Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka instalacja LPG pod softa podnoszącego moc?


Carire

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

jednak bexa nie kupiłem...

wpadła 163 z Q i nie wiem co wybrac żeby było ok i jakie wtryski żeby stykły do serii a mam zamiar po gazie pod koniec wakacji zrobic softa by Compsport i nie wiem na co patrzec i czy potem musze jechać bo sofcie na ponowne strojenie całego zestawu> jak to wygląda w praktyce :wink:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy do ilu chcesz podnieść moc i jaką instalacje założyć,

ale reduktor,wielozawór i przewód zasilający można od razu założyć do większej mocy,

z wtryskami to może być różnie bo są takie co mogą być wystarczające zarówno dla serii jak i auta po chipie a inne trzeba będzie wymienić na bardziej wydajne,

po programie potrzebne jest nowe ustawienie od początku,

nie możesz najpierw zrobić softa a potem lpg,tak na pewno było by mniej kombinacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbym zrobił na taką jak mi proponują do 200 km to myslisz że bedzie ok?

jaka firma reduktora i jakie wtryski wybrać?

bo po sofcie wyjdzie około 185-190 km więc może takas jak do Bexa?

butla 55 czy coś więcej wybrac?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie na styk ,wziąłbym coś wydajniejszego,

reduktor AC R01 do 250KM czerwony,

wtryski Hana niebieska,Napoleon,Dragon

z butlą to nie wiem czy nie wejdzie 65l

---------- Post dopisany at 18:31 ---------- Poprzedni post napisany at 18:29 ----------

w tej do 200KM z czasem spadnie wydajność i wtedy może być za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to bedzie wygladalo ze spalaniem?

jak bedzie większy reduktor i wtryski do aż 250 km? czy nie ma to znaczenia wtedy?

jaka temperature ustawić na przełączenie się na gaz? 30 czy 40 stopni?

cenowo jak to wg Ciebie powiunno wyglądać>?

do 3000 zł się wyrobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reduktor jest do 250,

Hana jest 160-240,tylko że przed softem może ale nie musi podlewać gaz na wolnych ,

co do spalania nie ma to nic wspólnego z gratami,

temp. 25 st.C jest wystarczająca,

w tej kwocie powinieneś się zmieścić

---------- Post dopisany at 18:57 ---------- Poprzedni post napisany at 18:54 ----------

wielozawór w butli EXTRA zamontowany po stronie zderzaka a nie tylnych foteli,

wtryski montowane pojedynczo na trójnikach,

IMAG0006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz na wyrost podzespołow!!!

do 200ps , czarny ac-r01, zielone hany, nie zapetlaja i sa dobre czasy bo 22lub 24, taki setup wyjdzie cie okolo 2400

---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 19:15 ----------

darko wiem ze podsyłałes mi to ale pokaz elementy poszczegolne tych wtryskow, wyglada to bardzo estetycznie i gdzie to kupic oraz co potrzeba

---------- Post dopisany at 19:19 ---------- Poprzedni post napisany at 19:17 ----------

przełaczanie na lpg 25 stopni, sterownik mam stag 300 isa 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo czarny ac i zielone Hany będą na styk,a na pewno ich wydajność z czasem spadnie,

nie ma możliwości aby za 2400 było założone to co potrzeba do takiego auta,

G51 Trojnik rozdzielacz Hana H2001 JACUŚ LPG - sklep internetowy LPG, części LPG, auto gaz, hurtownia lpg, części do instalacji gazowych, części lpg, akcesoria lpg, razy 3 sztuki

plus G52 Kolanko rozdzielacz Hana H2001 GZ-910 A JACUŚ LPG - sklep internetowy LPG, części LPG, auto gaz, hurtownia lpg, części do instalacji gazowych, części lpg, akcesoria lpg,,

ale Hany mają być takie Y45 Wtryskiwacz Hana H2001 niebieski listwa szyna JACUŚ LPG - sklep internetowy LPG, części LPG, auto gaz, hurtownia lpg, części do instalacji gazowych, części lpg, akcesoria lpg,

wężyk między wtryskiem a wkrętką w kolektorze ma ze 3 cm,

wszystko ładnie wchodzi między listwę paliwową a pokrywę zaworów i nie ma żadnego problemu z założeniem plastikowej osłony silnika

IMAG0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak ma to być zrobione dokładnie i tak żeby stykło na to co mam zamiar zrobic?

