Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 2.0T BEX strocer 415KM 518NM by gregor10.pl


hopek03

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, hopek03 napisał:

to w dużej mierze jest zależne od silnika stanu faktycznego ja mam prawie kompletny setap na zbyciu tak pod 250 km i 360nm na paliwku 98 ma się rozumieć

Widziałem, ale myślałem że już sprzedałeś bo chętni się odzywali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i wielkie uznanie dla kolegi hopek03.

Dla wszystkich ciekawskich zdradzę, że gość od początku do końca (po za planowaniem głowicy) wykonał od strony mechanicznej wszystko sam, w zaciszu swojej "kliniki motoryzacyjnej". Wiem co mówię bo byłem naocznym świadkiem.

Nie sztuka zlecić taką modyfikację zewnętrznej firmie.

Facet zna się na rzeczy i wie co robi.

Silnik dopieszczony jak młoda dziewczyna.

Wczoraj zaliczyłem jazdę testową. Wrażenia nie do opisania !!! Włosy stają dęba !!! Rakieta !!!

Strojenie przez Gregora10 zapewniło znakomite osiągi w połączeniu z bezpieczeństwem układu napędowego, co z pewnością gwarantuje długą i bezawaryjną eksploatację.

 

PS. Brawo Doktorku !!! To duma i komfort mieć w pobliżu takiego FACHOWCA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jestescie z tego Ujazdu kolo Lodzi ? Tez cos powoli ogarniam i mialbym pare pytan :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tepeeno napisał:

Chłopaki jestescie z tego Ujazdu kolo Lodzi ? Tez cos powoli ogarniam i mialbym pare pytan :P

Co ogarniasz i co chcesz wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, laki35012 napisał:

Gratulacje i wielkie uznanie dla kolegi hopek03.

Dla wszystkich ciekawskich zdradzę, że gość od początku do końca (po za planowaniem głowicy) wykonał od strony mechanicznej wszystko sam, w zaciszu swojej "kliniki motoryzacyjnej". Wiem co mówię bo byłem naocznym świadkiem.

Nie sztuka zlecić taką modyfikację zewnętrznej firmie.

Facet zna się na rzeczy i wie co robi.

Silnik dopieszczony jak młoda dziewczyna.

Wczoraj zaliczyłem jazdę testową. Wrażenia nie do opisania !!! Włosy stają dęba !!! Rakieta !!!

Strojenie przez Gregora10 zapewniło znakomite osiągi w połączeniu z bezpieczeństwem układu napędowego, co z pewnością gwarantuje długą i bezawaryjną eksploatację.

 

PS. Brawo Doktorku !!! To duma i komfort mieć w pobliżu takiego FACHOWCA.

 

 

Woow, no to tylko pogratulować, dobra robota ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz ogarniete auto na 240 km. Mysle co dalej. Czy jest sens . Zastanawiam sie jak chodza 1.8t powyzej 280km a jak 2.0tfsi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tepeeno napisał:

Mam juz ogarniete auto na 240 km. Mysle co dalej. Czy jest sens . Zastanawiam sie jak chodza 1.8t powyzej 280km a jak 2.0tfsi 

To widzę, że najpierw to ja muszę się z tobą zgadać bo myślałem, że masz serie jak ja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, laki35012 napisał:

Gratulacje i wielkie uznanie dla kolegi hopek03.

Dla wszystkich ciekawskich zdradzę, że gość od początku do końca (po za planowaniem głowicy) wykonał od strony mechanicznej wszystko sam, w zaciszu swojej "kliniki motoryzacyjnej". Wiem co mówię bo byłem naocznym świadkiem.

Nie sztuka zlecić taką modyfikację zewnętrznej firmie.

Facet zna się na rzeczy i wie co robi.

Silnik dopieszczony jak młoda dziewczyna.

Wczoraj zaliczyłem jazdę testową. Wrażenia nie do opisania !!! Włosy stają dęba !!! Rakieta !!!

Strojenie przez Gregora10 zapewniło znakomite osiągi w połączeniu z bezpieczeństwem układu napędowego, co z pewnością gwarantuje długą i bezawaryjną eksploatację.

 

PS. Brawo Doktorku !!! To duma i komfort mieć w pobliżu takiego FACHOWCA.

