Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki


rom22

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Odzik24 napisał:

Jeszcze mam taki dylemat.

Mechanik podał mi nr pompy 0986 437 410

W etce sprawdziłem i tam są pod silnikiem CAGA dwie

1. 03L 130 755 a

2. 03L 130 851 x

Jak sprawdziłem to numer pompy, którą podał mi  mechanik to w  oryginale jest oznaczona tak 03L 130 851 x.

Czy orientujecie się czym te dwie pompy się różnią, poza ceną?

Czy obie będą pasować? Którą wybrać?

odzik dawaj info gdzie kupiłeś pompe ja mam Moja pompa 30.11.2010r nr 03L 130 755 i pierdziele profilaktycznie wymienie na polifta najlepiej jak najnowsza bo jak miałbym zapłacić 10 tyś to bym sie "posikał" jak potrzebujesz nr VIN WAUZZZ8K1BA092706  CAGC   jutro podjade do firmy w Krakowie co regeneruje takie rzeczy może mają nówki to dam ci znać

Edytowane przez mrarturko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części będę zamawiał w carexpress tak jak kolega Inhosik polecał (dzięki serdeczne). Moją bardzo atrakcyjne ceny.

Mam pytanie do Was, bo mechanik planuje płukanie układu i baku, czy jest sens wymieniać wtedy jeszcze zawór regulacji ciśnienia i pompkę paliwa?

Ktoś na forum pisał jeszcze o magnesie przy baku (do zbierania opiłków), nie było odpowiedzi, więc ponawiam,  czy daje w ogóle ten magnes coś? gdzie dokładnie to montować i jaki to magnes (neodymowy?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Odzik24 napisał:

Części będę zamawiał w carexpress tak jak kolega Inhosik polecał (dzięki serdeczne). Moją bardzo atrakcyjne ceny.

Mam pytanie do Was, bo mechanik planuje płukanie układu i baku, czy jest sens wymieniać wtedy jeszcze zawór regulacji ciśnienia i pompkę paliwa?

Ktoś na forum pisał jeszcze o magnesie przy baku (do zbierania opiłków), nie było odpowiedzi, więc ponawiam,  czy daje w ogóle ten magnes coś? gdzie dokładnie to montować i jaki to magnes (neodymowy?)?

podaj namiary do carexpress strona internetowa ewentualnie mail lub telefon pozdrawiam. Ile ci policzyli za pompe i z którego będzie roku??

 

Edytowane przez mrarturko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Odzik24 napisał:

 Ktoś na forum pisał jeszcze o magnesie przy baku (do zbierania opiłków), nie było odpowiedzi, więc ponawiam,  czy daje w ogóle ten magnes coś? gdzie dokładnie to montować i jaki to magnes (neodymowy?)?

Witam, magnes nic nie da z tego co się dowiadywałem w serwisie zajmującym się regeneracją pomp wtryskowych w Niemczech, opiłki są z metali nieżelaznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te wszystkie posty to włos sie na głowie jeży , Przymierzam sie do zakupu a4 , ale od ktorego roku są poprawione pompy wysokiego cisnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2018 o 17:49, łukaszenko258 napisał:

Jak tak czytam te wszystkie posty to włos sie na głowie jeży , Przymierzam sie do zakupu a4 , ale od ktorego roku są poprawione pompy wysokiego cisnienia?

Od 2012 pompy są poprawione, ale też dużo zależy jak auto było używane. Ja mam swoją A4 z 2008 roku, przebieg już 241 tys, pompa z 2008 roku, a na filterku ani śladu opiłków. Ja odkąd mam auto leje dodatek Archoil Dmax 6900 żeby lepsze smarowanie pompy było. Jak było złe paliwo to i tą po 2012 roku można zajechać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Arek476 napisał:

Od 2012 pompy są poprawione, ale też dużo zależy jak auto było używane. Ja mam swoją A4 z 2008 roku, przebieg już 241 tys, pompa z 2008 roku, a na filterku ani śladu opiłków. Ja odkąd mam auto leje dodatek Archoil Dmax 6900 żeby lepsze smarowanie pompy było. Jak było złe paliwo to i tą po 2012 roku można zajechać:)

stosujesz tak jak zalecają 1ml na 1litr ropy czy inaczej??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2018 o 19:51, Arek476 napisał:

