Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki


rom22

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem pompę od tego samego sprzedawcy, bałaganem już 10k i wszystko bez problemu śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krich8710 napisał:

Ja kupiłem pompę od tego samego sprzedawcy, bałaganem już 10k i wszystko bez problemu śmiga.

Z którego roku kupiłeś pompe od tego sprzedawcy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno nabyłem samochod i boje się tej pompy (awarii) czy czuć, widać jakieś niepokojące oznaki ze coś jest nie tak czy jednak powinienem na zaś zgłosić się na sprawdzenie tej pompy i wymianę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wcześniej nic nie wskazywało na jakieś problemy, a jak już usłyszałem chrobotanie to była do wymiany, w moim przypadku wymieniłem tylko pompę, reszta została i wszystko jest ok. można co jakiś czas sprawdzać na filterku na pompie czy nie zbierają się opiłki, najlepiej przez lupę bo jak sie pojawią te większe to może być za późno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góral prosze oświeć mnie bo akurat konstrukcji w tym przypadku nie znam. Mówisz ze można sprawdzić filterek na pompie lupą, ale kilka postów wcześniej pisze żeby pompę wymienić trzeba ruszyć rozrząd. To czyli żeby sprawdzić ten filterek i tak trzeba się dostać do rozrządu, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup pompy używanej z 2012 roku (maj) to dobry wybór? 

W dniu 4.09.2018 o 20:35, krich8710 napisał:

 

Edytowane przez Prezes_ATNT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, phatemanx napisał:

To czyli żeby sprawdzić ten filterek i tak trzeba się dostać do rozrządu, tak?

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, phatemanx napisał:

Góral prosze oświeć mnie bo akurat konstrukcji w tym przypadku nie znam. Mówisz ze można sprawdzić filterek na pompie lupą, ale kilka postów wcześniej pisze żeby pompę wymienić trzeba ruszyć rozrząd. To czyli żeby sprawdzić ten filterek i tak trzeba się dostać do rozrządu, tak?

Pompa pracuje na pasku rozrządu to aby ja wymienić to tak jakbyś wymieniał rozrząd plus wymian pompy, a czujnik z filterkiem jest na wierzchu, wystarczy zdjąć górną osłonę i masz dostęp do odkręcenia dwie śrubki, na drugiej stronie post 43 wkleiłem zdjęcia

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa z lipca 2010 roku będzie już poprawiona czy jeszcze wadliwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rayy napisał:

Pompa z lipca 2010 roku będzie już poprawiona czy jeszcze wadliwa? 

od 2013 są poprawione i pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema znalazłem pompę z kwietnia 2013 z tego co się dowiedziałem to jest ona już konstrukcyjne lub wytrzymałościowo poprawiona i nie powinna opiłkować. U mnie nic się nie dzieje ale grono osób opisujących ten problem ma samochód z 2008r. lub 2009r. Więc statystycznie mój samochód do 2 lat znajdzie się na takim etapie zużycia części lub długości ich używania co obecne modele z 2008 -09r. Więc zastanawiam się nad profilaktyczną wymianą pompy.

Chciałem ją zakupić i tu 2 pytania:

1. Czy każda pompa z silnika 2.0 polift pasuje do silnika 2.0 przedlift?? ja mam 2.0 120 km z 2010r (Pytam ponieważ sprzedawca nie był w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć)

2. Czy po zakupieniu takiej pompy z 2013r. oddawać ją do regeneracji. Niech ją otworzą przeczyszczą sprawdzą (dodatkowa gwarancja 2 lata). Robił ktoś tak czy tylko zakup używki po 2012 r i montaż??

Moja pompa 30.11.2010r nr 03L 130 755

do zakupu 23.04.2013r. nr 03L 130 755 AC

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrarturko napisał:

Siema znalazłem pompę z kwietnia 2013 z tego co się dowiedziałem to jest ona już konstrukcyjne lub wytrzymałościowo poprawiona i nie powinna opiłkować. U mnie nic się nie dzieje ale grono osób opisujących ten problem ma samochód z 2008r. lub 2009r. Więc statystycznie mój samochód do 2 lat znajdzie się na takim etapie zużycia części lub długości ich używania co obecne modele z 2008 -09r. Więc zastanawiam się nad profilaktyczną wymianą pompy.

Chciałem ją zakupić i tu 2 pytania:

1. Czy każda pompa z silnika 2.0 polift pasuje do silnika 2.0 przedlift?? ja mam 2.0 120 km z 2010r (Pytam ponieważ sprzedawca nie był w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć)

2. Czy po zakupieniu takiej pompy z 2013r. oddawać ją do regeneracji. Niech ją otworzą przeczyszczą sprawdzą (dodatkowa gwarancja 2 lata). Robił ktoś tak czy tylko zakup używki po 2012 r i montaż??

Moja pompa 30.11.2010r nr 03L 130 755

do zakupu 23.04.2013r. nr 03L 130 755 AC

Pozdrawiam

1. To co się orientuje to każda pompa powinna być ok. 

2. Jak masz zamiar kupować używkę i dawać do regeneracji to raczej kup nową pewnie wyjdzie w podobnej kwocie

jak masz pompę z 2013r to zakładaj 

Edytowane przez Góral65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Góral65 napisał:

1. To co się orientuje to każda pompa powinna być ok. 

2. Jak masz zamiar kupować używkę i dawać do regeneracji to raczej kup nową pewnie wyjdzie w podobnej kwocie

jak masz pompę z 2013r to zakładaj 

nowa na allegro kosztuje 1500zł ale sa na niej nr które nei pojawiają się w katalogu przynajmniej te które sprawdzałem. Dziwna sprawa. Na allegro kosztuje 1500zł a u chłopaków z forum ok 2400 nawet nie chce myslec ile ASO sobie woła. Tej pompy jeszcze nie mam chce ją dopier kupić poluje na jakąś z 2015-16 ale nic sie nie pojawia. Poczekam jeszcze 2 miechy ale do końca roku muszę to zrobić bo ewentualne koszta powalają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mrarturko napisał:

nowa na allegro kosztuje 1500zł ale sa na niej nr które nei pojawiają się w katalogu przynajmniej te które sprawdzałem. Dziwna sprawa. Na allegro kosztuje 1500zł a u chłopaków z forum ok 2400 nawet nie chce myslec ile ASO sobie woła. Tej pompy jeszcze nie mam chce ją dopier kupić poluje na jakąś z 2015-16 ale nic sie nie pojawia. Poczekam jeszcze 2 miechy ale do końca roku muszę to zrobić bo ewentualne koszta powalają.

 

Tak z ciekawości jaki masz przebieg? mnie padła przy 189tkm, ale nie ma na to reguły , nie można też panikować

Wg etki do twojego i prawie wszystkich modeli 2,0 to 03L130755 lub 03L130755A lub 03L130851X, tak jak piszesz nowa na allegro 1400-1500 używka z 2013 899zł do Ciebie należy decyzja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...