Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż hebli 312 mm lub 320 mm


kamdaro

Rekomendowane odpowiedzi

320 wejdzie pod każde koło,  nawet pod stal. Trzeba do tego odpowiednio "przygotowac" zaciski. :wink:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się, naczytałem i dalej nie wiem ;_; czy ten zestaw zgra się ze skrzynią 6b z 2.5 tdi quattro, moim 2.8 i tymi felgami 16"? Co musiałbym zmienić/kupić?

Edit: I jak duży worek pieniędzy muszę szykować? :D

Zrzut ekranu z 2017-05-09 01-06-48.png

20151226_101439_HDR.jpg

Edytowane przez danielsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof.k007

Witam.

Ponowię również pytanko z powyższego postu: Czy wymieniony zestaw będzie pasował do A4 B5 99 r. 2.5 tdi?

Otóż mam do wymiany hamulce, zaopatrzyłem się w zestaw 312mm (tarcze, klocki, jarzma, zaciski). Nie ukrywam że przestudiowałem wszystkie opinie na temat swapu do 312mm (wszyscy piszą że nie warto)

I teraz mam problem: czy zdecydować się na 320mm czy zostawić jak jest. Zwrotnice z S4 B5 są na rynku polskim nieosiągalne, W związku z tym mam pytanie czy z tej aukcji zwrotnica będzie pasować do A4 B5?

http://allegro.pl/zwrotnica-piasta-zacisk-prawa-przednia-audi-a6-c6-i6728801634.html

Doczytałem - nie podejdzie.

Edytowane przez krzysztof.k007
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się naczytałem w tym poście, oraz adekwatnym w b6/b7, aczkolwiek dalej nic nie wiem co mnie interesuje. Celuję wyżej niż 320, bo w 340x30 przód i 300x22 tył. Chcę to zrobić u siebie w A4 b5 '96 2.8 ACK quattro, ale proszę też o opis do innej bepiątki przedliftowej z 1.8T q, oznaczenia silnika nie znam...

 

To co jest oczywiste, to wymiana zwrotnicy, zacisku, tarczy, jarzma i osłony. 

Tu jest moje pytanie, czy będą pasować moje półośki (ewentualnie z 2.5 TDI, bo w przyszłości chcę robić swapa na tą skrzynie) i co muszę wymienić poza wymienionymi elementami (bardzo pomocne będą rady z czego szukać, ewentualnie numery)? Czy linka ręcznego będzie pasować, czy trzeba wymienić na linkę z S6 (8E0609721BA)?

Wyczytałem również, że ten zestaw powinien wejść na 17" :)

 

Inne rady dotyczące tego tematu także mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.07.2017 o 20:45, krzysztof.k007 napisał:
6 godzin temu, DaN0 napisał:

Troszkę się naczytałem w tym poście, oraz adekwatnym w b6/b7, aczkolwiek dalej nic nie wiem co mnie interesuje. Celuję wyżej niż 320, bo w 340x30 przód i 300x22 tył. Chcę to zrobić u siebie w A4 b5 '96 2.8 ACK quattro, ale proszę też o opis do innej bepiątki przedliftowej z 1.8T q, oznaczenia silnika nie znam...

 

To co jest oczywiste, to wymiana zwrotnicy, zacisku, tarczy, jarzma i osłony. 

Tu jest moje pytanie, czy będą pasować moje półośki (ewentualnie z 2.5 TDI, bo w przyszłości chcę robić swapa na tą skrzynie) i co muszę wymienić poza wymienionymi elementami (bardzo pomocne będą rady z czego szukać, ewentualnie numery)? Czy linka ręcznego będzie pasować, czy trzeba wymienić na linkę z S6 (8E0609721BA)?

Wyczytałem również, że ten zestaw powinien wejść na 17" :)

 

Inne rady dotyczące tego tematu także mile widziane ;)

 

Oski do Ciebie nie musisz ruszac bo sa na duzy przegub.

Co do jeden losiem to jak jest 180 seria to tez nie musisz tykac zas jak 150 to trza zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze informacja która by mnie ucieszyła to taka z czego szukać zwrotnic do zestawu hebli z S4 b6? Z eSy jest ich bardzo mało a jak już są, to drogie. Podejdzie z jakiejś C5? Jeśli tak, to z jakich silników szukać? Pytam zarówno o przód jak i tył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke lenia zalapales.

W watku ktory rzekomo przeczytales jest napisane jak wol ze przod z esy b6 dostaly takze a6 c6 3,0 tdi oraz b7 tez 3,0tdi.

Ale to nie jest powiedziane ze kazda 3,0 ma taki hebel.

Co do tylu niech Tomek cos powie ale z tego co wiem dostepnosc zestawow pod 300 na tyl jest bardzo slaba...

