Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam zwykłe materiałowe fotele z podgrzewaniem, niestety nie posiadam sterowania siedziska co mnie strasznie denerwuje. Trafiły mi sie fotele ze sterowaniem siedziska elektrycznie(okrągły joystic). Chciałem sie dowiedzieć czy jest jakiś problem ze zmianą tych foteli, czy bedzie działać to sterowanie siedziska. Czy te kostki są uniwersalne dla wszystkich wersji siedzisk.

Wiazka do elektryki foteli : https://www.kufatec.de/shop/index.php?page=product&info=70

5e1j.jpg


20121031191913.jpg

Klucz do odkrecania foteli :

CR-V10

623bda24977e73cb75bbef4.jpg


przewód plusa dla fotela pasażery prowadzimy od strony kierowcy, potrzeba go ok 3,5m,
z jednej strony kończymy go oczkiem ---->>
Tani Sklep Internetowy <www.mpartner.com.pl>: Konektor oczkowy 8,2 mm
i wpinamy się do głównego plusa jak niżej na zdjęciu

P1200301.jpg

P1200304.jpg



po drodze ,dla bezpieczeństwa ,na przewodzie plusa wstawiamy bezpiecznik 30A w obudowie ----->> Tani Sklep Internetowy <www.mpartner.com.pl>
P1200336.jpg



przewód masy wpinamy po prawej stronie pasażera kabel o.k 1,5m

P1200307.jpg



drugie końce kabli plusa i minusa zakańczamy pinami męskimi ---->> Tani Sklep Internetowy <www.mpartner.com.pl>: Konektor kostki radia ISO mski
Tak zakończone kable wkładamy w kostkę, PLUS do PIN 4 , MINUS do PIN 5, zatrzaskujemy fioletowym elementem i kable siedzą.

P1200309.jpg

P1200319.jpg




Fotele mamy wyjęte więc kable z kostką przeciągamy pod wykładziną podłogi.

Zdj_cie0045.jpg




Jeżeli mamy w podłodze kostkę fabryczną to w jej miejsce możemy wstawić tą "naszej produkcji" aby to zrobić rozchylamy do zewnątrz dwa zaciski po środku kostki (foto niżej), a kostkę wciskamy do podłogi i robi się wolne miejsce dla naszej kostki z + i -.
Tak naprawdę to w większości posiadamy już fabrycznie czerwona kostkę z podłączoną masą , wiec wystarczy pociągnąć sam kabel plusa zakończyć pinem i wstawić do fabrycznej czerwonej kostki ale ja zorientowałem się o tym dopiero jak rozebrałem gniazdo z wtyczkami a nikt tego wcześniej nie opisał.


Zdj_cie0046.jpg

Zdj_cie0048.jpg



Jeszcze co do tylnej kanapy(Avant) składamy ją i pomiędzy oparciami pokazuje się plastik(foto niżej) , pod nim jest śruba do odkręcenia aby dalej cokolwiek robić.
Dwie duże śruby które podtrzymują oparcie kanapy w pionie,raczej nie da się ich odkręcić imbusem jak jest to przewidziane fabrycznie , trzeba się wspomóc dobrym kluczem hydraulicznym/żabą i trochę siły.
Siedzisko jest na zatrzaskach więc trzeba je szarpnąć do góry, potem już przy montażu najpierw montujemy siedzisko potem oparcie.
Zdj_cie0051.jpg

Fotel kierowcy i cała reszta z danymi została już opisana na poprzednich stronach.
W moim przypadku w B7 aby działały lędźwie i pełna elektryka sterowania fotelem wystarczyło plus do 4pin i minus do 5pin.
koszty niewielkie 5,22zł --->> Tani Sklep Internetowy <www.mpartner.com.pl>
kabla na dwa fotele potrzebujemy 7-8m.
lub możemy wykorzystać z fabrycznego wyposażenia - kostki czerwone wraz z przewodami masy i pinami do nich idące.
Wszystko mamy opisane w tym wątku przeze mnie i prze osoby wcześniej się wypowiadające do zrobienia tego wystarczy nam 5-10zł i chęci a nie jak niektórzy proponują wydać ponad 50€ na kable z Niemiec.
To słynne juz kostki w fotelech...w starych 2 przewody.....

2_przewody_w_poduszkach.jpg

w nowych 3 przewody....

3_przewody_w_poduszkach.jpg

Jednak instalacja pod kostką poduszek byla 3 przewodowa , podpiecie nowych foteli z 3 przewodami nie spowodowało powstania bledu ktorego nie dalo sie wykosowac - wiec duzy POZYTYW :)

kostka_poduszki.jpg

Z czerwonej kostki wystarczylo pociagnac 1 przewod do skrzynki bezpiecznikowej pod + po stacyjce...po drodze (nad bezpiecznikami) zalożyłem po jednym bezpieczniku w oprawie (na wczesniejszych stronach takie byly pokazane...) z zabezpieczeniem 15 A....


