Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa taśmy wyświetlacza RNS-E


tekilus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

I mnie dopadł problem gasnącego ekranu rnse. @tekilus czy dałbyś radę wrzucić zdjęcia jeszcze raz? Nie wyświetlają się 

@Pszszemek sprawdziła się ta taśma? Radio działa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolley napisał:

Witam

I mnie dopadł problem gasnącego ekranu rnse. @tekilus czy dałbyś radę wrzucić zdjęcia jeszcze raz? Nie wyświetlają się 

@Pszszemek sprawdziła się ta taśma? Radio działa?

 

Dasz radę i bez zdjęć. Najtrudniejsza część to odkręcenie 3 śrubek od mocowania ekranu.Łatwo idzie uszkodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze dwa pytania.
1. Czym wyjąć rnse? Macie jakieś sprawdzone "wyjmaki"? Czytam, że jedni trafiają na lepsze, drudzy na gorsze, którymi ciężko radio wyjąć.
2. Widzę, że od dwóch dni ekran działa (czyli raz działa, raz nie :kox:). Ratował ktoś taśmę np. czyszcząć kontaktem, co pomogło jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ja kupilem tasme za te 95 zl podjechalem do elektronika za 2h auto do odbioru skasowal mnie 50 zl bez pieedolenia sie za pare groszy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co może być przyczyną tego, że cały ekran świeci się na biało? Kiedyś pomagało lekkie przyciśnięcie palcem w dolnej części wyświetlacza, obraz wracał do normy, ale teraz już w ogóle nie reaguje. Taśmę wyjmowałem i sprawdzałem, nigdzie nie jest upalona. Gniazda również w porządku? Czyżby cały ekran do wymiany, czy może to tylko kwestia poprawienia jakichś lutowanych łączeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rozwiązał ktoś problem "obrobionych" śrub? Jakiś sposób na odkręcenie ekranu? Siedzą tak mocno, że najmniejszy śrubokręt 000 nie podołał i delikatnie się łby obrobily...

Edit. Udało się z małymi przebojami. Jedną śrubę, trzymającą ekran musiałem niestety rozwiercić. Reszta poszła małym wkrętakiem.

Btw. Jeżeli ktoś się zastanawia nad kluczami do wyjęcia rnse to poniższe spełniają swoją funkcję i nie musimy np. demontować schowka aby wypchnąć navi, jak niektórzy pisali.

https://allegro.pl/oferta/klucze-nawigacja-navi-rns-mfd-navigation-plus-4szt-5152490181?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Dzięki za temat i pomysł z przycięciem taśmy - działa :)

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poziomą linie u góry ekranu i wyświetlacz dosyć często przygasał na biało. Postanowiłem przeprowadzic zabieg ze skróceniem taśmy i po montażu jest gorzej... Nie wiem czy to wina taśmy czy może wyświetlacz pada. Białą linia nadal pozostaje ale wyświetlacz przygasa, miga prawie cały czas i jakość jest kiepska. Co to może być?

Ok. Taśma wymieniona na nową i problem przygasania chyba ustąpił. Pozostają natomiast już 2 poziome linie. Czy zna ktoś patent na naprawę tej usterki?

IMG_20190528_200232.jpg

Screenshot_2019-05-28-20-15-45-197_com.miui.gallery.png

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 11:15, PiotrN113 napisał:

Panowie, a co może być przyczyną tego, że cały ekran świeci się na biało? Kiedyś pomagało lekkie przyciśnięcie palcem w dolnej części wyświetlacza, obraz wracał do normy, ale teraz już w ogóle nie reaguje. Taśmę wyjmowałem i sprawdzałem, nigdzie nie jest upalona. Gniazda również w porządku? Czyżby cały ekran do wymiany, czy może to tylko kwestia poprawienia jakichś lutowanych łączeń?

Mam podobnie. Odkręciłem ekran od radia, w tej chwili łączy go tylko taśma z korpusem. Mam negatyw na ekranie chyba że nacisnę mocniej prawą stronę ekranu , wtedy znika. Gmerałem przy taśmie, raczej ona nie jest problemem. 

Jakieś nie stykanie ekranu , da się to głębiej rozebrać /naprawić ?

Edytowane przez pele2241
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też taki problem ze ekran świeci na biało ale jak dociśnie się ramkę z dołu to kolory wracają ale gdy puszcze to spowrotem jest biały ekran czy ktoś wie jak to naprawić lub ktoś się zajmuję taka naprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...