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, chciałem się upewnić :)  co z tym tyłem? Od S4 b6 albo C6 nie podejdzie? Więc czym się różni zwrotnica 3.0 od... 3.0? Rozstawem śrub jarzma? Jakiego rozstaw szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytańko czyli jeśli mam ajl to kupuje zwrotnice z s4 tarcze 320 klocki i zaciski z b7 2.0 tfsi osłony tarczy z 312 bądź 320 byle te duże tyle że dostępność nowych chyba zerowa. Przewody zostają takie jakie mam? I drugie jarzma  maja być te od zacisku z b7? Przepraszam jeśli to gdzieś było napisane wiem że upierdliwe jest powtarzanie po kilka razy odpowiedźi na pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adamoss napisał:

Panowie mam pytańko czyli jeśli mam ajl to kupuje zwrotnice z s4 tarcze 320 klocki i zaciski z b7 2.0 tfsi osłony tarczy z 312 bądź 320 byle te duże tyle że dostępność nowych chyba zerowa. Przewody zostają takie jakie mam? I drugie jarzma  maja być te od zacisku z b7? Przepraszam jeśli to gdzieś było napisane wiem że upierdliwe jest powtarzanie po kilka razy odpowiedźi na pytania. 

zwrotnice S4, osłony z passata W8

tarcze klocki zaciski jarzma z B7 2.0tfsi/3.0tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dev napisał:

zwrotnice S4, osłony z passata W8

tarcze klocki zaciski jarzma z B7 2.0tfsi/3.0tdi

Co do osłon to nieosiągalne w ASO chyba że jakieś zamienniki bądź używki coś trzeba będzie pokombinować. 

Dev czy po tarcze klocki i przewody w oplocie mogę się zgłosić do ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Adamoss napisał:

 

Dev czy po tarcze klocki i przewody w oplocie mogę się zgłosić do ciebie? 

Owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dev napisał:

Owszem

Super. Dzięki wielkie za info coi będzie potrzebne do swap.

A możesz mi mniej więcej powiedzieć  jakie to będą widełki cenowe za te czesci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adamoss napisał:

Super. Dzięki wielkie za info coi będzie potrzebne do swap.

A możesz mi mniej więcej powiedzieć  jakie to będą widełki cenowe za te czesci? 

Podam Ci dokladnie jak bede wiedziec jakich chcesz uzyc czesci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

Podam Ci dokladnie jak bede wiedziec jakich chcesz uzyc czesci

Co byś polecił bo znasz się na układach hamulcowych chcę żeby to pożądanie hamowało, napewno niechce ate bo przejechałem się w ostatnim samochodzie na tej firmie (ate power disc tarcze i dedykowane do nich klocki też ate wytrzymało to 20 tys. przebiegu, a zaznaczam że nie jestem rajdowcem i jeżdżę normalnie--niewiem czy to jakaś podróbka była czy coś). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adamoss napisał:

Co byś polecił bo znasz się na układach hamulcowych chcę żeby to pożądanie hamowało, napewno niechce ate bo przejechałem się w ostatnim samochodzie na tej firmie (ate power disc tarcze i dedykowane do nich klocki też ate wytrzymało to 20 tys. przebiegu, a zaznaczam że nie jestem rajdowcem i jeżdżę normalnie--niewiem czy to jakaś podróbka była czy coś). 

zadzwon jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak coś dysponuje adapterami pod Ori zwrotkę pod tarcze 345 na zacisku 974/973. Jak coś to pw

IMG_20181124_191128.jpg

IMG_20181124_185509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo mam a6 c5 avant przed lift i chce zmienic hebel na 321 i teraz pytanie czy podejdzie mi zwrotnica kompletna z allroad bo przeciesz jest wyzsza o 4 cm mam zawias b8 i springa h&r -60 czy to nie bedzie bilo o bude? 

Edytowane przez Krzys 87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2019 o 21:25, Krzys 87 napisał:

Witam mam pytanie bo mam a6 c5 avant przed lift i chce zmienic hebel na 321 i teraz pytanie czy podejdzie mi zwrotnica kompletna z allroad bo przeciesz jest wyzsza o 4 cm mam zawias b8 i springa h&r -60 czy to nie bedzie bilo o bude? 

Szukaj zwrotnice o takich numerach  4B3 407 257 A, 4B3 407 258 A , te zwrotnice możesz znaleźć w A6 C5 2.7 biturbo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 09:38, czeslaw187 napisał:

Szukaj zwrotnice o takich numerach  4B3 407 257 A, 4B3 407 258 A , te zwrotnice możesz znaleźć w A6 C5 2.7 biturbo 

Zwrotnice z C5 są wyższe od zwrotnic z S4 B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...