Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki


rom22

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, kuebk napisał:

Ja tam żadnego hałasu nie słyszę, normalna praca silnika.

Podobny dźwięk jak na poniższym nagraniu przy ściągniętym pasku alternatora. Niektórzy piszą że B8 tak mają, a z kolei inni twierdzą że pompa wysokiego ciśnienia na wykończeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, goney225 napisał:

Dotyczy Audi A4 B8 2.0 TDI 150KM 2014 silnk CSUA.
Panowie prośba o odpowiedź i poradę co zrobilibyście na moim miejscu. Od około 2 tygodni na postoju przy dodawaniu gazu wydobywają się dziwne dźwięki z okolic pompy wysokiego ciśnienia.
W dniu dzisiejszym zostawiłem samochód u mechanika. Ściągnął pasek alternatora i nasłuchiwał działanie pompy wtryskowej i przewodów. Wstępnie ocenił że problem może być z pompą wysokiego ciśnienia. Spytał czy robiłem rozrząd. Audi ma przebieg 141km potwierdzony w ASO. Rozrządu nie robiłem i zaproponował wymianę rozrządu i na etapie tej wymiany przyjrzy się pompie. Przekazał, że miał przypadek gdzie wymiana rozrządu rozwiązała problem dźwięków jak na nagraniu poniżej. Natomiast co jeżeli stwierdzi że pompa nadaje się do wymiany? Nie powiedział czy są opiłki czy nie robi ciśnienia. Sam jeszcze nie wie dopóki nie rozbierze rozrządu. Na początek zleciłem mu wymianę kompletnego rozrządu, ale co do pompy wysokiego ciśnienia to na razie się wstrzymuję i czekam na jego diagnozę. To prawda że regeneracja takiej pompy w tym silniku to koszt 2500 zł?

Poniżej moje nagranie.

 

Gdyby to byla pompa silnik juz by nie pracowal. Zatarta popma puszcza opilki w uklad zabijajac nimi jednoczesnie wtryskiwacze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Gdyby to byla pompa silnik juz by nie pracowal. Zatarta popma puszcza opilki w uklad zabijajac nimi jednoczesnie wtryskiwacze,

A może być taka sytuacja z pompa ze wytwarza za słabe ciśnienie i stad wydaje takie dziwne dźwięki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe ciśnienie wywala błąd i miga spirala od świec żarowych. Masz takie zjawisko? Podpinałeś komputer? Masz jakieś błédy?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli prace silnika która jest słyszalna pod koniec tego filmiku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że rozrząd nie robiony, auto 2014r przebieg nie duży ale czasowo już po terminie, wymień rozrząd wraz z pompą wody i pompą paliwa która nowa kosztuje +/- 15000zł ,  będziesz miał pewność, że tam masz wszystko ok. jeśli te dziwne odgłosy nie znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Muskel1 napisał:

Słabe ciśnienie wywala błąd i miga spirala od świec żarowych. Masz takie zjawisko? Podpinałeś komputer? Masz jakieś błédy?

Nie ma błędów.

 

20 godzin temu, kuebk napisał:

Masz na myśli prace silnika która jest słyszalna pod koniec tego filmiku?

 

dokładnie taki dźwięk jak dodaje gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże tak już 6 lat, na Twoim miejscu bym się tym nie przejmował.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kuebk napisał:

Jeżdże tak już 6 lat, na Twoim miejscu bym się tym nie przejmował.

Nie wiem co robić. Mechanik twierdzi ze to prawdopodobnie pompa. Biorę tez pod uwagę ze chce mnie skroić. Narazie zacznę od tego ze wymieni rozrzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goney225 napisał:

Narazie zacznę od tego ze wymieni rozrzad.

Robocizna, wymiana pompy to tak jakbyś wymieniał rozrządu + wymiana samej pompy, Dlatego troszkę dziwię się, że nie chcesz tego zrobić za jednym razem, zwłaszcza, że te pompy nie uchodzą za żywotne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Góral65 napisał:

Robocizna, wymiana pompy to tak jakbyś wymieniał rozrządu + wymiana samej pompy, Dlatego troszkę dziwię się, że nie chcesz tego zrobić za jednym razem, zwłaszcza, że te pompy nie uchodzą za żywotne.