*******************************************************************************************


No to ciagniesz tylko jednego plusa, sciagasz fotel odginasz kawałek wykładziny, wyciagasz moduł komfortu i tam w jednej ze wtyczek idzie zdaje się jeden z najgrubszych kabli zdaje się czerwono niebieski wpinasz się w niego , na przewodzie który wpiales montujesz bezpiecznik termiczny 30A i tyle, oczywiście do fotela pasażera tez musisz przedłużyć ten kabelek
Nawet mogę Ci podać namiary na aukcje allegro z pinem do wtyczki i kawałkiem kabelka
Mniej więcej taki bezpiecznik potrzeba
d05cf253d02a66c2547d8c2a4c036eca.jpg

I taki kabelek pasuje p&p do kostki
f144e3b708582ec46d7e1a76e327f00a.jpg





  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze nie bedziesz miał żadnych problemów z montazem tych foteli i wszytsko będzie działac poprawnie.

Jak mozesz wklej fotki tych foteli , rozumiem ze masz foteliki z sterowaniem odcinka ledzwiowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje aktualne fotele posiadają tylko dwa sterowania pochył oparcia i siedzisko góra dół. A te co chce założyć maja dodatkowo wiecej opcji sterowania siedziskiem. JAkby ktoś miał takie fotele ze sterowaniem siedziska (okrągły joystic) niech napisze do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem że joystic jest to sterowania wypukłości oparcia a siedzisko też masz sterowane tylko góra-dół.

Ja cały czas myśałem że ten joystic jest do sterowania pochyłu siedziska.

Jeszcze jedno pytanko a masz może wysuwaną przednią cześć fotela i jak jest joystic to czy te fotele są podgrzewane elektrycznie.

Bo teraz sie zastanawiam czy jest sens wymiany foteli, moje aktualne posiadają podgrzewanie a nie mam pewności czy te ze sterowaniem odcinka lędzwiowego też je mają.

Czy do podgrzewania foteli jest dodatkowa kostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno do podgrzewania jest dodatkowa kostka,jostic jest tylko do sterowania wypukłości oparcia.

A do ddchylania oparcia jest inny przycisk, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazuyaet Temat rzeka. Chętnie pomogę bo kilka mies temu przerabiałem temat u siebie. Prosiłbym tylko o fotki Twoich obecnych foteli i tych, które chcesz zamontować to będę w stanie doradzić czy opłaca się rezać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Tak wyglądają moje fotele:

fotel1.JPG

fotel2.JPG

fotel3.JPG

fotel4.JPG

A tak wyglądają kostki pod fotelem może ktoś wie do czego poszczegulna służy

fotel5.JPG

Czy te kostki są standardowe

Tych co zamierzam nabyć zdjeć nie posiadam wiem że dodatkowo posiadają joystic do sterowania odcinka ledzwiowego co do wysuwania przedniej cześci nie jestem pewien jutro mam do kolesia zadzwonić i ewentualnie sie umówić

Prosze o pomoc lub ewentualną oferte foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poduszka jest w standardzie[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2008, 21:22_________________________________________________WItam

Witam właśnie jestem po nie udanym zakupie foteli sprzedawca wprowadził mnie w błąd, miały być dwa fotele elektrycznie podgrzewane ze sterowaniem odcinka lędzwiowego a okazało sie że jest jeden. Wiec sprzedawca uniusł sie honoren i dał mi ten jeden za darmo.

Po ogledzinach w domu okazalo sie że nie posiada odpowiedniej wiązki owy fotel posiadał wiązke tylko pod sterowanie poduszek i odcinka lędzwiowego a kostki od ogrzewania leżały luzem (podmieniona wiązka)znaczy pochowane w piance na zdjeciu już wyciągniete(górny prawy róg), zółta kostka poduszki , kostka z jednym brązowym kablem też idzie do poduszek, kostka po prawej stronie żółtej- sterowanie odcinka lędzwiowego:

20.JPG

Widać fotelik jest troszke kombinowany to wziołem do siebie z nie go schowek i siateczke jest jeszcze lampka na nogi do której wiązka też nie dochodziła jak dokupie wiązke może fotelik sie przyda albo troche kabli poskrecać ale to pewnie troche rezania:

2.JPG

6.JPG

7.JPG

Jeśli chodzi o wiązke moja wiązka w aucie posiada nastepującą 4 kostki pod siedziskiem-podgrzewanie+poduszki(foto) oraz 3 kostki łączące sie z nadwoziem auta:

fotel5.JPG

13.JPG

Natomiast wiązka od fotela którego dostałem wyglądała tak też 4 kostki pod siedziskiem 2 idące do poduszki, 1 do sterowania odcinka lędzwiowego i jedna do joystika natomiast z nadwoziem autka łączyły sie tylko dwie kostki:

