Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duze spalanie a4 b6 1.9 TDI quattro


winner07

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, ostatnio nabyłem audi a4 b6 1.9TDI quattro i spalanie mnie bardzo niepokoi, średnie spalanie przy spokojnej jezdzie(NAJOSZCZĘDNIEJ JAK MOGE) komputer pokazuje 10,5L/100km

Autem poruszam sie po (wiejskich drogach) praktycznie zero trasy zero korków , odcinki to 2-5km

Opony 17 "225"

1.9 TDI 130KM quattro

Avant 2002r

przebieg 270000

Pozdrawiam :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robisz takie trasy to i możliwe. A spalanie z komputera możesz wsadzić w cztery litery, sprawdź ile pali na baku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej, i cudów się nie spodziewaj po takiej trasie, może jeszcze klima włączona ewentualnie zrób logi i do oceny dla kolegów w odpowiednim dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Zrób trasę ponad 100 km a zobaczysz że się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: teraz jak bede kupował opony to wezmę 205 zawsze cos mniej bedzie palił :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana opon da około 100ml na100 km. Chyba nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam zrobić żeby ogarnać te spalanie przecież to na 1.9 jest zawyżone przynajmniej o 2,5 litra

słyszałem ze po chipie mniej spala prawda to jest?

klima ile bierze?

Komputer pokazuje mi np ze zrobie 650km przejade moze 4-5km i komputer pokazuje 570km ( lekka noga :grin: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przejedziesz się na trasie, poza miastem jadąc tak 130 km/h to ile pokazuje komputer? Mi pokazuje 4.5-4.8l/100, na baku jakieś 5,4 litra wychodzi. FIS sporo przekłamuje :wink: O dziwo w mieście mam 6.5l/100 km tyle że jak jadę do pracy to obwodnicą :wink:

No i zapomniałem dodać, torsen swoje waży, więc u Ciebie spalanie powinno być trochę większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 150zł 28 litrów zrobiłem 340 km cykl mieszany. Mam ośkę i kapcie 235.45.17 spalanie według wyliczeń wychodzi 8.2 z klimą. Nie taki TDI oszczędny jak go malują :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srednia prekosc pokazuje 20 -25 km/h w niedziele pojade w trase to zobacze ile spali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasy polne to pewnie uzywasz tylko biegow 1-3, ipozniej go mulisz na 4tym biegu i obrotow 1000 to masz takie spalanie wlasnie(i niszczysz go) ale 10,5 na fisie to pewnie kolo 9-9,5 bierze nie ma cudow, niskie spalanie w moim przypadku jest na trasie tylko do 140 km/h na baku zrobi okolo 1000-1100km, jadac krajową jednopasmową wezmie 5tke ale to wiesz jak sie jedzie 50-110km/h , rekord to kolo 10l/100km ale to juz trasa +/- 200/h ( mowie tu o 1.9TDI AWX bo tez zdarza mi sie jezdzic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótkich odcinkach diesel będzie tyle palił, nie ma siły. Na dodatek w zimie przy takich odcinkach będzie stale niedogrzany. Generalnie samochód z silnikiem wysokoprężnym opłaca się kupować tylko jeśli jeździmy dużo w trasie i jeśli mamy przebiegi roczne powyżej 14kkm. Reasumując diesle nie są wcale tak oszczędne jak je malują, coraz więcej ludzi to jednak zauważa i szukają samochodów z silnikami benzynowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jest spalanie po miescie w Q. Niestety. Trzebabylo zrobić rozeznanie przed zskuoem. Chociaż ja swoje tdi w,budzie b6 sprzedałem po pół roku właśnie.ze.wzgledu na spalanie. Sprawdz wtryski jaki jest ich stan,i ogolnie motorownie. Może cosw j**niete jest ale i tak ze spalaniem za dużo nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trasy jakies robisz ? czy tylko te odcinki 2-5km? bo moze bys beznyne kupil ? szkoda tego diesla co nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a trasy jakies robisz ? czy tylko te odcinki 2-5km? bo moze bys beznyne kupil ? szkoda tego diesla co nie ?

sprawdz z baku ile wychodzi, ale moim zdaniem pokazuje za dużo, Wawa u mnie spalanie różne od 8l do 11l w zależności od natężenia ruchu/korków więcej nie spala nawet zimą z webasto itd., średnio w Wawie 9.5-10l, po trasie od 6l do 6.5l przy prędkościach od 110-140 km/h, spalanie przy 180-200 km/h ok 9-9.5l :) , średnią z miasta/trasa mam jak w podpisie, teraz nawet spadło do 7.5l na FIS'ie

kapcie 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robie odcinki takie krotkie bo chodze do szkoły jadę do sklepu(max 5km ) to podjadę , na trasie jeszcze nie próbowałem ale jak mocno przycisnę gaz to spalanie chwilowe na fis podnosi sie odrazu w góre nawet do 37l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej od rezerwy do odcięcia pistoletu na stacji i wtedy wylicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 1.9 tdi quattro i teraz zimą spalanie na poziomie 8,5 9,0 litrów. Oponki 225/45R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...