Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki


rom22

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.12.2018 o 17:30, piotr-s napisał:

Drodzy koledzy jak myślicie czy warto kupić pompę z tej aukcji: https://allegro.pl/pompa-wtryskowa-audi-a4-avant-8k5-b8-2-0-tdi-i7593082886.html cena bardzo atrakcyjna, o co pytać sprzedawcę?

Kup sobie lepiej z T-Roca. Ja zakupiłem od https://allegro.pl/oferta/vw-audi-seat-skoda-tdi-pompa-wtryskowa-04l130755e-7702854192 i polecam lata aż miło z po testówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawid... napisał:

też to leje nie wiem czy pomaga ale nie szkodzi na wiosnę będę zaglądał do pompy na wiosnę 2018r było ok. Używam tego od kilku miesięcy na przemian z Liqui Moly Dodatek Do Ochrony Filtra Dpf (2650).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem 16 stron w/w tematu, auto mam od nie dawna i zaglądam pod maskę co jaki czas w celach kontrolnych. Mam do was pytanie czemu na pompie i czujnikach na vlepkach piszę ''nie zrywać'' też tak ma cię w swoich AUDI??  ?

IMG_20190110_132848.jpg

Edytowane przez Dawid...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dawid... napisał:

Przestudiowałem 16 stron w/w tematu, auto mam od nie dawna i zaglądam pod maskę co jaki czas w celach kontrolnych. Mam do was pytanie czemu na pompie i czujnikach na vlepkach piszę ''nie zrywać'' też tak ma cię w swoich AUDI??  ?

IMG_20190110_132848.jpg

Kupione pewnie na Allegro i sprzedawca sobie zaznaczył, zeby rozpoznać swoje w razie zwrotu etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hohe napisał:

Kupione pewnie na Allegro i sprzedawca sobie zaznaczył, zeby rozpoznać swoje w razie zwrotu etc. 

To by wyjasnialo, ze ostatni wlasciciel przez 3 lata wlozyl w auto 13.000zl miedzy innymi w naprawy pompy, turbiny, rozrzadu, nowe opony na co mam kwity. Pozostaje mi dbac zamowilem https://filtrytotu.pl/pl/dodatki-do-olejow-i-paliwa/40571-archoil-ar6900-d-max-500ml.html te opakowanie bardzo wydajne i w dobrej cenie.

Wlalem juz https://liquimoly.sklep.pl/pl/p/Oczyszczacz-wtryskiwaczy-DIESEL-SPULUNG-500ml/23 ?

Edytowane przez Dawid...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uważajcie również na pompy w autach po liftingu ! Mam A4 2.0tdi 2012r polift kod silnika CJCB przebieg 250 tkm i wczoraj stanęło na drodze. Laweta do mechanika i dzisiaj pierwsza diagnoza pompa cała wyuszczona opiłki poszły w układ paliwowy. Po niedzieli auto bedzie rozbierane dam znać co i jak. A podobno ten problem jest poprawiony w autach poliftowych.

Edytowane przez Gift3617
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gift3617 napisał:

Panowie uważajcie również na pompy w autach po liftingu ! Mam A4 2.0tdi 2012r polift kod silnika CJCB przebieg 250 tkm i wczoraj stanęło na drodze. Laweta do mechanika i dzisiaj pierwsza diagnoza pompa cała wyuszczona opiłki poszły w układ paliwowy. Po niedzieli auto bedzie rozbierane dam znać co i jak. A podobno ten problem jest poprawiony w autach poliftowych.

Szczerze to się śmiać chce jak człowiek słyszy że w vagu z roku na rok czy z budy na lift coś poprawiają. Te same brednie krążą o 3.0 tdi i słynnym łańcuchu rozrządu. Zasada jest jedna że nic nie jest wieczne ale żywotność zależy od sposobu dbania, serwisowania itp. Ps ja mam 2008rok 342tys od przebiegu 164tys na programie i wszystko ładnie działa. Leje tylko shell zwykły plus dodatek z archoila i filtr paliwa wymieniam co 10tys z olejem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Kodzak33 napisał:

 Zasada jest jedna że nic nie jest wieczne ale żywotność zależy od sposobu dbania, serwisowania itp. Ps ja mam 2008rok 342tys od przebiegu 164tys na programie i wszystko ładnie działa. Leje tylko shell zwykły plus dodatek z archoila i filtr paliwa wymieniam co 10tys z olejem. 

dokładnie, wszelkie te przedłużone wymiany olejów,filtrów, rozrządów mogą doprowadzić do podobnych efektów opisanych wyżej bez względu czy to przed czy po lift...

