Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skuter dla żonki:D


PASSATB5

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie planuję zakupić skuter dla swojej 2 połówki, a kompletnie się na tym nie znam. Czy lepiej kupić nowego chinola z marketu? Czy jednak używkę japońca badź francuza, włocha? Budżet to 2-3 tysie.

Wkrótce wyjeżdzam do francji ( osobówką) i może coś bym tam wyhaczył, tylko czy koszt transportu nie będzie większy od wartości skuterka?:D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej kasie albo nowego chinola... tanteta ale z gwarancja

Z uzywek polecal bym Ci Kymco....

skuter KYMCO AGILITY 50 4T super stan! tanio! (4269099199) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

kumpel pomyka do roboty czyms takim

!!!SKUTER KYMCO SUPER 8!!! (4258672614) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ktorys rok z kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w używkę w dobry stanie (francuza itp).

Bierz silnik dwusuw, polecam skuterki marki Piaggio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 2T - Aprilia, Yamaha, Malaguti, MBK wszystko miało silniki Minarelli - są to sprawdzone i tanie w eksploatacji silniki, bardzo wytrzymałe. Nie kupuj Suzuki i Peżotów bo to gówno ( w Suzuki były silniki Morini..padalce ).

Piaggio i Gilera miały swoje jednostki- też dobre, ale Minarelli po mojemu prostsze w konstrukcji.

Olej Chinole z gwarancją..bo gwarancja się skończy i będziesz szukał po necie silników na swapa z czegoś włoskiego. Olej marketówki bo w razie szlifa nie kupisz nigdzie żadnego plastiku- a pospawać się tego nie da bo te ze śmieci robione - nagrzejesz to się pieni, a nie topi.

Żonie bym kupił Aprilia Habana lub Habana Custom. Bardzo fajne i stylowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jaka pojemność wchodzi w grę ?

Jak większa od 50cm3 to może jakaś Gilerka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie na dowód to 50 :wink: Mało która żona ma kat.A :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie na dowód to 50 :wink: Mało która żona ma kat.A :grin:

Moja znajoma jeździ trochę większym skuterem i kiedyś zatrzymali ją gliniarze bo we dwóch się założyli o to czy ma prawko czy nie :grin:

Oczywiście ma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie na dowód to 50 :wink: Mało która żona ma kat.A :grin:

Ja osobiście znam "panny" dla których motocykle i jazda nimi to ich pasja :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie na dowód to 50 :wink: Mało która żona ma kat.A :grin:

Ja osobiście znam "panny" dla których motocykle i jazda nimi to ich pasja :naughty:

Też znam..ale umówmy się że takich kobiet jest mało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepakuj chlopie sie w chinole,mialem nowego CPI Aragon GP wyglad super,zrywny ale tylko jak sie gwarancja skonczyla to zaczely sie cyrki:facepalm: wiecznie cos sie pier........ zainwestowalem kupe kasy w niego,serwisowalem i dbalem o niego a tak mi sie odwdzieczal,nieraz przypchalem dziada do domu az go w koncu sprzedalem za psie pieniadze!!!:facepalm::facepalm:jakies 2 lata temu kupilem Piaggio NRG Power DT,na dzien dzisiejszy ma okolo 10000 tys przebiegu z tego 1500 zrobilem sam i zero problemow tylko paliwo,olej,filtry i smigam :thumbup1: posciagalem blokady i okolo 70km/h zasowa:grin: NIGDY WIECEJ CHINOLI!!!ale to jest moje zdanie,zrobisz jak chcesz:decayed: dodam ze skuter jest z roku 2006 i codziennie dojezdzam do pracy 7 km w obie strony,obojetnie deszcz czy snieg zaiwania bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze niezła dyskusja się wywiązała;p

Oczywiście sukam 50ccm, chociaż mówi że ma zamiar zrobić kat. A;)

Coraz bardziej przekonuję się do używki, a taka np. YAMAHA aerox jest ok?

Osobiście podoba mi się piaggio vespa, wygląda na typowo damski, ale budżet nie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w domu był używany Piaggio...

Szedł jak burza i się tylko tankowało...

Później pojawił się pomysł kupna nówki, poszedł chińczyk.

Po 1500km przebiegu silniknik zaczynał się stopniowo pier....

Bierz używkę japońca, francuza, włocha i ma ganiać.. koreę i chine omijaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze stałem przed takim samym dylematem...ale jednak wole sprawdzone SIM, Piaggio czy jakiś tam inny badziew....skutery to nie statki podwodne, żeby się przykładać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Yamaha Aerox. Zanim zacząłem grzebać przy samochodach robiłem przy skuterkach wiem na ten temat bardzo dużo.... Nie ma lepszej 50 niz aerox. Miałem dużo skuterów a na stałe właśnie aeroxa żaden ale to żaden sie z nim nie równał jeśli chodziło o prowadzenie stabiność hamulce zawieszenie silnik moc itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to w ciągu ok. 2 miesięcy będzie można na "B" ze stażem 3 lata jeździć skuterem 125 ccm a wtedy raczej nie ma sensu pchać się w 50ccm 2T tylko szukać oszczędnego 4T 125. Piaggio Zip 2T mojej córki palił 4 litry a mój Peugeot Satelis 500 4T pali ok. 4,5 litra a jest 2,5 raza cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Ci koledzy mówia, tylko używka dobrej marki wchodzi w gre, ja miałem 2 lata piaggio diesis i super smigał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem za swojej mlodosci Peugeota speedfighta II chyba z 5 szt i jeszcze jednego mam w domu zeby czasami polatac i nie moge powiedziec zlego slowa. Ja osobiscie nie zamienil bym na zaden inny. Koledzy mieli hongy piaggio ale speedfight naprawde dawal rade i oczywiscie byl bezawaryjny no i wygladem ladniejszy od innych ale to moja opinia. Mozesz zobaczyc jak to wyglada ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Peugote Ludix Blaster 50ccm i go sobie chwale..jest chłodzony cieczą itp..jeszcze ani razu mnie nie zawiódł..a wyglada prawie tak samo jak ten na foto...Polecam go..chyba ze skuter ma miesc blokade na 50km/h bo co ja mam nie ma i licznik zamyka spokojnie.

http://auto.img.v4.skyrock.net/9033/5139033/pics/349834028_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...