Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B6 S4 4.2 pytanie o spalanie


tzc

Rekomendowane odpowiedzi

Leciałem w weekend do Berlina ode mnie jakies 300km jechałem do 140km/h pozniej wracałem autostradą cały czas i średnia mi wyszła 15 litrów na autostradzie momentami po 260 leciałem a tak cały czas w kololicach 150-160, wiec spalanie nie najgorsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie po mieście na zimnym silniku to ok 24l, jak sie silnik nagrzzeje i pojeździe ale spokojnie to w granicach 15l

Przy normalnej jeździe po mieście na rozgrzanym silniku 18l

Jeśli chce sie pobawić i powariowac to nawet 33l kiedyś wyszło...

Przy spokojnej jeździe na Wrocław do 140 km/ -12 l , a wracając nie wiecej jak do 180km/h 15,5l

Przy 180-280km/h - średnia wyszła 25l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na blacie pokazuje 16,7 pb 98 średnie, ale tak naprawdę nie wiem ile spala - nie interesuje mnie to :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 11.5 przy zwawej jeździe 50% 50% lajtowo..miasto delikatnie 15.5

Ok. Po kilku miesiącach razem ciężko zejść poniżej 18 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie średnio 230-250km na 60l gazu 2/3 miasto 1/3 trasa ~50km

ALE... jeżdżę cały czas w trybie "S" :decayed: czyli biegi przerzuca dopiero przy 3000

Na autostradzie Wrocław-Katowice (200km) wchodzi mi niecałe 40l gazu

ALE... czas przejazdu ~1:30 wliczając kawałek przez miasto, bramki itd...

Zaraz po zakupie jak jechałem z Rzeszowa na Wrocław to wyszło mi 14/100 LPG przy spokojnej jeździe nocą, nie przekraczając 140.

dane z dystrybutora, nie komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test spalania przy prędkości równe 90km/h zgodnie z nawigacją. Zatankowałem do pełna, jechałem 150km po autostradzie w jedną stronę do kumpla, a później 150km w drugą aby zniwelować różnicę wznoszenia/spadku terenu. Po zjeździe od razu na stacje i kalkulacja wlanego paliwa do zrobionych kilometrów. Wynik: 9.8L/100km - niezbyt mało jak na płynną jazdę, ekonomiczną prędkością.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się nie chce wierzyć, że ten silnik przy spokojniej jezdzie spali tylko 20l gazu. Wychodzi to trochę ponad 40zl/ 100km , czyli mniej więcej tyle ile obecnie wydaje na paliwo przy 150 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe (100 km/h) w trasie to spalanie na fisie mam 10, przy czym realne to max 12, gazu 15. Nidy więcej jak 20 gazu (nawet jeżdżąc jak debil) mi nie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2017 o 17:25, Hoogon napisał:

Zrobiłem test spalania przy prędkości równe 90km/h zgodnie z nawigacją. Zatankowałem do pełna, jechałem 150km po autostradzie w jedną stronę do kumpla, a później 150km w drugą aby zniwelować różnicę wznoszenia/spadku terenu. Po zjeździe od razu na stacje i kalkulacja wlanego paliwa do zrobionych kilometrów. Wynik: 9.8L/100km - niezbyt mało jak na płynną jazdę, ekonomiczną prędkością.

udało ci się jechać na autostradzie 90 km/h ??? przecież to tiry cie wyprzedzały i kolejna sprawa 9.8/100 przy v8 4.2 to dla ciebie dużo ????

 

Nie ogarniam generalnie liczenia ile nasze eski pala ja nawet nie patrze na średnie spalanie tylko jak 1/4 baku to wale do pełna.... Panowie kupując takie auto chyba liczycie się z tym ze to żre ile wlezie i koniec :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macintosh, udało się jechać 90km/h, bo to była Anglia i tam ludzie przestrzegają przepisów, plus nikt się nie spieszy. U nas w kraju, to generalnie jest dzicz, wszyscy zapierdalają i jeszcze mają pretensje, że ktoś jedzie w mieście 50km/h, bo za wolno, itd. Dobra, do puenty. Jechałem równiutko 90km/h aż mnie noga bolała, bo nie jest to komfortowe jechać i ciągle co 5s regulować dodaj/odejmij gaz. Po co to zrobiłem? I tak musiałem jechać do znajomego a Shell był idealnie na wjeździe na autostradzie i na zjeździe. Nigdy nie bazuję na tym, co ludzie piszą, więc sprawdziłem sam. Ja wiem, że to wszystko zależy od opon (ja miałem 235) i czy Avant (relingi na dachu) i czy pod wiatr czy z wiatrem i czy masz dobrą kompresje w cylindrach i dobre łożyska (tarcie), bla bla bla, więc każdy musi sobie sam sprawdzić.

Obecnie posiadam drugie S4 B6, ale już w Polsce i ten pali więcej. Przy jeździe 70% eko, i 30% pałowanie pali 17,7L/100km, więc z takiej perspektywy to 9,8 to było mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...