20.JPG

16.JPG

11.JPG

Z powyższego wynika że zielona kostka co łączy mój fotel z autkiem jest tylko do ogrzewania foteli zółta od poduszek a czerwona zasilanie

U mnie w autku do czerwonej kostki wchodzi tylko jeden kabelek(brązowy) a w wiązce od otrzymanego fotela dochodzi jeszcze jeden mniejszy:

12.JPG

Wiec moje pytania śą takie

-czy ten dodatkowy kabelek w czerwonej kostce jest od joystica

-czy kostki w mojim nadwoziu zwłaczcza czerwona od tylniej strony posiada dodatkowe kabelki chodzi mi o to czy jak bym podłączył tą kostke z dodatkowym kabelkiem czy wszystko by poprawnie działało

-jeśli są lampki od foteli na todświetlenie stup pasażera na tylniej kanapie czy to bedzie poprawnie działać jak sie nie ma pakietu oświetlenie

-czy sa jeszcze jakieś haczyki w instalacji fotela czy po prostu kostki w aucie(w nadwoziu) są przygotowane na podłączenia każdego rodzaju fotela

-na koniec jeszcze dodam w nadwoziu mam wpiete 3 kostki a w czwartej pozycji jest dziura czy istnieje jakaś dodatkowa opcja(kostka) może od elektrycznego sterowania foteli z pamięcią

Kożystają jeszcze zrobiłem pare Fotek dla forum:

Fotel ze sterowaniem odcinka lędzwiowego(widok bez tylnej osłony-siateczki):

8.JPG

Fotel bez sterowania odcinka lędzwiowego(widok bez tylnej osłony-siateczki):

10.JPG

Mocowania tylnej siateczki:

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie Panowie doswiadczenia z wymiana siedzien np. z TT czy musza byc koniecznie z A4/S4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowi. Mam do was pytanie odnosnie wymiany foteli. Chcialbym dokupic do swojej B6 fotele kubelkowe z pelna elektryka. Mam swoje nalesniczki i nie podoba mi sie fakt ze nic nie trzymaja w zakretach sa z funkcja regulacja odcinka ledzwiowego w elektryce.. Moje pytanie czy bede musial prowadzic sam jakies podlaczenia do Tych foteli ?? Czy wszystko jest podprowadzone wystarczy samo wpiecie wtyczek ?? Wiecie cos moze na ten temat ?? Bo mam fajne foteliki na oku z full elektryka za 900 zl i kusza Mnie strasznie ale nie wiem czy dam sobie z podlaczeniem rade ??!! ;( A fotele sa z limuzyny ale powinny pasowac z tego co czytalem chyba ze sie myle ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz prowadzić wtyczki do elektryki :) jak ma całą kanapę z tyłu nie dzieloną to kiepsko będzie z tym do avanta a zresztą komuś nie podeszła kanapa z sedana chyba boberkowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz prowadzić wtyczki do elektryki :) jak ma całą kanapę z tyłu nie dzieloną to kiepsko będzie z tym do avanta a zresztą komuś nie podeszła kanapa z sedana chyba boberkowi

Mlody tylna kanapa to w sumie pikus jest bo kolor jest taki sam wiec stykna mi przednie fotele.. :gwizdanie:

No ale chyba i tak jest dzielona..

No ale sa jakies gniazda wyprowadzone ?? Czy samemu trzeba ciagnac wiesz cos ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pod fotelem czy masz :)

Tu masz kilka fotek gniazd i wymiany foteli :)

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t44088.0.html;highlight=wymiana+foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz czasem siwych materiałowych tych starych? bo szukam lędźwiówki powoli...

Nom tak sa siwe..

To sa te o ktore bym chcial zalozyc..

611600129.jpg

6116001295.jpg

a to te Moje

pict1633.jpg

[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2009, 19:52_________________________________________________Nie jednak kolorem sie roznia kutwa ;(

Musze zapytac kolesia czy na pewno sie rozkladaja bo jak tyl nie podejdzie mi to i tak d*pa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te :naughty:http://moto.allegro.pl/item611534194_audi_a4_fotele_komplet_do_combi_2002_2005.html

Pamiętaj że kanapa od sedana nie ma mocowania dla rolety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te :naughty:http://moto.allegro.pl/item611534194_audi_a4_fotele_komplet_do_combi_2002_2005.html

Pamiętaj że kanapa od sedana nie ma mocowania dla rolety :)

No wlasnie Mlody o tym nie pomyslalem.. Wiec chyba d*pa z zalupu mojego :confused4:[br]Dopisany: 27 Kwiecień 2009, 20:14_________________________________________________No ale te co pokazales tez ladne sa :gwizdanie:

I maja wysuwane przody :wink4:

I cena z poduchami a nie :gwizdanie:

Napisze aby dal wiecej fotek :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...