Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych


Gość zdeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Keżor

ok. skoro ten Vag ma pomóc to kaj sie można podpiąć do niego?? czy zwykły elektryk może mieć dostęp do niego?? a może planujecie jakiś spocik w którym mógłbym wziąć udział i byście mnie podpieli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam A4 1.9 TDI AHU (90PS) i nie posiadam takowej kontrolki jak to mozliwe przy przekreceniu zapłonu załacza sie imobilaizer, abs olej i cos tam jescze i zawse krece nawet jak wsiade i nie czekam na zgasniecie kontrolek i zapala bez problemu, jak to mozliwe moze tez mam spalaona kontrolke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mozliwe moze tez mam spalaona kontrolke??

Pierw powinienes zajzec do zegarow, a dopiero pozniej pytac na forum. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie bardzo rozumiem wlasnie chyba po to jest to forum zeby sie czegos dowedziec, a co jak w tym modelu akurat nie ma takiej kontrolki, wlasnie chodzi o to ze chce sie zapytac czy moze ktos ma tdi ale nie zapala sie mu kontrolka - takie odpowiedzi typu "zagladnij se kolesiu do kontrolek" nie sa za bardzo na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arto19, a co mozna CI poradzic.

Zajzyj lub sie przyjzyj i jesli nie bedziesz mial wtedy bedziemy myslec.

tak to mozemy sobie gdybac.

Ja Ci tylko powiem, ze nie widzialem A4 bez tej kontrolki.

Musi byc bo ona tez komunikuje o bledach.

Wiec do autka i do dziela, a nei czekasz az ktos ci napsize,z e masz spalona kontrolke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie posiadam takowej kontrolki

To raczej mało możliwe. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie posiadam takowej kontrolki

To raczej mało możliwe. :lol:

nie raczej a na pewno, musi być nawet w starym małym 20 letnim Peugeot miałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj stało mi sie takie cos...odpalilem normalnie przejechałem jakies 500m do skrzyzowania i wrzucam 1bieg a samochod nie chce jechac(tocze sie wolno),obroty na poziomie 1100 obr/min...zjechałem na bok,zgasiłem i odpalilem po chwili i wszystko ok,ruszam i znowu to samo miga kontrolka swiec zarowych...znowu zgasilem i po chwili odpalilem i problem jakby reką odjął :shocked: juz nic nie migało i jezdzil tak jak powinien...wczoraj mialem podpinanego vaga 0 błedów...zastanawilem sie jeszcze czy to moglobyc spowodowane dzisiejsza ulewa?

dzisiaj rano to samo ale tylko raz,po ponownym uruchomieniu silnika wszystko ok co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kontrolka od swiec żarowych.Na początku migała w czasie jazdy czasem, teraz prawie zawsze /po zapaleniu gasnie/a po chwili miga.Po podpieciu do komputera wyswietla błąd nastwnika dawki paliwa

.Pozatym autko jest ok .Zadnych ubytkow mocy ,kłopotow z paleniem itp.Moze ktos cos wie na ten temat naprawy, kosztow.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam tak samo jak kolega Keżor tylko ze ja po odpaleniu samochodu mam tak ze po jakiś 15 sek zaczyna mi kontrolka ze świec migać i tak jest cały czas! pod vagiem nic nie wykryło!

nie ma takiej możliwości aby sterownik nie zapisał żadnego błędu przy uprzednim jego sygnalizowaniu migającą kontrolką świec żarowych, kto obsługiwał tego Vaga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam tak samo jak kolega Keżor tylko ze ja po odpaleniu samochodu mam tak ze po jakiś 15 sek zaczyna mi kontrolka ze świec migać i tak jest cały czas! pod vagiem nic nie wykryło!

nie ma takiej możliwości aby sterownik nie zapisał żadnego błędu przy uprzednim jego sygnalizowaniu migającą kontrolką świec żarowych, kto obsługiwał tego Vaga ?

słuszna uwaga...dziwnie to wygląda :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się od poprzedniego właściciela za jak założył dodatkowe odcięcie zapłonu to mu się tez tak robiło ale potem to ustało! no i znowu mnie się to robi! może to być spowodowane dodatkowym odcięciem zapłonu? a Vagiem sprawdzę go jeszcze raz ale to po świętach. a drugie pytanie może to oznaczać ze świece już nie działają tak jak maja działać?

dodam ze Vaga obsługiwał znajomy!

