Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podskakuje przy ruszaniu


bartek723

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem męczy mnie już długi czas i zaczyna mnie to irytować, teraz jakby się to nasiliło. Raz na jakiś czas autko podczas ruszania z 1 biegu zaczyna całe drżeć podskakiwać jakby miało zgasnąć. Objawy są nie zawsze np. kilka dni jeżdżę normalnie i nagle zgaszę silnik po paru minutach odpalę i d*pa trzęsie ledwo ruszyć idzie. Na drugi dzień nic się nie dzieje i potem po kilku odpaleniach auta od nowa to samo. Dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku w upały podczas ciągłego ruszania i zatrzymywania w korkach. Pompa była uszczelniania rok temu potem ustawiona dawka itp. Żadnych błędów na vagu i wszystkie wskazania w normie turbo,wtryski,kont wtrysku jak wryty. Samochód po wymianie pełnego rozrządu ze wszystkimi napinaczami uszczelkami filtrami, czujnikiem cieczy, termostatu itp. plecionka nowa, wahacze i inne gumy nowe. Poduchy silnika na oko trzymają ale auto lekko drży na jałowym. Obstawiam nastawnik czy dobrze myślę ?? Bo po odjęciu gazu autko zwalnia i nagle przyśpieszy, samo bez gazu się toczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło do wymiany.Sytuacja powtarza sie tylko w korkach w upalne dni . Kiedy auto jest zimne rozumiem ,że wszystko jest ok.A to szarpanie to pewnie typowy kangur , nie można łagodnie ruszyć tylko "krótkimi skokami na przód". Poszukaj po forum - było omawiane. Polecam Sachs lub Luk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprzegło do wymiany szarpie jak trochę pojezdzisz w upalne dni koszt 1650 + robocizna jak nie zrobisz sam też to przerabiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ci zainwestowac 500 zl (Za uzywke + montaz) lub 1500zl (Za nowke na kilka lat) w auto w ktorym i tak bedziesz musial spuscic z ceny za to ze jest niesprawne? Dziwna strategia. Zwlaszcza ze ten "stary parch" to nie alfa romeo czy tico ktore sie co chwile sypie tylko audi gdzie inwestowanie w czesci sie oplaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje objawy podskakiwania jak kangurek czyli furę gonie do żyda bo nie opłaca mi się tego robić, 98r to już stary parch. Chyba że jedno masowe włożę pomyślę zawsze taniej.

dawaj zabieram nawet z zatartym sprzeglem ,ile cenisz 2 tys i zabieram :shock3::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za nowe sprzeglo z wymiana dalem 1tys sprzeglo sachsa.

2 -masa ? cena kosmos ale do przyjecia bo mechaniory tyle cenia.

jak za 1 -masa to juz wogole mega kosmos z ceną :P

---------- Post dopisany at 06:41 ---------- Poprzedni post napisany at 06:40 ----------

nawet kolega vp-tdi za 1,5tys nie wezmie.

za 1.5 to biore 3 takie od razu i to bez oglądania:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na auto mam kupca napalonego który z wadą daje mi 6 tyś, a uwierzcie że zawiodłem się na marce AUDI. Tylko w tym roku samochód przestał miesiąc w ciągłych naprawach. Fakt że jeżdżę nim już 6 lat i zrobiłem 141 000 km ale koszty napraw i szukanie kogoś kto ma pojęcie o naprawach mnie męczy. W tym roku poszło mi na to auto 1700 zł teraz dojdzie wymiana dwumasy, do tego mam rdzę tylna klapa i nadkole przednie gdzie za naprawę mi krzyknęli 800 zł. Auto już nie takie plastiki skrzypią jak jadę 180 km/h w środku nie pogadasz już tak głośno. Na plus silnik jedzie na wszystkim i mimo przebiegu oleju ani grama nie bierze.

Teraz z innej beczki jak ktoś ma używkę koło zamachowe z 1Z na podmianę niech da mi znaka może parcha naprawię . :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z innej beczki jak ktoś ma używkę koło zamachowe z 1Z na podmianę niech da mi znaka może parcha naprawię . :decayed:

znajomy ma jak coś sprawne

---------- Post dopisany at 09:18 ---------- Poprzedni post napisany at 09:15 ----------

Fakt że jeżdżę nim już 6 lat i zrobiłem 141 000 km ale koszty napraw i szukanie kogoś kto ma pojęcie o naprawach mnie męczy.

trza było do mnie podjechać 1 dzień i auto ogarniete na nastepne 3-4 lata spokój i zostawił byś mniej kasiorki , na plastiki też jest patent ,u mnie w 1z przy 180 na wtryskach afn no fakt ciszy nie ma ale głosno też nie jest ,może jakieś wygłuszenie poszło. a a4 b5 jest w miare dobrze wygłuszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapodaj namiary na siebie i przejdźmy na PW w celu dogadania naprawy itp

---------- Post dopisany 16-06-2014 at 07:43 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2014 at 10:31 ----------

Temat dogadany wrzucam koło z 1Z od vp-tdi do tego nowy zestaw SACHS SPRZĘGŁO AUDI 80 B4 A6 C4 1.9 TDI 1Z KOMPLET (4251961900) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. . Chciałem też podziękować koledze za dobrą rade i zaoszczędzoną kasę.Pozdrawiam i zobaczymy jaka różnica będzie.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...