu faktycznego ja mam prawie kompletny setap na zbyciu tak pod 250 km i 360nm na paliwku 98 ma się rozumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że wystarczy to kolego tak się zapewne nie rozpędzaj, bo pewnie pojeździsz ze 2 miesiące i dojdziesz do wniosku ze to uja jedzie:D wiesz jak to jest, człowiek się szybko przyzwyczaja:D Ale tak czy siak naprawdę gratuluje, mało tu takich projektów i odważnych ludzi na rozwiert :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...