 

 

Powiem tak. Na ten moment sam nie jest pewien czy to pompa. Odgłosy dochodzą z okolic pompy a ta pompa zasilana ponoć jest paskiem rozrządu. Być może problem jest po stronie rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, pompa jest na pasku rozrządu, tak jak pisałem te pompy nie cieszą się dobrą sławą i gdyby awaria jej skutkowała tylko zatrzymaniem auta to nie ma się czego obawiać, ale jak padnie to potrafi dobrze przeczyścić kieszenie, poczytaj kilka stron wstecz, 

Twoje autko, twoje pieniążki i decyzja należy do Ciebie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Góral65 napisał:

Tak dokładnie, pompa jest na pasku rozrządu, tak jak pisałem te pompy nie cieszą się dobrą sławą i gdyby awaria jej skutkowała tylko zatrzymaniem auta to nie ma się czego obawiać, ale jak padnie to potrafi dobrze przeczyścić kieszenie, poczytaj kilka stron wstecz, 

Twoje autko, twoje pieniążki i decyzja należy do Ciebie. :hi:

Jeżeli faktycznie rozrząd nie rozwiąże problemu to wymieniam pompę. Za jedną robotą zrobiona całość. Tylko zastanawiające jest to, że niektórzy piszą że jeżdzą już tak "6 lat". Widziałem sporo komentarzy że ludzie nic z tym nie robią. Ryzykują chyba bardzo dużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to pompa wysokiego ciśnienia nie daje objawów, a jak już coś usłyszysz to jest już za późno, 

Mnie konkretnie chodziło o to, że masz już rozrząd do wymiany i nie ma co zwlekać a że wymiana pompy łączy się to warto to zrobić za jedną robotą, takie jest moje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak pompa zdechnie to masz porobione. Wszystkie wtryski do wymiany i układ paliwowy do płukania. Wcześniej nie ma żadnych objawów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa w okolicach 1500 zł? Widzę ze do mojego kodu silnika ta by pasowała

Zobacz ofertę: POMPA WTRYSKOWA BOSCH VW T-ROC TROC 2.0TDI 150KM https://allegro.pl/oferta/pompa-wtryskowa-bosch-vw-t-roc-troc-2-0tdi-150km-9857942123?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz że masz taki dzwięk jak na filmiku który wklejałem to wymiana rozrządu nic nie da, od tego czasu wymieniałem rozrząd już dwa razy i dzwięk jak był tak dalej jest - nie naprawisz dzwięku pompy wymianą rozrządu, zły kierunek.

Inna sprawa że dzwięk ten wydaje zapór upustowy na pompie wysokiego ciśnienia, odepnij od niego wtyczkę i wtedy sprawdź czy dzwięk dalej występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 17:19, Muskel1 napisał:

Dokładnie, jak pompa zdechnie to masz porobione. Wszystkie wtryski do wymiany i układ paliwowy do płukania. Wcześniej nie ma żadnych objawów. 

Właśnie odebrałem samochód od mechanika. Nie odpalałem go obok warsztatu ale po przyjeździe do domu gazuje i niewierze własnym uszom. Dźwięk dalej ten sam. To co zostało zrobione to sprawdzenie układu paliwowego przez firmę. Nie stwierdzili ze pompa uszkodzona lub do wymiany. Stwierdzili ze jakiś zawór na listwie wtryskowej to powodował. Wymienili i oddali układ mechanikowi. Mechanik złożył wszystko ale problem nadal nierozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorie które na samym początku przedstawił Twój mechanik były błędne - nic dziwnego że nie pomogło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kuebk napisał:

Teorie które na samym początku przedstawił Twój mechanik były błędne - nic dziwnego że nie pomogło. :)

Sam nie wiedział skad te dźwięki dochodzą wiec przekazał cały układ paliwowy do sprawdzenia firmie która się tym zajmuje na co dzień. Wiec gdyby pompa paliwa była już zuzyta to by to stwierdzili. Aczkolwiek może ktoś chce mnie na jakieś kolejne koszty naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...