Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sporadycznie wypadający zapłon


pestekk1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój problem to sporadycznie wypadający zapłon na pierwszym cylindrze. Na zimnym silniku i obrotach jałowych silnik chodzi dobrze, problem zaczyna się po nagrzaniu silnika i podczas jazdy. Generalnie na benzynie auto chodzi dobrze (równo) ale co kilkanaście sekund czuć delikatne szarpnięcie, po przełączeniu na gaz od razu kuleje (jedzie ale szarpanie jest częstsze i bardziej odczuwalne). Mechanik stwierdził, że wypada zapłon na pierwszym cylindrze wykasował błąd, zorbił przegazówkę na jałowym, błąd się nie pokazał. Przejechałem raptem 100m i znowu szarpie. Następnie mechanik sprawdził cewki i świece; podobnież świeca była zalana olejem spod pokrywy zaworów, wyczyścił świece, wymienił uszczelkę. Samochód przejechał 500m problem powrócił.

Co obstawiacie koledzy? Układ zapłonowy, czy gdzie indziej szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień cewkę i świece na tym cylindrze, aby je wykluczyć, albo potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wysoce prawdopodobne że cewka dokonała żywota. Miałem u siebie swego czasu identyczny objaw i zakończyło się to wymianą cewki. Na gazie prędzej kuleje, bo z lpg wiąże się trochę większy opór zapłonu i łatwiej o przebicie. Można kupić nową Beru. (jak dobrze pamiętam kosztowała ok 140 zł)- o ile się nie mylę oni robią oryginały. Wówczas wsadź na ten gar na którym się spodziewasz że padła, a jak niepomoże to zamieniaj na kolejnych cylindrach do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki do wymiany , sprawdź Vag-em na którym cylindrze , podmień na nową i problem z głowy. Tylko nie kupuj tych z z najniższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...