G51 Trojnik rozdzielacz Hana H2001 JACUŚ LPG - sklep internetowy LPG, części LPG, auto gaz, hurtownia lpg, części do instalacji gazowych, części lpg, akcesoria lpg, razy 3 sztuki

plus G52 Kolanko rozdzielacz Hana H2001 GZ-910 A JACUŚ LPG - sklep internetowy LPG, części LPG, auto gaz, hurtownia lpg, części do instalacji gazowych, części lpg, akcesoria lpg,,

ale Hany mają być takie Y45 Wtryskiwacz Hana H2001 niebieski listwa szyna JACUŚ LPG - sklep internetowy LPG, części LPG, auto gaz, hurtownia lpg, części do instalacji gazowych, części lpg, akcesoria lpg,

taki dokładnie czy może się czymś róznic?

jak z butlą ?

na coś patrzec czy ona nie ma znaczenia?

25 st styknie nie za mało?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką elektronikę masz zaproponowaną ?

z mojej strony proponuje reduktor ac 250 czerwonyi hany niebieskie

butla 55 l wejdzie na pewno ale można przymierzyć na miejscu czy nie wejdzie większa,w butli zwrócić uwagę,żeby wielozawór zamontowany był przy zderzaku,

wielozawór Extra o zwiększonym przepływie i do tego miedź czy faro 8mm,

zestaw elmo wystarczy na styk,ale jak lubisz przycisnąć to będzie za mało wydajny

25 st.C jest dobrą temp.ale jak masz jakieś obawy to niech ustawią 30 dla spokoju sumienia:wink:

nie wiem o co tu chodzi

taki dokładnie czy może się czymś róznic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka firma najlepiej albo godna polecenia>?

miejsce na zamontowanie diodki gdzie doradzasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stag4 Qbox,

Tech 224

jeśli chciałbyś co z podłączeniem pod OBD to

stag4Qbox Plus,

Tech 324

ale w tym wszystkim najważniejszy jest ogarnięty gazownik bo nawet najbardziej wypasiona instalacja będzie do d*py jeśli zakładający ja monter nie ma pojęcia jak to wszystko się składa i stroi.

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ----------

co do centralki-diodek to zależy gdzie kto chce w miarę możliwości,

różne są gusta ludzi

---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:55 ----------

napisz co Ci gazownik proponował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu założyłem zestaw taki jak podaje elmo814, daje radę zero problemów. Butla 55. Po małej kombinacji wchodzi 52 l. Cena 2400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu założyłem zestaw taki jak podaje elmo814, daje radę zero problemów. Butla 55. Po małej kombinacji wchodzi 52 l. Cena 2400.

Czyli dokładnie co masz i jaki motor? Gdzie ukryles diodke od gazu?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bfb w Q , diodke od gazu , inwencja tworcza, miałem w popielniczce przedniej , teraz mam w tej małej kieszonce kolo zapalniczki, mozna tez zamiast wizytownika dokupic przyciski parktronica i tam sa wolne miejsca i tam wadzac tyle ze zielona dioda zle wyglada w nocy, wtryski mam podpiete pojedynczo nie na listwie, parownik mam pod zbiorniczkiem płynu na podłuznicy, sterownik kolo akumulatora , zero problemow , u nas na spotach jest ze 4 takie auta z taka samą instalacja i jezdzą bez problemow, najlepszym tego przykałedam jest edekxp ktory ma dłubnietego na tym zestawie i zapier....

butli nie bierz tez za duzej nic nie kombinuj bo jak dotankujesz paliwa , dojda osoby tyl siedzi:), stacji lpg jest tyle w pl ze wystarczy mniejsza, wlew normalny pod klapka paliwa

---------- Post dopisany at 09:50 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

mam taki zestaw u siebie i smiga az milo , temp, sobie zmieniam :wink:kiedy chce , nic nie ejst wieczne jak wydajnosc spadnie ,alebo ulegna usterce to sie zmieni

