Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kaszel alergiczny a klima ?


stawek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. Nie tak dawno kupiłem auto.

Sprzedawca stwierdził wprost, że nie nabijał klimy już od co najmniej 3 lat z tego względu iż z niej po prostu nie korzysta.

Dzisiaj włączyłem klime i co wywnioskowałem ?

Bardzo słabo chłodzi tzn. moc nadmuchu jest ok tylko temperatura jaką dmucha nie jest chyba zbyt niska.

No i druga ważniejsza dla mnie sprawa. Po powrocie do domu strasznie zacząłem kaszleć. Czy to wina tego iż klima nie była długo używana ?

Czy odgrzybienie i nabicie ponowne klimy coś pomoże ? Chodzi mi głównie o ten kaszel, bo szczerze powiedziawszy wolę się gotować w aucie niż męczyć się z tym kaszlem. Bardzo proszę o porady co mogę w tej sytuacji zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzybianie i nabicie klimy a jakimś kuponem z groupona kosztuje do 100zł. A bez kuponu za 150-200zł masz pełen serwis. Jeżeli dawno nikt tego nie robił to pewnie masz tam już cywilizację która wynalazła koło i ogień. Wymień dla zdrowotności, z grzybami nie ma żartów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie była używana i serwisowana do 3 lat to lepiej szybko nabij i dłuuugo ozon bo pewnie w nawiewach siedzi kilka miliardów pasożytów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą ozon ze trzy razy, filtr wymienić i jeszcze napryskać spreyami gdzie się da...

Zastanawia mnie co to za koleś że w upały z klimy nie korzystał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdził, że często go gardło bolało dlatego też jej nie używał.

Na dniach podjadę do jakiegoś pewnego warsztatu i zrobię przegląd.

Dzięki za pomoc.

Myślicie, że po wyczyszczeniu i odgrzybieniu nie będzie problemu z kaszlem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że od czasu założenia wątku minęło sporo czasu ale gdyby ktoś miał podobny problem to mi czyszczenie, odgrzybienie i wymiana filtra kabinowego pomogły.

Przejeździłem całe lato i kaszel się już nie pojawił. Jeszcze raz bardzo dziekuje wszystkim, którzy wypowiadali się w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszlałeś nie od temperatury czy mocy chłodzenia klimy tylko od bakterii, które jak zauważono wyżej żyły głównie w układzie oraz filtrze kabinowym i zyskiwały wolność po włączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...