 

 

no i jak tu być skromnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj filmik jak to się odpycha :D  sprzęgło zmieniałeś?   Heble z s4 chyba to absolutne minimum do Twojego wozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło 240 na jedno masie heble na tom chwile mam przód 320 tył seria ale plan to s4

wrzucił bym jakiegoś film ale to przez yutuba czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych tematem: Doboru i zakupu podzespołów dokonano według wskazówek gregora10. Podkreślam zasługi gregora10, który niewątpliwie jest dla mnie jedynym i niepodważalnym MENTOREM w tej kwestii. Wszystkim poważnie zainteresowanym zwiększeniem mocy swoich zabawek gorąco polecam gregora10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hopek03 napisał:

Dla wszystkich zainteresowanych tematem: Doboru i zakupu podzespołów dokonano według wskazówek gregora10. Podkreślam zasługi gregora10, który niewątpliwie jest dla mnie jedynym i niepodważalnym MENTOREM w tej kwestii. Wszystkim poważnie zainteresowanym zwiększeniem mocy swoich zabawek gorąco polecam gregora10.

no to miałeś szczęście, bo napisałem prośbę o pomoc w doborze podzespołów w formularzu kontaktowym na jego stronie i niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoń aż się dodzwonisz kolega Grzesiu ma taki nawał że masakra próbuj jutro od 10 aż do skutku

Edytowane przez hopek03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz około 250 km to zrób

FMIC 550x230x65 na orurowaniu 60mm lub 63mm

turbo k03RS lub k03RS2

durzy TIP

Wtryski minimum 430

DP 2.75 zamiast kata

wywalenie drugiej sondy i układu sai

nowa pompa paliwa ori aby starej nie brakło wydajności

a na samym początku diagnostyka i logi dynamiczne aby silnik w pierwszej kolejności doprowadzić do seri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hopek03 napisał:

jeżeli chcesz około 250 km to zrób

FMIC 550x230x65 na orurowaniu 60mm lub 63mm

turbo k03RS lub k03RS2

durzy TIP

Wtryski minimum 430

DP 2.75 zamiast kata

wywalenie drugiej sondy i układu sai

nowa pompa paliwa ori aby starej nie brakło wydajności

a na samym początku diagnostyka i logi dynamiczne aby silnik w pierwszej kolejności doprowadzić do serii

czyli taki zestaw jaki sprzedałeś ? 

Dziękuję ci za podpowiedz, ale chcę osiągnąć max. seryjnego słupka za pierwszym podejsciem, a widziałem, że w grę wchodzi 300Ps i 400Nm na K04-64 i 525cc roznica w kosztach będzie pewnie różnicą w cenie turbin. Jedyne co mnie zastanawia to różnica na niskich obrotach, czy 04 dużo wolniej sie zbiera i czy te 400Nm sa jeszcze bezpieczne dla BFB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztuw przy k04 064 jest więcej bo wydech trzeba cały zrobić przelot , pompa paliwa wydajniejsza sprzęgło na jednomasie z tarczą 240mm  , adapter turbiny , no i same turbo , do tego dojdą jeszcze pierdoły typu filtr o lepszym przepływie i kupe inn

ogulnie koszta w wysokości co najmniej 5000 zł wyrzsze jak te do 250 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hopek03 napisał:

kosztuw przy k04 064 jest więcej bo wydech trzeba cały zrobić przelot , pompa paliwa wydajniejsza sprzęgło na jednomasie z tarczą 240mm  , adapter turbiny , no i same turbo , do tego dojdą jeszcze pierdoły typu filtr o lepszym przepływie i kupe inn

ogulnie koszta w wysokości co najmniej 5000 zł wyrzsze jak te do 250 km

Wydech mam z nierdzewki Bn Pipes, pompa Walbro to ok 400zl, sprzęgło do 300ps jak widziałem w projektach Grześka może wydola seryjne przynajmniej jakiś czas, a mam dopiero zmienione, filtr mam pipercross, adapter i turbo faktycznie droższe, więc może aż tak drożej nie bedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Diablo napisał:

Wydech mam z nierdzewki Bn Pipes, pompa Walbro to ok 400zl, sprzęgło do 300ps jak widziałem w projektach Grześka może wydola seryjne przynajmniej jakiś czas, a mam dopiero zmienione, filtr mam pipercross, adapter i turbo faktycznie droższe, więc może aż tak drożej nie bedzie ?

Jeśli to przez bardzo krótki czas. Poza tym masz bfb, a np w bexie sprzęgło jest troche mocniejsze. Seria z bfb potrafi się ślizgać już na 350nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bartez90 napisał:

Jeśli to przez bardzo krótki czas. Poza tym masz bfb, a np w bexie sprzęgło jest troche mocniejsze. Seria z bfb potrafi się ślizgać już na 350nm.

jest mocniejsze? jak zakladalem to LUK podawal to samo sprzeglo do BFB i BEX ja mam 6 biegowa skrzynie z Q wiec może faktycznie jest to samo sprzęgło

... sprawdzalem w katakogu Luka że ośka bfb ma inne sprzęgło, a w Q 6 biegów jest to samo, więc może strojenie przeżyje ?

Edytowane przez Diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...