---------- Post dopisany at 09:58 ---------- Poprzedni post napisany at 09:50 ----------

darko a nie mozna zastosowac np ? g46, g47 lub g48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bfb w Q , diodke od gazu , inwencja tworcza, miałem w popielniczce przedniej , teraz mam w tej małej kieszonce kolo zapalniczki, mozna tez zamiast wizytownika dokupic przyciski parktronica i tam sa wolne miejsca i tam wadzac tyle ze zielona dioda zle wyglada w nocy, wtryski mam podpiete pojedynczo nie na listwie, parownik mam pod zbiorniczkiem płynu na podłuznicy, sterownik kolo akumulatora , zero problemow , u nas na spotach jest ze 4 takie auta z taka samą instalacja i jezdzą bez problemow, najlepszym tego przykałedam jest edekxp ktory ma dłubnietego na tym zestawie i zapier....

butli nie bierz tez za duzej nic nie kombinuj bo jak dotankujesz paliwa , dojda osoby tyl siedzi:), stacji lpg jest tyle w pl ze wystarczy mniejsza, wlew normalny pod klapka paliwa

---------- Post dopisany at 09:50 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

mam taki zestaw u siebie i smiga az milo , temp, sobie zmieniam :wink:kiedy chce , nic nie ejst wieczne jak wydajnosc spadnie ,alebo ulegna usterce to sie zmieni

---------- Post dopisany at 09:58 ---------- Poprzedni post napisany at 09:50 ----------

darko a nie mozna zastosowac np ? g46, g47 lub g48

elmo814 ile masz KM i Nm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, czyli pod serię śmiga super tez zestaw, gorzej z planowanym podwyższeniem mocy przez kolegę Carire ...:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze kolega edekx ma auto po rogramie i smiga na identycznym zestawie a ja obecnie mam serie dla porównania

---------- Post dopisany at 13:09 ---------- Poprzedni post napisany at 13:07 ----------

A poza tym jak czesto wykorzystujesz moc i w jakich obrotach gaz zaklada dla ekonomi a upala sie na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bfb w Q , diodke od gazu , inwencja tworcza, miałem w popielniczce przedniej , teraz mam w tej małej kieszonce kolo zapalniczki, mozna tez zamiast wizytownika dokupic przyciski parktronica i tam sa wolne miejsca i tam wadzac tyle ze zielona dioda zle wyglada w nocy, wtryski mam podpiete pojedynczo nie na listwie, parownik mam pod zbiorniczkiem płynu na podłuznicy, sterownik kolo akumulatora , zero problemow , u nas na spotach jest ze 4 takie auta z taka samą instalacja i jezdzą bez problemow, najlepszym tego przykałedam jest edekxp ktory ma dłubnietego na tym zestawie i zapier....

butli nie bierz tez za duzej nic nie kombinuj bo jak dotankujesz paliwa , dojda osoby tyl siedzi:), stacji lpg jest tyle w pl ze wystarczy mniejsza, wlew normalny pod klapka paliwa

---------- Post dopisany at 09:50 ---------- Poprzedni post napisany at 09:46 ----------

mam taki zestaw u siebie i smiga az milo , temp, sobie zmieniam :wink:kiedy chce , nic nie ejst wieczne jak wydajnosc spadnie ,alebo ulegna usterce to sie zmieni

---------- Post dopisany at 09:58 ---------- Poprzedni post napisany at 09:50 ----------

darko a nie mozna zastosowac np ? g46, g47 lub g48

bo pewnie bo sofcie wyjdzie tyle ile ma Bex więc do 200 km tak jak piszesz styknie a jakiej firmy masz dokładnie instalacje?

butle 55 literków najlepiej?

a ten kolega ma samego softa i ile mu tam wyszło tak z ciekawości i zestwik taki jak Ty masz?

czyli temp 30 styknie?

i po sofcie na korekte do gazownika mam pojechac?

założe ją chyba koło zapalniczki, styknie chyba :decayed:

jakieś filtry kupić czy coś wtedy?

cenowo ile płaciłeś za całość?

Dzięki :decayed:

---------- Post dopisany at 17:50 ---------- Poprzedni post napisany at 17:48 ----------

Napisalem ze kolega edekx ma auto po rogramie i smiga na identycznym zestawie a ja obecnie mam serie dla porównania

---------- Post dopisany at 13:09 ---------- Poprzedni post napisany at 13:07 ----------

A poza tym jak czesto wykorzystujesz moc i w jakich obrotach gaz zaklada dla ekonomi a upala sie na pb.

dokładnie powyżej 4.000 już podobno powinno się jeździć na benzynie fakt/mit?

co ile robić przejazdy na samej benzynie? jak się powinno to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...