Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przełożenia skrzyń biegów benzyna quattro


bocianrally

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzę już trzeci dzień na forum i konkretnej informacji nie mogę znalezc. Poszukuję przełożeń i oznaczeń skrzyń biegów w A4 b5 quattro benzyna.

Dla diesla zanalazłem a dla benzyny nie mogę. Muszę poszukac skrzyni do mojej a4 b5 quattro 2.8 ALG. Na wlepie w bagażniku jest informacja o skrzyni DWM natomiast na obudowie skrzyni jest LAU 01A301211K. Skrzynia się posypała, obstawiam, że kiedyś mogla być wymieniana i nie dobrali przełożeń. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie zastepcze pod kod silnika ALG:EFC,DJR,DUX przelozenia głowne w 2.8 - 39/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat... Panowie czy skrzynię DWM mogę zastąpić DWR? Wg etki przełożenia są takie same(35/9). Pytanie o np. średnica flanszy i inne różnice o których mogę nie wiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopie. Prawdopodobnie pada mi skrzynia w moim Q. Motor 2.8 APR skrzynia o oznaczeniu DWM. Namierzyłem jedną w super stanie ale od 2.4 30v o oznaczeniu DWN. Mój dyfer to DAJ. Zgra się to wszystko? Ewentualnie jeśli nie to jakiej skrzyni prócz DWM mogę szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Randor napisał:

Odkopie. Prawdopodobnie pada mi skrzynia w moim Q. Motor 2.8 APR skrzynia o oznaczeniu DWM. Namierzyłem jedną w super stanie ale od 2.4 30v o oznaczeniu DWN. Mój dyfer to DAJ. Zgra się to wszystko? Ewentualnie jeśli nie to jakiej skrzyni prócz DWM mogę szukać?

Sprawdzc sobie jakie przełożenie ma DWM. Jak takue same jak DAJ to montuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DWN okaże się krótsza niż DWM nie brać do bani? Spalanie w trasie jakoś mocno nie wzrośnie?

DWM to 35:9, a DWN to 37:9 czyli lipa.

Wymieniać dyfer na jakiś 37:9 do kompletu? Mój i tak jest do uszczelnienia itp.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...