Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki


rom22

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilku znajomych którzy dolewają (bardzo rozsądne ilości typu 150 ml na bak) i żadnych problemów z dpfem, w różnych markach. Mechanik który mi to polecał pracuje w aso i też klientom po cichu mówią żeby dolewali 2T. Z tego wynika, że nic się nie powinno stać ;) - trochę szkoda by mi było dpfa bo niemiec 20 tys km temu wsadził nowy w aso...

jaki masz przelot? sprawdzałeś czy masz opiłki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilku znajomych którzy dolewają (bardzo rozsądne ilości typu 150 ml na bak) i żadnych problemów z dpfem, w różnych markach. Mechanik który mi to polecał pracuje w aso i też klientom po cichu mówią żeby dolewali 2T. Z tego wynika, że nic się nie powinno stać ;) - trochę szkoda by mi było dpfa bo niemiec 20 tys km temu wsadził nowy w aso...

jaki masz przelot? sprawdzałeś czy masz opiłki?

Przebieg 185 tys jeszcze nie sprawdzałem ale będzie trzeba.

Znasz procedurę jak sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ściągnął czujnik na pompie i było samo paliwo, bez żadnych opiłków. Nie wiem czy coś później odpowietrzał etc, ale wszystko działa, żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, dużo roboty nie ma przy tym, nie trzeba robić adaptacji etc... Jak się go pytałem o prewencyjną wymianę to mówił że mało opłacalne - no ale 'był' na stawkach z aso, a tam pompa pewnie z 3-4k. Na alle nówki od 1300 widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Drugie pytanie, mechanik polecał mi dolewać 2T (ale coś z LM, motul) wtedy podobno zmniejszamy szansę na wytarcie pompy. Co o tym myślicie?

Dobry pomysl, ale doczytaj konkretnie co warto dolewac.


Jak się będzie dolewać olej do ropy to się załatwi szybciej dpf

Akurat jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



skotmen, dnia 01 Gru 2016 - 18:27, napisał:

Jak się będzie dolewać olej do ropy to się załatwi szybciej dpf

Akurat jest odwrotnie.

możesz rozjaśnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od zastosowanego oleju 2T wplyw na DPF jest rozny, sa oleje po ktorych faktycznie moze byc tak jak piszesz ze DPF kaput, ale sa tez takie po ktorych DPF wypala sie zdecydowanie rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od zastosowanego oleju 2T wplyw na DPF jest rozny, sa oleje po ktorych faktycznie moze byc tak jak piszesz ze DPF kaput, ale sa tez takie po ktorych DPF wypala sie zdecydowanie rzadziej.

przykład ?

Olej raczej daje po duupie dpfowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilościach 150-200 ml na bak moim zdaniem nie ma wpływu na dpf jeśli wybierzemy dobry środek a nie mixola, wręcz mnóstwo jest wpisów, że rzadziej się wypala. Oczywiście zbyt duża dawka na pewno wpłynie na dpf, ale też tworzy niebezpieczny-nadmierny nagar. niemczech jest powszechnie stosowany 2t do diesla i nie słyszy się narzekań. Z tego co czytałem to najlepszy jest Monzol5c niestety słabo dostępny w PL (przynajmniej oryginał), albo LM 1052. Tak naprawdę to bym nie dolewał, bo silnik jako tako pracuje bdb, bardziej pod kątem nieszczęsnej pompy która może zasyfić na koszta równe drugiemu silnikowi. Z tego co mi mówił mechanik psuje się głównie przez suche paliwo które wyciera tłoczek, owszem pewnie swoje 2 grosze dołożyło audi konstruując losowo trwały element.

Edytowane przez audikrk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to olej 2T ma zły wpływ na wtryski piezoelektryczne, bo na pompowtryski vw jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie chciałem zajrzeć u mnie czy nie występują opiłki. Odkręcamy w tym miejscu co zaznaczyłem strzałką? http://www.fotosik.pl/zdjecie/47fde8e7afa7470cObawiam się, że może się zapowietrzyć układ. Jak go w razie co odpowietrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tym miejscu się sprawdza, odpowietrzysz vcds.

Dzięki. Gdzie znajdę tą opcje w vcds? Samym programem wystarczy odpowietrzyć :huh:

OK znalazłem https://a4-klub.pl/index.php?/topic/212996-procedura-odpowietrzania-wymiana-filtra-paliwa-2008-2012/Ile razy taką czynność należy powtórzyć?

Edytowane przez resiak82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik odpowietrzał raz. Daj znać czy czysto było

Jutro sprawdze i dam znać

Panowie mam szybki pytanie, ponieważ właśnie sprawdzałem czy nie mam opiłków w pompie. Chodzi mi o odpowietrzenie układu... Kiedy wszedłem w vcds w mass block miałem taki wybór http://www.fotosik.pl/zdjecie/a9b080721fbb0a86wybrałem Transfer Fuel Pump (FP) test i GO. Było słychać jak pompa chodziła ok 2-3 min potem się wyłączyła. Czy taki zabieg wystarczy wykonać raz czy więcej? Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik odpowietrzał raz. Daj znać czy czysto było

Jutro sprawdze i dam znać

Panowie mam szybki pytanie, ponieważ właśnie sprawdzałem czy nie mam opiłków w pompie. Chodzi mi o odpowietrzenie układu... Kiedy wszedłem w vcds w mass block miałem taki wybór http://www.fotosik.pl/zdjecie/a9b080721fbb0a86wybrałem Transfer Fuel Pump (FP) test i GO. Było słychać jak pompa chodziła ok 2-3 min potem się wyłączyła. Czy taki zabieg wystarczy wykonać raz czy więcej? Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź

przy tym co robiłeś wystarczy raz

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik odpowietrzał raz. Daj znać czy czysto było

Jutro sprawdze i dam znać

Panowie mam szybki pytanie, ponieważ właśnie sprawdzałem czy nie mam opiłków w pompie. Chodzi mi o odpowietrzenie układu... Kiedy wszedłem w vcds w mass block miałem taki wybór http://www.fotosik.pl/zdjecie/a9b080721fbb0a86wybrałem Transfer Fuel Pump (FP) test i GO. Było słychać jak pompa chodziła ok 2-3 min potem się wyłączyła. Czy taki zabieg wystarczy wykonać raz czy więcej? Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź

przy tym co robiłeś wystarczy raz

Ok dzięki, a więc odpalam taczkę

Mój mechanik odpowietrzał raz. Daj znać czy czysto było

Było czysto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...