Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

nie zawsze wykasowanie VAGiem pomaga jeżeli siedzisko nie posiada maty zajęcia fotela,

czasami jest na odwrót i VAGiem nie pomaga ,po wykasowaniu błędu ponownie wyskakuje na desce AIR BAG i błąd z czujnikiem zajęcia fotela, wtedy trzeba wlutować rezystor 2,2om na czarnej kostce pomiędzy kabelkiem brązowym a zielono-niebieskim i wtedy błąd sam znika po przekręceniu kluczyka bez żadnego VAGa.

31102013174.jpg

wolny kabelek zielono-brązowy jest od czujnika zapięcia pasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jasne, fotel rozebrany, poducha prawego fotela ciągle się pali i tak musi być bo jest walnięta po strzale tylko ładnie zawinięta i fotelik zszyty, sprzedawca jest sam zdziwiony, autko z Niemiec po małym dzwonie z przodu a fotel musiał być wcześniej robiony. Gościu spoko poczuł się do odpowiedzialności, mogę zwrócić fotele i przyjąć przeprosiny lecz wybrałem drugą opcję, dostanę drugą poduchę do wymiany i rabacik za robotę w tej cenie to już naleśniki chodzą. Informacja dla kolejnych forumowiczów gdy odłączymy akumulator przed całą robotą to poduchy po wymianie foteli nie powinny się palić, jeśli się palą to coś jest spier...one i trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy w B6 poducha z naleśników podejdzie do tych z regulowanym podudziem? Czy mocowanie obydwu jest takie samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy w B6 poducha z naleśników podejdzie do tych z regulowanym podudziem? Czy mocowanie obydwu jest takie samo?

jesli i to b6 i to, to podejdzie na spokojnie nawet mam takie jak cus:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy możliwe jest przełożenie mechanizmu elekrtycznego sterowania fotela - pełny elekryk b6 -> b7 s-line manualny (elektryczny tylko odc ledzwiowy)? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybsze i łatwiejsze będzie przełożenie poszycia z gąbkami z B7 na elektryczne stelaże B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stelaże z b6 będą pochodziły do b7? Myślałem żeby przełożyć szyny i silniczki do fotela b7. Poza tym nie chciał bym pruć tych foteli z b7 bo są w dobrym stanie.

No i pewnie do takiej przekładki potrzebowałbym foteli b6 też s-line, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelaże elektryczne w dużym stopniu różnią się od manualnych. Ja akurat mam porównanie miedzy elektrycznymi z A6 C6 a mechanicznymi A4 B6 i trzeba sporo wyrzeźbić by to dopasować. Przełożenie elektryki do manuala jest praktycznie niemożliwe, to jest zupełnie inna konstrukcja.

Poszycie zdejmuje się dość łatwo, a jeśli cokolwiek zamierzasz dłubać przy fotelach to i tak musisz je rozebrać.

Stelaże od naleśników nie posiadają prętów metalowych od trzymania bocznego które jest w fotelach typu sport w B6 i B7.

Trochę się wpakowałeś z tymi kombinacjami więc jeśli chcesz teraz zrobić sobie ładne S-line z elektryką będziesz się musiał pomęczyć.

W razie czego odezwij się na PW, przerabiałem takie przekładki więc mogę Ci coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ktos potrafi konkretnie odpowiedzieć jak to jest z tymi kabelkami od poduch??

Mam B6 z fotelami typu sport z elektrycznym regulowaniem odcinka lędźwiowego, w kostce od poduchy przy podłodze mam 2 kable, a w nowych fotelach z A6 C6 w kostce od poduchy mam 3 kable, jak to podpiąć żeby nie świecił się błąd air bag?? W poduchach z B6 ten 3 kabel jest wpięty gdzieś indziej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy fotele przednie z Audi A6 C6 do B6 będą pasowały ?

Lub czy kanapa z Avanta dzielona podejdzie do sedana? Jak było to podajcie link bo wyszukiwarka na tym forum mnie dobija...

http://a4-klub.pl/wnetrze-99/przekladka-foteli-kanapy-a6-c6-a4-317918/#post4114485

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witan mam problem z podpięciem grzanych foteli ,z pełną regulacją elektryczną .problem regulacji rozwiazałem poprowadziłem wiązke i wszystko działa,natomiast nie wiem jak podpiac grzanie po przez klimatronik(8E0 820 043 AB) (co do czego) .Czy ktoś ma jakis schemat lub robił to usiebie i mógłby przyblizyć jak to ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witan mam problem z podpięciem grzanych foteli ,z pełną regulacją elektryczną .problem regulacji rozwiazałem poprowadziłem wiązke i wszystko działa,natomiast nie wiem jak podpiac grzanie po przez klimatronik(8E0 820 043 AB) (co do czego) .Czy ktoś ma jakis schemat lub robił to usiebie i mógłby przyblizyć jak to ma być?

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-montaz-podgrzewanych-foteli-b6-b7-72006/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , pisze ponieważ mam mały problem zakupiłem kompletne wnętrze do mojej b7 w tym fotele z full regulacją podgrzewaniem , pamięcią itp itd , założyłem wszystko z tym że elektryki nie przekładałem a miałem tylko i wyłącznie elektryczne ustawianie lędzwi w starych materiałowych fotelach , jesli wezme od sprzedawcy wiązke foteli i ją poprowadze to załatwi to sprawdze regulacji foteli elektrycnzych bo na tym mi najbardziej teraz zalezy bo nie mogę regulowac a są zle ustawione i jest zle mi jeździć , czy muszę coś jeszcze dorabiać i sztukować czy tylko kable wziasc podłączyć do gniazda gdzie stare fotele i powinna elektryka działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to fotele powinienny juz smigac jesli miałes ele.ledzwie bo to to samo podłaczenie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...