Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B6 S4 4.2 pytanie o spalanie


tzc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do posiadaczy A4 B6 z silnikami 4.2 V8 chciałbym się dowiedzieć ile palą wam te silniki jak ktoś ma LPG to też mile widziana odpowiedz interesuje mnie spalanie max i min za każdą informację z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jest jakaś odpowiedz z tego co piszesz nie jest tak źle obawiałem się spalania coś 30L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest spalanie średnie, Ten motor 30 l. też potrafi łyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle 14-20 lpg. Normalna jazda w srednim miescie (220 tys mieszkancow), troche korkow, bez butowania, 18-20lpg/ Trasa 12-20 w zaleznosci od nogi ale raczej >15. Autostrada z predkosciami 160-250 18-26lpg.

Kilowanie tylko na PB. Mój max co pokazal FIS po ostrych ganiankach to 34l/100km. No ale ma sie rozumiec nie przejechalem wtedy 100km.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle 14-20 lpg. Normalna jazda w srednim miescie (220 tys mieszkancow), troche korkow, bez butowania, 18-20lpg/ Trasa 12-20 w zaleznosci od nogi ale raczej >15. Autostrada z predkosciami 160-250 18-26lpg.

Kilowanie tylko na PB. Mój max co pokazal FIS po ostrych ganiankach to 34l/100km. No ale ma sie rozumiec nie przejechalem wtedy 100km.. ;)

Mój na LPG pali dokładnie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mój ma A8 335 ps i pali 18 -20 L/LPG bez większego wciskania.

Ja mam 3.0 i pali 16 L w mieście ale nie jeżdżę niedzielnie i nie dziadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak wracałem z Wielkopolski przez Staszów na Rzeszów tam jest nowa droga ale kręta i jechałem spokojnie auto spaliło mi średnio 13,5 LPG. Zatankowałem gaz za 2,29 więc wyszło mnie 31 zł/100 km. V8 :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wynik :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pierwszym pelnym tankowaniu zrobilem 450km

jazda mieszana z przewaga po miescie i krotkie dystanse wynik spalania sredni 13.7 pokazal komputer

chwilowe spalanie w miescie w korku 20+l

bez korka noca ok 8l

w trasie 100km/h 8-10l

w trasie 120-140km/h 10-13l (zalezy czy z gorki czy pod gorke :)

ale ogolnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony

troche mialem obawy po zbyt wielu zyczliwych stwierdzeniach ze 200km zrobie na pelnym baku itp nic z tych rzeczy pali tyle ile powinno palic takie auto

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W S6 C5

PB

- trasa bardzo spokojnie 100-120 11.8-11.9

- trasa energicznie 160-200 15-18

- miasto (Lublin) 17-23 sprinty między światłami 30

LPG

- trasa energicznie 160-200 16.2-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpg do s4 4.2 to tragedia pewnie silnik bardzo się grzeje że aż parzy ,gazem to tylko można ogrzewać dom pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpg do s4 4.2 to tragedia pewnie silnik bardzo się grzeje że aż parzy ,gazem to tylko można ogrzewać dom pozdrawiam

:wallbash::doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi spalanie wychodzi 18-21l LPG po Warszawie przy normalnej jeździe+ czasem jakiś start ze świateł. W trasie schodzi do 14-15l. Ogólnie im rzadziej ruszasz tym mniejsze spalanie :) Ale śmiało podpinam sie pod wartości o których pisał winczako. Górnej granicy nie ustalono :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpg do s4 4.2 to tragedia pewnie silnik bardzo się grzeje że aż parzy ,gazem to tylko można ogrzewać dom pozdrawiam

Pewnie robisz tym autem 2000 tyś kilometrow rocznie to sie nie dziwie jak byś wymiatał prawie 50 już byś miał LPG!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji kolego mam eske od prawie juz 2 lat i zrobiłem 27 tyś km i dalej jezdze na pb he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...