Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z


kazuyaet

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowanie elektryczne foteli jak i lędźwie zasilane są z tego samego obwodu tylko w przypadku elektryki zastosowane są grubsze przewody oraz inny bezpiecznik - termiczny (taki sam jak dla szyb elektrycznych). Możesz oczywiście użyć zwykłego bezpiecznika, ale nie zdziw się jeśli w przypadku przeciążenia przepali się w końcu.

Poza tym obwód ten zasilany jest ze stałego a nie postacyjkowego +12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że w takim przypadku muszę ciągnąć plus i minus z akumulatora? prosiłbym o wskazówki dotyczące grubości kabla (dwużyłowego?) oraz jaki bezpiecznik musiałbym zarobić na nim,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+12v weź z szyny która jest za MCE. Przychodzą tam grube czerwone przewody. Kabel o ile pamiętam powinien być 2,5 ale jak dasz trochę cieńszy nic się nie stanie. Bezpiecznik termiczny jak od szyb elektrycznych i uchwyt do niego mocowany do MCE. Szczegóły odnośnie tych elementów dwóch znajdziesz w wątku o montażu elektrycznych szyb z tyłu. Masę podłączysz pod fotelem jest tam śruba do której schodzi się masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdejmiesz osłonę pod kierownicą to będziesz wiedział o co chodzi. Na MCE są miejsca do mocowania oprawek do bezpieczników. To jest ori rozwiązanie. Oczywiście możesz zwykłą oprawkę bezpiecznika zamontować i będzie sobie gdzieś wisiał.

Zdjęcie MCE z uchwytem i bezpiecznikiem (termiczny od szyb ale można wykorzystać do elektryki foteli) http://allegro.pl/modul-swiatel-8e0907279b-audi-a4-b6-okazja-tanio-i4941946255.html

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te zdjęcie o którym mówiłem. Tu mam podpiąc plus : http://postimg.org/image/ehums90r9/ , puścić go do MCE tam przypiąć bezpiecznik a dalej do foteli tak?


wskazówki się przydadzą, ale jak zobaczyłem kostki w fotelach to zrezygnowałem z samodzielnego montażu, fotele są z s4 i mają pełna możliwą opcje więc kabli jest od zaje**nia. znalazłem już elektromechanika, będę wymagał wspomnianych bezpieczników i niech on się martwi o podłączenie. Pozdrawiam bobikos

Edytowane przez impulse1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit.

fotele sline skóra na bokach + materiał na siedzisku http://imgur.com/KJ1rlNX

jest masa pracy z podłączeniem.

kostki od grzania i światła w nogi nie pasuje, trzeba piny przekładać, tam gdzie miałem pierwszy pin w moich fotelach to w nowych był 6.

regulacja lędźwi oczywiście nie działa, potrzeba kogoś kumatego do tego :D

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem fotele z elektryczną regulacją lędźwi pamięta toś do jakiego koloru kabli w kostce fotela trzeba podpiąć + a do jakiego - bo jest w niej więcej przewodów w sumie nawet nie wiem do czego bo wyczytałem że do lędźwi wystarczy + i - ,a i jeszcze jedno którędy się poszcza przewody do fotela pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgrubsze w wiązce, na pewno brązowy jako masa i drugi grubas czerwony (lub czerowono jakiś tam )jako zasilanie. Jeśli masz podświetlenie nóg to będziesz miał dwa kolejne cienkie kabelki - +12V oraz masa sterowana przez MK.

Do fotela pasażera oryginalnie idzie pod deską. Ze względu na brak dostępu do tej wiązki musisz poprowadzić po swojemu.

Bezpiecznik do lędźwi w oryginale przyczepiony jest pod MCE - obok bezpieczników szyb. Zasilanie - stałe +12V.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko mam czy fotele z a6 c6 z pelnę elektryką podejdą do a4 b7 z fotelami z pelną elektryką P&P ,

są jakieś różnice we wtyczkach czy cos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam opisu przeróbki z A6 C6. Podrzuci ktoś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam opisu przeróbki z A6 C6. Podrzuci ktoś link?

podbijam,

albo chociaż info nt przeróbki tylnej kanapy, przerabiał ktoś temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem wątek, poszukuję odpowiedzi na pytanie:

Kupiłem fotele z audi a5 coupe, w pełni elektryczne.

U mnie zwykłe naleśniki jedynie podgrzewane.

Jak będzie z podłączeniem? Kostki pasują? Co trzeba dorabiać?

Jak z roletą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Mam fotele sport B6 grzane z lędźwiami, chcę wymienić na fotele sport B7 grzane z lędźwiami.

Czy będzie pasować elektryka czy trzeba coś przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

Mam fotele sport B6 grzane z lędźwiami, chcę wymienić na fotele sport B7 grzane z lędźwiami.

Czy będzie pasować elektryka czy trzeba coś przerabiać?

pasują P&P nic nie przerabiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy fotele z b7 recaro z wersji DTM pasuja plug&play w miejsce sportow nie grzanych z regulacja ledzwi ewentualnie czy duzo rezania czy potrzebuje dodatkowe wiazki do sterowania, pamiec, grzanie, swiatlo ?

Edytowane przez SCORPIO111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można bez wyciągani foteli zobaczeć jakie ma kostki. Mam zwykłe fotele z podgrzewaniem i elektrycznymi lędźwiami i ne wiem jakie mogę wsadzić aby nie było żadnych przerbek. Mówią że z pełną elektryką wejdą P&P tylko bezpiecznik wymienić na większy trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsuń fotel do końca i otwórz klapkę w miejscu gdzie wchodzą przewody w podłogę.

Skoro masz takie wyposażenie teraz to na pewno elektryka bez pamięci będzie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, mam cztery kostki, czarna zółta zielona czerwona. Ze wszytkich wychodzą jakieś kable.

Fotela pasażera nie sprawdzałem bo zaczeło padać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...