Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi nie odpala, pomaga tylko Autostart. !


demo1

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż foto bo i tak masz rozebrane ciekawy jestem jak to wygląda??może ktoś jakiś patent wymyślił:kwasny:,wierzyć mi się nie chce że tam jest po prostu dziura:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opisałem to na podstawie swoich doświadczeń...

Pi razy drzwi takie cuś: pic9.jpg

Co prawda w ośce może się to różnić, ale chyba nie aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dajesz nura do bagażnika i tam szukaj jakiejś klapki, coś musi być :P. A według workshop manual'a rzeczywiście powinno być w bagażniku po prawej stronie pod tą plastikową podłogą ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kluczyka nie otworzysz?? Ewentualnie złóż oparcie kanapy wyjmij tą plastikową podłogę i szukaj :P.

Ewentualnie zdejmujesz podszybie w komorze silnika, następnie zdejmujesz plastikową pokrywę komputera [po stronie kierowcy przykręcona śrubami torx] i szukasz 17-pinowej czerwonej wtyczki [7 wtyczek koło siebie, 4 do góry, 3 na dole, interesuje nas 3 górna], w niej szukasz pinu 1 [przewód żółto/purpurowy] i 2 [przewód biało zielony] i na nich mierzysz opór.

Dalej nie podałeś stanu paliwa w baku, a jest to dość ważna informacja ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz możne to ci pomoże http://i9.photobucket.com/albums/a73/cbaynes/33d629e7.jpg niby tam jest pompa paliwa w avancie

poczytaj ten link Please Help!! - Fuel Pump Location

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie and016, paliwa zalane 3/4 baku.

Niestety podłogi nie ściągnę bez otwierania tej klapy :( a z kluczyka tak samo nie otwiera się.

Krzysiek możesz jaśniej ? demon ? :D co pomodzili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś wyjąć to bez problemu bez potrzeby otwierania tylnej klapy, w sedanie bez problemu można zdając tą osłonę co przykrywa Koło zapasowe i kawałek konstrukcji i dekiel od pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demo zawsze możesz spróbować pomierzyć to na wtyczce wedle sposobu który podałem w poście #66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie koło mogę odkręcić ale dalej ten plastik nie, ale jutro sie tym pobawie i zobacze dokładnie, jesli juz nie dojde to wtedy pobawie sie tym sposobem o którym mówisz pod maską.

Swoją drogą w jakiej pozycji ma być kluczyk w tylniej klapie jeśli jest otwarta ? wystarczy tylko odpowiednio ustawić pozycję czy trzeba tym kluczykiem jeszcze przekręcić mocniej ? bo u mnie w lewo czuje opór , lecz za bardzo nie chce bo się jeszcze kluczyk złamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk obraca się o 90*, u mnie chodzi bardzo lekko i nie czuć kiedy otworzy zamek, po prostu klapa zostaje zwolniona, żadnego dodatkowego oporu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zamek pewnie w klapie skończył się też.

===

jak już dojdę do tej pompy, to mogę sprawdzić napięcie bez zapłonu ? bo teraz nie chce niczego skopać, bo mam silnik cały rozebrany i czasami zacznie mi pompować paliwem czy coś, a tego chciałbym rzecz jasna uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzasz napięcia a opór, i oczywiście że bez zapłonu ;). Z resztą nie sprawdzasz na wtyczce idącej od strony samochodu lecz na wtyczce od czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi A4 B6 Avant cała pompa znajduje się pod podłogą bagażnika. Trzeba wyciągnąć osłonę podłogi (koła zapasowego) wystarczy szarpnąć w stronę klapy bagażnika (oczywiście musi być otwarta), następnie odkręcamy wszystkie mocowania siatki, następnie demontujemy boczki bagażnika ( ja demontowałem dwa bo sprawdzałem przy okazji antenę i ściągamy właściwą osłonę podłogi (korytko). Teraz widzimy upragnioną klapkę (dekiel) i po odkręceniu ukaże nam się tak bardzo poszukiwana pompa paliwa ze wszystkimi szykanami ( jedna kostka elektryczna i dwa przewody paliwowe). Dmuchnij sprężonym powietrzem aby wydmuchać cały syf . Kostkę wypinamy jak wszystkie kostki w Audi (naciskamy na blokadę dociskamy do oporu i wyciągamy), następnie przewody które mają sprytne mocowanie (należy na dole mocowania wcisnąć takie zabezpieczenie następnie docisnąć i przewód ciągniemy do góry ) tak samo z drugim. teraz sprawdź w jakim położeni jest przykręcona cała pompa (ja mam fabryczny ślad) i odkręcamy dużą nakrętkę (dekiel). Ja użyłem dwa młotki i kawałek dętki założony na mniejszy młotek. Teraz wyciągasz właściwą pompę (trochę kombinacji) i zapamiętaj jak wychodziła przyda się przy montażu z powrotem. To chyba wszystko. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi się otwierają jeśli tak to składasz tylną kanapę i poprzez bagażnik otwierasz schowek trójkąta ostrzegawczego i szukasz czerwonego plastikowego kółka, ciągniesz z kółko i klapa otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem żadnego czerwonego kołka. ale jakoś odkręciłem przód klapy plastikowy śrubki torxy potem brutalnie wyrwałem z kołków plastikowych , pociągnęłem ręką linkę i się jakoś odziwo otworzyła, i zaraz zabralem sie za podłogę.. szkoda gadać. ktoś tu pisał że wystarczy do tyłu pociągnąć. Yhy :D nie umie ;d wszystkie boki zewnętrzne i belkę z tyłu musialem odkrecic i potem dopiero podłoge szlo sciagnac. doszedłem w koncu do klapki ze smokiem, kostki wypiałem. podpowiedzcie mi tu jeszcze szybko (bo zaraz ciemno) na co ustawic swoj przyrzad.. na Ohmy ale na ile ?

Mam taki o to przyrządzik http://imgupload.pl/images/61219860196631491179.png i co i na ile ustawić i pomierzyć ??

---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:01 ----------

118 wskazało mi na ustawieniu na 2K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...