Od 2012 pompy są poprawione, ale też dużo zależy jak auto było używane. Ja mam swoją A4 z 2008 roku, przebieg już 241 tys, pompa z 2008 roku, a na filterku ani śladu opiłków. Ja odkąd mam auto leje dodatek Archoil Dmax 6900 żeby lepsze smarowanie pompy było. Jak było złe paliwo to i tą po 2012 roku można zajechać:)

Zgadzam sie. Najgorsze jest to ze niewiadomo jak poprzednik dbał o auto. Dlatego zrezygnuje raczej z diesla. Za duzo problemów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2018 o 15:11, mrarturko napisał:

stosujesz tak jak zalecają 1ml na 1litr ropy czy inaczej??

 

Przeważnie co drugie tankowanie zgodnie z zalecaniami, a co drugie połowę dawki. Starcza mi do 15 tankowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mozecie podpowiedziec gdzie w silniku 2.0 CAHA znajdę pompę wysokiego ciśnienia paliwa  ?Chodzi mi konkretnie ,że chce zdemontować zaworek z sitkiem i sprawdzić czy nie ma tam opiłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy na pompie cr z polifta np 177 lub 190 uzyskamy większe ciśnienie?  Np żeby przekroczyć 240km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kodzak33 napisał:

Panowie czy na pompie cr z polifta np 177 lub 190 uzyskamy większe ciśnienie?  Np żeby przekroczyć 240km

Każda pompa pompuje większe ciśnienie a normuje i utrzymuje na odpowiednim poziomie zawór regulator na szynie cr, jak sie nie mylę to wszystkie modele silników pracują na tym samym ciśnieniu także nic Ci to nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Góral65 napisał:

Każda pompa pompuje większe ciśnienie a normuje i utrzymuje na odpowiednim poziomie zawór regulator na szynie cr, jak sie nie mylę to wszystkie modele silników pracują na tym samym ciśnieniu także nic Ci to nie da

Z tego co wiem pierwsze cr były 1800 bar potem 2000 i 2200 a najnowsze podobno 2500 czy za tym musi iść wydajność pompy tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kodzak33 napisał:

Z tego co wiem pierwsze cr były 1800 bar potem 2000 i 2200 a najnowsze podobno 2500 czy za tym musi iść wydajność pompy tak mi się wydaje

Tak to prawda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. widocznie miałem złe dane, ale zastanawiam się co to pomoże jak regulator ciśnienia na pompie w przed lifcie ja i po lifcie jest na 1800bar :eusathink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Góral65 napisał:

Ok. widocznie miałem złe dane, ale zastanawiam się co to pomoże jak regulator ciśnienia na pompie w przed lifcie ja i po lifcie jest na 1800bar :eusathink: 

Po lifcie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiłem się trochę w temat pomp wysokiego ciśnienia w A4 B8 2.0 TDI (sam również posiadam takie auto) . 

Wielu z Was pyta dlaczego pompy na Alledrogo są w takiej cenie (1500 zł) - Sprzedający w swojej ofercie mają pompy z roku produkcji 2008. Rozmawiałem z trzema sprzedającymi z All i każdy podaje daty z 2008 roku. (na potwierdzenie fotka tabliczki znamionowej przesłana przez jednego sprzedającego). Inne numery (podobne również do dat) umieszczone na pompach to NIE są daty produkcji tych pomp. Tylko i wyłącznie na tabliczce znamionowej zawarta jest data. [Potwierdzona informacja u specjalisty do spraw gwarancji AUDI]

Rozmawiałem z dwoma osobami pracującymi w serwisach Audi w PL. Jedna osoba to specjalista do spraw gwarancji, a druga to serwisant + rozmawiałem z serwisantem z marki SKODA. Każde z nich uważa, że: 

- nic nie było zmieniane w konstrukcjach pomp (nawet w wersjach poliftowych) 
- montowanie pomp o innych oznaczeniach niż przewiduje producent nie jest wskazane. (podają one np. różne ciśnienia)
- przyczyną opiłkowania jest tankowanie słabej jakości ON
- MINIMALNE ilości opiłków w pompie to naturalny proces zużycia części
- jeżdżenie na MAX rezerwie jest bardzo nie wskazane.