PS: czy ma ktoś z okolic możliwość sprawdzenia vagiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to być spowodowane dodatkowym odcięciem zapłonu?

z całą pewnością nie, bo w dieslu nie ma czegoś takiego jak odcięcie "zapłonu" :naughty:

może to oznaczać ze świece już nie działają tak jak maja działać?

kontrolka świec żarowych nie jest od sygnalizowania usterki świec żarowych lub przerwy w ich zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co powinienem zrobić co jest związane ze świecami żarowymi?

powinieneś podpiąć VAG-COM w celu odczytania zapisanych przez sterownik silnika błędów i na ich podstawie dowiesz się co jest nie tak i czy winę ponosi dodatkowe zabezpieczenie, kontrolka świec żarowych sygnalizuje dwie rzeczy - po pierwsze to moment kiedy można uruchomić silnik (po jej zgaśnięciu) a po drugie daje Ci sygnał (mrugając), że sterownik silnika zapisał trwały błąd, który właśnie trzeba odczytać programem Vag-Com i usunąć jego przyczynę a następnie wykasować ten błąd.

Jeśli Vag wyświetli Ci zapisany lub zapisane kody błędów, których nie będziesz w stanie zinterpretować na necie to wpisz tutaj te kody a z całą pewnością ktoś z nas Ci powie czego błąd dotyczy i jak usunąć jego przyczynę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas ostatniego sprawdzania błędów przez Vaga miałem błąd czujnika temperatury ,stopu i przepływomierza wiec wymieniłem czujnik temp. oraz czujnik stopu! i teraz czekam na kolegę aż będzie miał czas i skasuje mi powyższe błędy! jednak jakoś się nie umie doczekać :( niedawno napotkałem mechanika Specjalizacja VW Audi i powiedział mi ze czujnik stopu ma związek z kontrolka świec żarowych! no cóż wiec nic tylko czekać na vagowanie :) jeśli błąd związany z kontrolka świec żarowych dalej będzie po skasowaniu błędów i ponownym vagowaniu to jeśli tu można to wrzucę te błędy które wykryje! no i dodam jeszcze ze 3 dni temu wymieniłem świece.

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik miał rację, że przyczyną mrugania kontrolki jest też usterka włącznika świateł stop - to jedyna przyczyna, którą można zdiagnozować nie używając Vaga (wystarczy sprawdzić czy świeci się stop podczas duszenia na pedał hamulca), wymiana włącznika stopu na sprawny powoduje wyłączenie sygnalizacji błędu kontrolką mimo, iż błąd nie został wykasowany Vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja sie podczepię pod temacik :decayed:

Obiekt: VW Passat B4 1,9 TDI 90HP 66kW 1Z i taki patent : Jak jedziesz dłużej ( powiedzmy 3 minuty ) to nagle zaczyna migać sobie równomiernie owa kontrolka świeczek i wystarczy dosłownie delikatnie dotknąć pedału hamulca a kontrolka gaśnie. Za kolejne 3 minutki znowu zaczyna migać do czasu jak sie znowu nie przyhamuje :blink: I o co tu chodzi ? Tylko Vag mi zostaje ?

Kiedyś miałem to samo w służbowym seacie Inca ale nigdy nie doszedłem co to jest a teraz to seacik już na żyletkach dawno leży :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź masz kilka postów wyżej, jak miga kontrolka to sprawdź czy świeci stop podczas naciskania na pedał hamulca, jeśli stop świeci to tylko odczyt Vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...