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RALF76 napisał:

dokładnie, wszelkie te przedłużone wymiany olejów,filtrów, rozrządów mogą doprowadzić do podobnych efektów opisanych wyżej bez względu czy to przed czy po lift...

Wiem o tym i stosuję się do tego, poprzedni właściciel wg książki wymieniał olej Liqui Moly top tec 4200 co 15 tkm z filtrami. Auto mam prawie dwa lata zrobiłem nim ok 30 tkm i zawsze wymieniałem olej z wszystkimi filtrami co 10tkm. Paliwo tankowane na rożnych markowych stacjach.

Edytowane przez Gift3617
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz przy samochodzie to zrób fotkę tej pompy, zobaczymy z którego roku jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Góral65 napisał:

Jak będziesz przy samochodzie to zrób fotkę tej pompy, zobaczymy z którego roku jest. 

Jutro będe u mechanika to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam zdjęcie pompy którą uległa zatarciu. Proszę o pomoc jaką pompę mogę zamontować ?

20190116_154523.jpg

Edytowane przez Gift3617
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data produkcji maj 2012, dziwne bo były opinie że te poliftowe są poprawione i nie ulegają zatarciu:facepalm:

Przypuszczam że będziesz kupował nową szukaj wg swojego nr tj.  03L 130 755 końcówka bez różnicy, a jeśli używkę to szukaj jak najnowszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Góral65 napisał:

Data produkcji maj 2012, dziwne bo były opinie że te poliftowe są poprawione i nie ulegają zatarciu:facepalm:

Przypuszczam że będziesz kupował nową szukaj wg swojego nr tj.  03L 130 755 końcówka bez różnicy, a jeśli używkę to szukaj jak najnowszej.

H*ja poprawione tak samo się zacierają. Na warsztacie mieli przypadek w samochodzie gdzie pompa zatarła się przy przebiegu 70tkm. Pompa oczywiście nowa, nie wiem jeszcze co z wtryskami, zostały wysłane do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gift3617 napisał:

Przesyłam zdjęcie pompy którą uległa zatarciu. Proszę o pomoc jaką pompę mogę zamontować ?

20190116_154523.jpg

Najnowszy wypust tej pompy to 03L 130 755 AE (zastępuje 03L 130 755 AC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porażka 2012 i padła. Pytanie od jakiego czasu masz ten samochód, gdzie tankujesz i czy używałeś jakiegoś specyfiku do paliwa Archoil, Liqui Moly myślę ze takie info przyda się wszystkim głownie o te dodatki czy one coś dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gift3617 napisał:

Przesyłam zdjęcie pompy którą uległa zatarciu. Proszę o pomoc jaką pompę mogę zamontować ?

20190116_154523.jpg

Kolego mógłbyś odkręcić dekiel pod tym czarnym plastikiem ? tak jak na foto i zobaczyć stan tłoczka

pompa.JPG

bo często powodem zacierania się pompy jest przestawienie się tłoczka w poprzek tak jak na foto poniżej

pompa1.JPG

Edytowane przez czarek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski mają być takie jakie były a więcej KM to poprzez chipa albo tuning programu. O jakim,, imbusiku"piszesz, chyba chodzi ci o napęd pompy oleju a nie pompy wtryskowe. To jest w misce olejowej. Nie ma złotego środka który chroni pompę, może dobry opał bo tam jest siarka która smaruje. Te pompy padają bo paliwo jest odsiarczone do maksimum a co za tym idzie jest suche, może jakiś specyfik polepszający smarowanie. Pompy padają we wszystkich markach, nie tylko audi. Producenci paliw twierdzą że smarowanie jest wystarczające, życie uczy inaczej. Wtryski za te pieniądze to normalne, na Ebayu niemieckim kupisz Re generowane na nowych częściach z 2 latami gwarancji po 160 euro

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...