Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Czujnika Położenia Sprzęgła 2.0 TDI CR


matiteam3

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupiłem z przebiegiem 178 już po wymianie skrzyni od a5 tylko że poinformował mnie o tym sprzedający (jest temat o tych skrzyniach - pada piasta)
Z tego co się orientuje mogą być 2 przyczyny tego problemu.
1 właśnie ta śruba z obudową.
2 źle dobrany dwumas za wąski - jak był wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś w tym jest, ta podstawa ze śrubą jest trudno dostępna żeby wizualnie ocenić ?

obawiam się że to będzie kończył się dwumas, jak jest rozgrzay i ruszam to kołysze 1-2 sekundy, tyle że jak poczytać to ten objaw po wymianie dwumasa kompletnego u niektórych nie zniknął, i bądź tu mądry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podzielić kilkoma informacjami które napotkałem przy powyższym problemie może komuś się przyda. U mnie komp krzyczał błąd czujnika położenia pompy sprzęgła i błąd hamulca ręcznego (mimo że ręczny działał bez zarzutu). Wymieniłem czujnik położenia sprzęgła jednak to nie pomogło. Dopiero po wymianie sterownika hamulca ręcznego błędy ustąpiły. Więc wymiana czujnika była niepotrzebna. Dodatkowo nie działał tempomat i Audi Hold Assist które dokładałem do swojej A4. Po wymianie wszystko ruszyło i działa.

Także dla informacji czujnik położenia pompy sprzęgła o numerze 8K0907658C jest inny od 8K0907658D i nie pasuje starszy czujnik do nowszej pompy i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pewno pytanie bo wymieniłem czujnik położenia sprzęgła i błąd z komunikatem ze czujnik położenia sprzęgła znikł ale pojawił się kolejny problem bo gdy włączę  zapłon wcisnę pedał sprzęgła i i chcę odpalić auto to muszę przytrzymać kluczyk bo inaczej jak nacisnę raz to tylko rozrusznik raz zakręci i wyskakuje następujący błąd

  5599($0015DF):2E (P172400) Sygnał blokady rozrusznika Zwarcie z masą Defekt Lamp OFF sporadyczny

co będzie przyczyną ? bo wcześniej wystarczyło tylko wcisnąć i puścić i auto paliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem , 

w vcds : błąd czujnika sprzęgła zwarcie na mase 

wymieniłem moduł hamulca ręcznego na nowszy i dalej to samo 

wychodzi na to ze czujnik sprzęgła do wymiany ,

auto nie chce odpalić za pierwszym razem na fis pojawia się błąd hamulca ręcznego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2017 o 19:19, dominis23 napisał:

Chciałbym się podzielić kilkoma informacjami które napotkałem przy powyższym problemie może komuś się przyda. U mnie komp krzyczał błąd czujnika położenia pompy sprzęgła i błąd hamulca ręcznego (mimo że ręczny działał bez zarzutu). Wymieniłem czujnik położenia sprzęgła jednak to nie pomogło. Dopiero po wymianie sterownika hamulca ręcznego błędy ustąpiły. Więc wymiana czujnika była niepotrzebna. Dodatkowo nie działał tempomat i Audi Hold Assist które dokładałem do swojej A4. Po wymianie wszystko ruszyło i działa.

Także dla informacji czujnik położenia pompy sprzęgła o numerze 8K0907658C jest inny od 8K0907658D i nie pasuje starszy czujnik do nowszej pompy i odwrotnie.

Witam ja się przyłącze do tego tekstu i ja wymieniałem nawet dwa razy czujnik położenia sprzęgła Fakt że używane i nie pomagało dopiero po wymianie sterownika hamulca wszystko wróciło do normy tak jak u kolegi a tak opropo mam na sprzedaż dwa czujniki sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...