Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gwintowane zawieszenie Pomocy


odison

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam mały problem wczoraj podczas zdejmowania zderzaka przedniego okazało się że mam założony gwint... ( domyślałem się że tak jest ponieważ za duża gleba była )

Teraz tak, mam kilka pytań:

Gwint założony jest firmy FK G36

- Czy da rade odświeżyć ten gwint , chodzi o to czy te sprężyny można wypiaskować i pomalować piaskowo

- Czy można go normalnie regulować jak jest założony czy trzeba całą zawiechę rozłączać ?

- Czy da się wymienić same amorki czyli wkłady ??

WP_000563.jpg

WP_000564.jpg

WP_000565.jpg

WP_000568.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1.oczywiscie ze mozna to piaskowac i malowac proszkowo

ad 2.mozesz regulowac zawieche na aucie bez problemu lecz po stanie ze zdjec wnioskuje ze nie ruszysz nakretek,wiec czeka cie wyjecie czyszczenie i przy odrobinie szczescia jak nakretki nie sa aluminiowe to da sie je ruszyc

ad 3.da sie ale niewiem czy w tym modelu gwintu,ewentualnie zostaje regeneracja starych,najpierw zweryfikuj czy wogole nadaja sie do regeneracji wymiany moze amorki sa w dobrym stanie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to zależy mi na tym żeby ją podnieść do góry bo za duża gleba nie da się tym jeździć !!!

Albo wymienię ten gwint na normalna zawiechę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Krzysiek pisze - wyjmij, porządnie wyczyść, porozkręcaj i sprawdź czy amorki jeszcze się do czegoś nadają.

Reguluje się na aucie ale w takim stanie pewnie tego nie ruszysz :kwasny:

Aha i najważniejsze, gleba nigdy nie jest za duża :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że większość gwintów na najwyższej zalecanej wysokości jest 3-4 cm niżej niż seria, zalezy jak chcesz wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Krzysiek pisze - wyjmij, porządnie wyczyść, porozkręcaj i sprawdź czy amorki jeszcze się do czegoś nadają.

Reguluje się na aucie ale w takim stanie pewnie tego nie ruszysz :kwasny:

Aha i najważniejsze, gleba nigdy nie jest za duża :kox:

amorki sa ok bo bylem na czepakach i wyszło po 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby cieszyc sie tym zawieszenie to raczej trzeba go wyjąc kompletnie rozebrac poczyścić skontrolować stan i rozruszać :wink: troszkę pracy jest ale praca popłaca :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro mam cały dzień wiec to zrobię rozbiorę całe zawieszenie i wyczyszczę je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podłącze pod temat bo też chce podnieś do góry wygląda to tak

czy tam jest jakieś oznaczenie do podnoszenia żeby równo było czy sie liczy zwoje czy jak ???

gleba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podłącze pod temat bo też chce podnieś do góry wygląda to tak

czy tam jest jakieś oznaczenie do podnoszenia żeby równo było czy sie liczy zwoje czy jak ???

http://s28.postimg.org/e3nh3ehmx/gleba.jpg

Jeżeli masz ori zawias to w bagażniku odnajdziesz wlepkę z kodami i tam znajdziesz jaki masz zawias- 1BA, 1BE, 1BV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij zawias,wiertara ze szczota w reku i jazda.Nic nie maluj proszkowo -no moze oprócz sprezyn -tylko wyczysc i oddaj do ocynku.Zapłacisz grosze za to a efekt napewo bedzie.Zerknij na jedne z pierwszych fotek w moim archiwalnym projekcie.to tez był gwint g36 w podobnym stanie ja Twój ;)

• Zobacz wątek - [VW Passat B5 kombi] - Artuditu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podłącze pod temat bo też chce podnieś do góry wygląda to tak

czy tam jest jakieś oznaczenie do podnoszenia żeby równo było czy sie liczy zwoje czy jak ???

http://s28.postimg.org/e3nh3ehmx/gleba.jpg

Najlepiej zmierzyć miarką od końca gwintu do spodu nakrętki ale zwoje też w sumie można liczyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam małe pytanie a te mniejsze sprężyny to do czego są ,bo ich nie mam

images.jpg

---------- Post dopisany 26-05-2014 at 11:20 ---------- Poprzedni post napisany 24-05-2014 at 12:44 ----------

Dzisiaj się zabieram za demontaż tego zawiasu i czyszczenie

---------- Post dopisany at 17:07 ---------- Poprzedni post napisany at 11:20 ----------

Panowie i zabrałem się dziś za ten gwint ..

Ściągnąłem koło , odkręcam śrubę od górnych wahaczy i nagle widzę że jest ułamana jedna z nakrętek od gwintu i co teraz ??

WP_000613.jpg

WP_000614.jpg

WP_000615.jpg

WP_000616.jpg

WP_000617.jpg

WP_000618.jpg

WP_000619.jpg

WP_000620.jpg

WP_000623.jpg

WP_000624.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwint do wyrzucenia :kox:

A tak na serio to NAKRETKA zawieszenie gwintowane gwintu gwint KW FK (4270474430) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Zmierz średnicę gwintu i jak ktoś potwierdzi że nakrętka od HR podpasi (na foto wygląda na 99% tak samo) to mogę Ci opchnąć taką bo mam akurat na zbyciu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty masz z hamulcami :shock3: , wżery na tarczach , zaciski pomalowane razem z klockami :doh: czy to w ogóle hamuje.

a co do gwintu to wyciągaj ,czyść ,dorabiaj nakrętki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty masz z hamulcami :shock3: , wżery na tarczach , zaciski pomalowane razem z klockami :doh: czy to w ogóle hamuje.

Jakie wżery, poprzedni właściciel pomalował całe tarcze z zaciskami hamulcowymi ... Hamulce normalnie hamują , tarcze prawie nowe a klocki TRW też nowe.

Pytanie co do gwintu ktoś w Polsce zajmuje się odświeżeniem ich

---------- Post dopisany at 13:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:57 ----------

Zmierz średnicę gwintu i jak ktoś potwierdzi że nakrętka od HR podpasi (na foto wygląda na 99% tak samo) to mogę Ci opchnąć taką bo mam akurat na zbyciu :wink:

Takie informacje dostałem

raczej standard 54x1,5

gwint

zewnetrzna 100

kontra 80

srednice

---------- Post dopisany at 14:06 ---------- Poprzedni post napisany at 13:22 ----------

Podjąłem decyzję cały gwint idzie niebawem do piaskowanie a potem ocynk i malowanie proszkowo , nowe nakrętki . zestaw nakrętek na 2 Przednie gwinty 170 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...