Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swieci sie ABS ESP


AdrianoAmigo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
problem jak w temacie: ABS. Mianowicie chodzi o to, że przy delikatnym hamowaniu na suchej nawierzchni pedał hamulca pulsuje a koła przyhamowują(kierowca i pasażerowie na szybę przednią).
Początkowo (po przeczytaniu innych postów) zakładałem, że jest to wina:
1. Czujnik ABS z jakiegoś koła
2. Sterownik ABS ESP
3. Koronka
4. Czujnik przyśpieszenia
No i tak:
1. Prędkość na kołach jest taka sama dlatego wykluczam pkt 1 i 3
2. Podmieniłem czujnik przyśpieszenia i sterowniki ABS ESP - zostały zakodowane i skalibrowane
No i dalej hamulec raz działa poprawnie a raz nie :(
Po podłączeniu do kompa nie wykazuje żadnych błędów, kontrolki się nie świecą itd.
Brak mi pomysłów :(
Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczysc koronki na przegubach i ustaw prawidłowo wszystkie czujniki w zwrotnicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam przypadek po wymianie tarcz i klocków. Wszystkie czujniki ustaw w takiej samej odległości od siebie. (prawa i lewa strona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , na poczatku napisze ze nie dziala szukaj i za cholere nie moge nic znalesc ! zapala mi sie kontrolka ESP podczas jazdy , po zgaszeniu sielnika jest ok i po jakims czasie np : 2 godz zapala sie od nowa . Wpalem na pomysl by wyczyscic klemy na aku , po tym w ogole nie gaslo i zapalala sie odrazu . Potem zgaslo i znowu powrocilo do normy czyli pojawia sie podczas jazdy . Zaznaczam ze napiecie sprawdzilem - jest , ładowanie - jest . Wiecej nie mam pomysłów . Moze cos jescze z tymi klemami ale juz sam nie wiem . Prosze o pomoc

---------- Post dopisany at 19:48 ---------- Poprzedni post napisany at 19:11 ----------

wyczytalem gdzies ze to moze byc jakis sensor kąta skretu , lub jego adaptacja . Nic na ten temat nie wiem . Mam kompa i kabel wiec moze ktos napisze gdzie mam szukac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kompa i kabel to Cie powstrzymuje od podpięcia do auta ?

spokojnie nie wybuchnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzisz w ABS i odczytujesz błędy, wklejasz tutaj i jedziemy !!!!!!!!!!! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaobserwuj również inne objawy, być może zapalenie się kontrolki może być połączone z inną, która oświeci się/zgaśnie/ opadnie wskazówka temp. płynu etc...

U mnie (V6)było tak, że padł czujnik G2/62 i różnica w temp dla komputera to ESP:facepalm:

Doszedłem do tego jak zauważyłem że kontrolka oświeca się wtedy jak opadała wskazówka temperatury. po zgaszeniu i ponownym dopaleniu silnika na jakiś czas mijało. po wymianie czjnika usterka nie powróciła.

ale sprawdz najpierw VAGiem jak pisze @dev....co mu dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ciekawy jestem...

I jak ustawić "te" prawidłowe odległości czujników w zwrotnicach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty potrafisz czasem na forum konkretnie odpisać, czy wszystko to zagadką musi być lub tajemnica???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwrotniczch masz czujniki, które mozna regulowac

ja zawsze wciskam do oporu i delikatnie krece półosią, jak zaczyna trzec to delikatnie cofam

i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01826- Sensor for steering Angle (g85)- supply voltage terminal 30

35-10 intermittent

01206- signal for duration of ignition Off

27-10 - implausible signal - intermittent

---------- Post dopisany at 19:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:27 ----------

Takie oto blędy

---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 19:34 ----------

Co mogę zrobic na początku panowie ? Prosze o jakąs kolejnosc , jakas adaptacja czy cosik takiego tez jest . Prosze o pomoc , bo do zimy niedaleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy bład jest o G85, trzeba sprawdzic kalibracje, mozliwe że sam czujnik zdechł, kiepskie zasilanie

drugi błąd jest nma temat problemu z zasilaniem, sprawdz stacyjke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatnie WD lub inne ujostwo. A jak nie to rwij na chama i nowy czujnik kup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. od pewnego czasu borykam się z problemem. z niewiadomych przyczyn zaczęła się świecić kontrolka abs i miga kontrolka ręcznego. jeszcze do niedawna czasami znikało, pojawiała się kontrolka esp, po czym gasła i niby wszystko okej było. bywało że przy odpalaniu nic się nie pokazywało. teraz już cały czas widnieje abs i ręczny, od samego zapłonu, 3krotny sygnał dźwiękowy. podłączyłem vaga i wywala w grupie engine:

1 Fault Found:

18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller

P1649 - 35-00 - -

chodzi o uszkodzony czujnik abs w którymś kole czy coś poważniejszego?

jak próbuję wejść w vagu w grupę abs/brakes, to parenaście sekund oczekiwania i wywala:

No response from controller. Retry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...