Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w ukladzie kierowniczym


pawex01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem A4 B6 i planuje w przyszłym tyg. odstawić autko do serwisu na wymianę rozrządu, oleju itd. Dzisiaj po odpaleniu auta odczułem lekkie chrobotanie w układzie kierowniczym po skręceniu kół (podczas cofania, trwało to zaledwie kilka sekund i potem w czasie jazdy było już ok.) Przed chwilą sprawdziłem poziom płynu w układzie wspomagania -niestety jest poniżej min. Mam do Was pytanie" jakiego płynu mogę dolać do w/w układu? Z góry bardzo dziękuję !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zielony korek to ori zielony lub cytryny lhm tez zielony.sprawdz raczej dlaczego musisz dolac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce wymienic olej w wspomaganiu. Jaki polecacie i ile go musze kupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 L powinien Ci wystarczyć, ja u siebie zastosowałem STP (AMTRA) i jest super działa bez zarzutu długi czas i nie jest drogi.

Ale na dobre przepłukanie wydaje mi się że 2 L trzeba, kolega to robił u siebie w A6 to prawie 2 L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij przewód z pompy doprowadzający płyn i niech sobie leci, tylko nie odpalaj auta, i nie kręć na sucho kierownicą na odpalonym samochodzie bo zajedziesz pompę, wiem że ciężko będzie ale bez odpalania kręć kierownica lewo / prawo aż się napełni, pompa nowym płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagadke dlaczego w a4 b7 mam szary korek od wspomagania a plyn wyglada na czerwony. Pomoze ktos dlaczego tak jest? Podobno zalewa sie zielonym plynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem zielonym mineralnym w A4 B7 i smiga az miło, stary olej był praktycznie czarny w butelce jak przepłukałem cały układ. Audi zaleca zielony olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płynów sie nie miesza moim zdaniem a jak ja zmienialem plyn wspomaania to mechanik odpalil mi samochod na chwile zeby pompa ruszyla to moglo spowodowac jakies skutki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynów nie mieszać, jak maglownica nie wymieniana na regenerowaną, to lać płyn taki jak jest na korku lub zaleca producent.

Dlatego,żeby nie puściły uszczelnienia, które mogę być nie dostosowane do innego płynu np ATFII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gonzalez09 napisał:

panowie gdzie zakupie taki zielony plyn ??

Zielony wszędzie dostaniesz, najwięcej zapłacisz w ASO ale drogi nie zawsze znaczy ten najlepszy.

Wcześniej ustal jaki potrzebujesz ten zielony, mineralny, syntetyk ?.

Na nakrętce masz napisane ...?,  jak MINERAL to magiel stary czy po renowacji?

Poczytaj na forum pewne watki, sporo polecanych i nie polecanych płynów do wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez slychac drzenie przy skrecaniu kierownica, musze wymienic plyn od razu czy moge z takim czyms poczekac jeszcze 2 miesiace az bede w polsce? dodam ze robie dziennie 60km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 23:04, poitner27 napisał:

U mnie tez slychac drzenie przy skrecaniu kierownica, musze wymienic plyn od razu czy moge z takim czyms poczekac jeszcze 2 miesiace az bede w polsce? dodam ze robie dziennie 60km

Wymiana płynu wspomagania nie jest skompilkowana mi to zajęło 30 min, płyn kupiłem org ASO skoda 1L 50zł.

Wszystko masz dokładnie opisane link poniżej:

https://a4-klub.pl/topic/105816-wymiana-płynu-do-wspomagania-a4-b6-b7/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam nie regenerowany magiel, a wymienic chce bo przypuszczam ze jest tam od nowosi samochodu,  korek zielony i pisze na nim mineral, czytalem pare watkow i z tego co goscie pisali to juz nie maja w aso minerala tylko syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...