Skocz do zawartości
IGNOROWANY

trzesie silnikiem po odpaleniu


gregorypeck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj rano zaraz po odpaleniu niezle zatrzęslo silnikiem i całą kabiną.

Drgania niskiej czestotliwosci ale intensywne trwały w fazie podwyższonych obrotów - po 20sekundach ustały.

Rozrząd wymienialem 10miesiecy temu, cewki i świece w ramach akcji serwisowej chyba 3 lata temu.

Wiem ze kończy mi sie tłumnik - czy to on moze byc powodem takich drgań?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik nie. Do sprawdzenia sonda + przepływka + wszystkie podciśnienia. Do tego zerknij czy nie łapie gdzieś lewego powietrza. U mnie przyczyną falowania była sonda regulacyjna:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem na pewno nie jest po stronie wydechu. Prędzej zapłon,sonda lub przepływka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś się udało to rozwiązać. Mi ta awaria pokryła się z tym jak wężyk od podciśnienia zaczął "świszczeć". Na razie zabezpieczyłem go taśmą izolującą i zamówiłem nowy. Niestety dalej na zimnym silniku po około 5 s. wpada w te wibracje, silnik się trzęsie, po 15 s. ustaje i już nie ma z nim problemu póki jest ciepły, dopiero po dłuższym postoju sytuacja się powtarza.

Dodam, że sytuacja zaczęła się po wymianie oleju i czujnika temperatury - może coś wniesie to do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja tak mialem potem zaczelo mi na cieplym tez telepac az wkoncu przewod od podcisnienia sie ulamal i bylo go slycha macam palcem i mam urwany jutro wymieniam i po problemie ;-) moze u ciebie to samo bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie z gory przepraszam jezeli powielam temat,lecz przekopalem wiele watkow i nie znalazlem odpowiedzi na dolegliwosc mojego toczydelka A4 B6 2.0 AWA,o co chodzi, nie istotne czy silnik jest rozgrzany czy tez nie i tylko ma to miejsce na wolnych obrotach,odpalam silnik- pracuje rowniutko i plynnie a po jakiejs chwili mozna wyczuc delikatne drgniecie i silnik wpada w rezonans i tak sobie drzy nie fajnie kiedy dodm lekko gazu znow jest delikatne drgniecie na chwile pracuje ladnie az znow opadna mu obroty popracuje chwile ladnie znow drgnie i trzesawka. Nie ma to wplywu na jazde tylko na wolnych obrotach. Lancuch i napinacz za jakis czas bede musial wymienic bo po starcie przez kilka sekund zaklekocze a potem jest ok i oczywisty trykajacy dzwiek ktory cichnie nieco ale daje dzwiek jakby to diesel byl. Cewki i swiece wymienione na beru i ngk termostat wymieniony,pasek rozrzadu wymieniony,czasem powjawi sie wypadajacy zaplon na 2i4 cylindrze ale nie jest to czesto,olej wymieniony na motul 5w40, wszystkie filtry wynienione,wszystkie podcisnienia sprawdzone,air leak usuniety,nie bierze oleju i nie mam wycieku,kierownica powietrza sprawdzona,egr wyczyszczony,przepustnica rowniez,brakuje mi juz pomyslow,czy moze ktos ma jeszcze jakis pomysl co to moze byc,czy rozciagniety lancuch moze powodowac takie drzenie silnika i czasami wypadajace zaplony? Dzieki wielkie za pomoc.pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi trzesło delikatnie budą przez to ze regulator cisnienia paliwa nie trzymał i na listwie wtryskowej nie było odpowiedniego ciśnienia. Po wymianie zero trzesiawki. Takze sprawdz układ zasialania paliwem tzn pompe paliwa i ten regulator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...