Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Malowanie felg


Darwek24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Chce samemu pomalować felgi aluminiowe lepiej oddać do specjalistycznego zakładu czy dam rade w domu, malował już ktoś ? Jak to zrobić jakie farby i lakiery kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to było zrobione jak należy, to trzeba je wypiaskować i pomalować proszkowo, czyli samemu raczej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu nie piaskuje sie tylko szkiełkuje.

Pytanie tylko czy warto ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nie powinno szkielkowac alu. Stare powloki zdejmuje sie w kapielach chemicznych, bez ingerencji w strukture w alu.

Nie wszystkie felgi alu nadaja sie do malowania proszkowego, zaleznie od wielkosci, stopu i wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mogę polecić firmę renowacjafelg.pl Sam robiłem u nich 2 lata temu i jestem zadowolony w 100% czas oczekiwania jest dosyć długi w sezonie letnim, ale w pełni profesjonalnie podchodzą do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz smykałkę do malowania to samemu zrobisz.

Ja już tak kilka kompletów sam malowałem.

Żadna sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piaskowanie to bardzo dobry pomysł trzeba znalesc zaklad ktory ma dobre drobne kruszywo
ewentualnie po grubym przetrzec poapierem 240 i oddac do proszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo samemu papierem potem podklad kolor klar ale to idealnie nie bedzie a trwalosc tez wzglednie slaba tyle ze wydach 100 zl nie 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po odebraniu felg z malowania, także ja osobiście wolałem oddać felgi mimo, że mam smykałkę bo dziennie lakieruje :wink: ale jak się nie posiada sprzętu i warunków żeby zrobić to jak należy to lepiej się do tego nie zabierać.

I tak jak napisał kolega Griffe moje właśnie miały ściąganą starą powłokę chemicznie ...

Tak to u mnie wygląda po malowaniu

20150227_114201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

W zależności od stanu felg i grubości portfela możesz dać do profesjonalnego zakładu i odpowiednio zapłacić lub jeżeli felgi są już trochę ''zjeżdżone" pomalowac samemu.

W drugiej opcji polecam gume przemysłową w sprayu lub pod pistolet PLASTIDIP.

Ja u siebie w zeszłym roku pomalowałem 17 czarnym matem. Felgi były porysowane i miały wgniecenia. Guma ładnie wszystko pokryła. Efekt znakomity. Poszły 2 puszki po 60 zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

W zależności od stanu felg i grubości portfela możesz dać do profesjonalnego zakładu i odpowiednio zapłacić lub jeżeli felgi są już trochę ''zjeżdżone" pomalowac samemu.

W drugiej opcji polecam gume przemysłową w sprayu lub pod pistolet PLASTIDIP.

Ja u siebie w zeszłym roku pomalowałem 17 czarnym matem. Felgi były porysowane i miały wgniecenia. Guma ładnie wszystko pokryła. Efekt znakomity. Poszły 2 puszki po 60 zł/szt.

zrobiłem na tym 2tys km do zakopca zimą i plastidip odpadł masakra nie nadaję się do felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taką felgę. Opłaca się odnawiać? 

https://goo.gl/photos/gfbQ5o5QtW6EPBcs9

Edytowane przez mateuszeks
dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2017 o 09:20, mateuszeks napisał:

Co powiecie na taką felgę. Opłaca się odnawiać? 

https://goo.gl/photos/gfbQ5o5QtW6EPBcs9

Jeśli felgi proste i tylko te uszkodzenia są do naprawienia to myślę, że warto chociaż ich wartość nie jest jakaś powalająca. Jeśli jednak dochodzi prostowanie to lepiej poszukać innych w lepszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...