Każdy poleca sprawdzanie obecności opiłków na czujniku pompy wtryskowej. Zawarta w tym temacie jest też informacja o odpowietrzeniu układu po demontażu i ponownym montażu czujnika np. przy pomocy VCDS. Jednak co z osobami, które nie maja komputera i programu? 

Przede wszystkim nie pałujcie silnika kręcąc nim w nieskończoność! To jest śmierć dla tych pomp. Są smarowane przy pomocy oleju napędowego, a jego brak MOŻE spowodować przytarcie. (Nie uważam że powoduje). 
Jeśli chcecie sprawdzić pompę na czujniku, nie mając komputera wystarczy, że z 10-15 razy włączycie i wyłączycie zapłon tym sposobem odpowietrzycie układ. (Potwierdzone u serwisanta). 

Ceny nowych pomp: 
- ASO - od 4500 zł do 6500 zł 
- Hurtownie motoryzacyjne - tutaj jest mega rozbieżność w zależności od silnika i hurtowni mogą one kosztować: od 2500 zł + zwrot używanej pompy do nawet 5000 zł 
- Używane pompy - ceny są też różne. Można kupić pompę z 2014 roku za 700 zł a można kupić pompy z 2008 roku za 1500 zł.

Co robić? 
Sam posiadam A4 z silnikiem 2.0 TDI 163 KM CAHB 2009 rok. Pompa z lutego 2009. Trafiając na ten wątek po zakupie auta jakoś ponad pół roku temu, sprawdziłem stan pompy na czujniku - opiłków brak. Następnie jakoś miesiąc temu otwarłem pompę w celu kontroli i znalazłem dosłownie jeden opiłek.  Planowałem zakup nowej pompy. Padła decyzja na zakup z all za 1500 zł JEDNAK w ostatniej chwili zrezygnowałem. Później zdecydowałem się na zakup pompy używanej z 2014 roku, jednak po konsultacjach z wyżej wymienionymi osobami zrezygnowałem. 

Postanowiłem jednak zrobić pewien test. (może on nie być miarodajny ze względu na zbyt mały dystans, ale robiłem go dla siebie) 
Zatankowałem pełen zbiornik ON na stacji BP (65L), a do tego OLEJ do silników 2T Liqui Moly 1052 w proporcji 1:250
Wg. zaleceń podanych w tym wątku na stronie 9, post numer: 250. 

Po dystansie ok. 1000 km i ponownym otwarciu czujnika nie znalazłem nowych opiłków. 

Na tą chwilę zdecydowałem się wstrzymać w kwestii wymiany pompy. 

Moje spostrzeżenia: 
- tankować tylko na pewnych stacjach, jak najlepszej jakości paliwo.
- sam z siebie postanowiłem dolewać oleju Liqui Moly 1052 co, któreś tankowanie. 
- czujnik jest w tak prostym miejscu, że warto raz na jakiś czas do niego zajrzeć. 

Mieszane uczucia mam co do pomp poliftowych. Tutaj nie jestem tego w stanie zweryfikować czy są one faktycznie poprawione czy też nie. Jednak w tym wątku nie znalazłem nigdzie POTWIERDZONEJ informacji, że tak faktycznie jest lub nie.

Czasami widuje się osoby tankujące B8 na stacjach NO NAME - może to są te osoby, które już musiały wpakować 10K w naprawę swojego auta po opiłkach? 

Zaznaczam, że post jest napisany wg. moich doświadczeń. Nie jestem mechanikiem. Kompletnie się na tym nie znam. Wiedzę w tym temacie zbierałem przez dłuższy czas.

EDIT: 
- przebieg mojego auta to TEORETYCZNIE 100K km. 

 

43036344_1147712945376785_2947562194692210688_n.jpg

Edytowane przez Prezes_ATNT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...