Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

Za 800 raczej takich jak moje nie znajdziesz, no zobaczymy, jak coś to zrobię fotorelację

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze odrazu nie ale jak trochę poświęcasz na to to znajdziesz

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny środek z boczkami, kubełki, boki czarne, środek szary wyrwałem za 800zł, fotele były z angola ale kogo to obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupilem fotele polskora do mojego sedana tylko ze obecne mam nieskladane a nowa kanapa sie sklada. Wiem ze duzo zachodu z montazem skladanej wiec pytanie czy jest jakas opcja zeby zamontowac ta skladana tak zeby sie nie skladala ale siedziala tak jak obecna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotele full elektrykę z pamięcią, grzane z B6 i chciałbym zamontować je w B7.

Potrzebuję rady co zrobić z kostkami air-baga. W żółtym gnieździe w podłodze mam 3 piny, kolor kabli to biały, zielony (w fotelu pasażera niebieski zamiast zielonego u kierowcy) i brązowy, natomiast wtyczka w fotelu z b6 ma 2 piny kable koloru niebieskiego i czarnego. Potrzebuję konkretnej odpowiedzi jak to podłączyć żeby było dobrze ?

Jeszcze zastanawia mnie brak czarnych kostek w fotelach z B6. Wiem, że w przypadku fotela kierowcy to tylko czujnik zapięcia pasa, ale czy nie będę musiał oszukiwać jakimś rezystorem komputera, bo w fotelu pasażera jest czujnik czy ktoś siedzi czy nie i to ma znaczenie w przypadku odpalenia poduchy.

Tylko to mnie trzyma z zamontowaniem foteli do auta, więc proszę o pomoc :hi:

Edytowane przez ADeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szybkie pytanie. Czy ktos z Was orientuje sie czu fotele z Exeo sa plug @ play? 

W sensie mocowania i kable? 

Widze ze.mozna w dobrej kasie swieze fotele wyrwac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam możecie podać mi nr czerwonego gniazda pod fotelem,jest to gniazdo do regulacji odcinka lędzwiowego

kostka.jpg

Edytowane przez rosk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się za połączenie ogrzewania w moiej b7.  Kupilem ori wiązkę wiec było nieco łatwiej, ale nie do kńca ;)

Pytanie co do połączenia grzania - fotel - samochód (fotele z b7 montowane w b7 - pytam, bo oczywiście w oryginale nie miałem grzania).  Gdzie idą wszystkie przewody z zielonej wtyczki - do klimatronika czy jeden z przewodów z tej kostki idzie do modułu komfortu ?

Jakie kable i gdzie podłączyć ?

Na wiązce mam opisany jeden przewód (brązowo-biały) jako idący do modułu komfortu, ale coś nie do końca jestem pewny czy aby na pewno powinien ob byc podłączony do modułu komfortu - stąd pytanie gdzie go podłączyć ?

Ma może ktoś schemat elektryczny tych połączeń ? Chodzi mi oczywiście o grzanie.

Edytowane przez zbychzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod ten temat bo w moim nikt nie odpisał...;/

 

Wymieniłem u siebie w b7 avant cały komplet siedzeń i wszystko cacy wygląda tylko ze mam problem z kostkami....

Okazuje się bowiem ze fotele na bank sa z angola i nie pasują wtyczki do kostek od napinacza.

W fotelu jednym sa 3 piny a w podłodze miejsce na dwa, odwrotna sytuacja [po drugiej stronie.

Wyciągać gniazda z podłogi i zmieniać piny czy może odciąć wtyczki i zamienić miejscami...??

Dodatkowo fotel kierowcy ma uszkodzona wtyczkę od airbag-a co oczywiście skutkuje błędem na fisie.....gdzie kupie taka wtyczkę jak na foto?

 

prosze o pomoc 

dziex

Schowek01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprecyzuje ktoś jak podłączyc poduchy z b6 dwa kable do b7 3 kable? Nikt nic?

Edytowane przez ptasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam standardowe fotele z podgrzewaniem.

Chciałbym zmienić na manualne z podgrzewaniem ale każdy kubeł ma elektryczne lędźwie.

Pytania:

1. Czy podłączenie aby działały lędźwie to dużo roboty/czasu/$? (okrągły przycisk),

2. Czy regulacja lędźwi jest niezbędna? Tzn. jeżeli dużo byłoby z tym zabawy to bym tego nie ruszał i po prostu ich nie podłączał jednak czy przy wyjmowaniu foteli one z automatu się jakby chowały? Chodzi o to żebym nie siadł i nie miał w połowie pleców wysuniętego do końca i brak możliwości regulacji bo wtedy taki fotel byłby nie do jeżdżenia.

3. Czy wersja EU/UK to duża różnica? Cenowo powiedzmy jest taniej ale jak to wygląda przy przerabianiu? Czyli jak punkt pierwszy jak z robotą/czasem/$?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłączenia lędźwi potrzebne +12v i masa ,+ można wziąść z kostki podgrzewania o ile dobrze pamiętam  ,masa do karoserii, jak będziesz je wyjmował z auta możesz ustawić lędźwie jak Ci pasuje , same się nie przestawią, ale podłączenie jest proste, ewentualnie + i - z zapalniczki możesz wziąść do przestawiwnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie foteli czy do a4 b7 podejdą z a6 c6 chodzi mi o przednie i komplet tylnich .Dzięki za odp.Pozdrawiam

https://allegro.pl/fotele-siedzenia-audi-a6-c6-elektryka-grzane-i7315744701.html       https://allegro.pl/audi-a6-c6-sedan-fotele-wnetrze-kpl-skora-elektr-i7536083423.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie fotele bez problemu podejdą. Tylną kanapę trzeba dostosować do B7. Był na ten temat wątek na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jutro nabędę fotele tzw sporty do mojego b6 z grzaniem tylka i ledzwiami w elektryce i mam pytanie gdyz mam obecnie fotele zwykle lecz tez z grzaniem i pytanie brzmi czy ta wiazka grzanych foteli obsluguje tez ledzwia czy musze cos jeszcze rzezbic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, mam w czerwonej kostce pin 2 i 3 obsadzony w fotelu, to norma że piny obsadzone a światełek w fotelu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2020 o 19:29, Mr.Joker napisał:

Witam. Jutro nabędę fotele tzw sporty do mojego b6 z grzaniem tylka i ledzwiami w elektryce i mam pytanie gdyz mam obecnie fotele zwykle lecz tez z grzaniem i pytanie brzmi czy ta wiazka grzanych foteli obsluguje tez ledzwia czy musze cos jeszcze rzezbic ?

 

Grzanie obsłuży, do lędźwi musisz dołożyć plus do czerwonej kostki na każdą stronę, czyli dwa kable. Oryginalnie jest pod to 10A bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał:

Grzanie obsłuży, do lędźwi musisz dołożyć plus do czerwonej kostki na każdą stronę, czyli dwa kable. Oryginalnie jest pod to 10A bezpiecznik.

Zalozone juz mam tak powiedzmy na pol gwizdka bo tylko grzanie dziala. Z tych rzeczy to jestem prawie ze zielony  wiec chyba zamontuje wiazke gotowa od goscia z grupy a i tak  jeszcze musze poprawic robote po poprzednim wlascicielu a raczej po jego elektryku bo kostki od poduszek popodpinal a krotoko i upchal pod podloge wogole cos tam ciete bylo przerabiane nie na moja glowe to bo sie nie znam zbytnio. Co do czerwonej kostki to u mnie w fotelu wychodza z niej 3 kable nie 2 ale musze jeszcze sprawdzic. w kazdym razie dzieki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...