Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło, koło dwumasowe - czy już czas na wymianę?


sebolnet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od kilku dni mam problem który wydaje mi się zwiastuje spory wydatek. Jeżeli samochód jest zimny ruszam na biegu wstecznym czy pierwszym biegu odczuwam szarpanie - takie "żabie" skoki. Po chwili jest już OK. Zaznaczam że tylko na zimnym silniku. Dodatkowo podczas jazdy gdy dodaję gazu przy otwartych szybach słyszę takie "szuranie" metalu o metal. Udam się w najbliższym czasie do mechanika jednak chciałbym się już dowiedzieć czy to oznaka resztki sprzęgła?

Ewentualnie jakie sprzęgło i koło (dwumas, jednomas) zakupić - chodzi dokładnie o firmę. Może ktoś z forumowiczów podzieli się również wiedzą na temat kosztów wymiany. Przy wymianie należy również wymienić uszczelnienia między silnikiem a skrzynią? Mam tam delikatny wyciek...

AUDI A4 B5 1.9TDI AFN 1998r.

Pozdrawiam.

PS.

Dodam że samochód ma przebieg 325000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o wyciek to sprawdz kolor oleju , czarny to wyciek z silnika i koszt uszczelniacza ok 400 zl aso , jezeli zolty to ze skrzyni biegow i koszt ok 50 zl , co do wymiany sprzegla to wyjecie skrzyni to koszt ok 300 zl plys czesci ,i teraz zalezy co kupisz jednomas , czy dwumas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o wyciek to sprawdz kolor oleju , czarny to wyciek z silnika i koszt uszczelniacza ok 400 zl aso , jezeli zolty to ze skrzyni biegow i koszt ok 50 zl , co do wymiany sprzegla to wyjecie skrzyni to koszt ok 300 zl plys czesci ,i teraz zalezy co kupisz jednomas , czy dwumas ?

Nie ma sensu pakowac się w uszczelniacz z ASO za 400zł jak można dostać za 100....

Skrzynie jak masz kanał i troche zdolności zrzucisz sam,opis jest na klubie.

Poczytaj na sprzegło.pl jakie są objawy zjechanej dwumasy i jak to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...