Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pany jaką macie metodę na cięcie w A4 B6/B7 bo mniemam, że to te same lakiery. Pracuje FG400 z padem pomarańczowym 3M lub zamiennie zielonym 3M.

Rozprowadzenie pasty 600obr 1 przejazd, dalej wkręcam na 900obr 1-2 przejazdy, wjeżdżam na 1500obr i wtedy lakier zaczyna się niemiłosiernie grzać. Docisk stosuje praktycznie minimalny i nie jestem więc w stanie wypracować tej pasty jak należy.

Oczywiście pad świeży, spryskany mgiełką wody z atomizera. Na pierwszy ogień daje więcej pasty, potem 3 krople wielkości groszku.

Czy pozostaje mi futro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare bledow:

nie spryskujesz pada woda - pracujesz w 100% na sucho

za duzo dajesz pasty, zdecydowanie

mozasz dodac mala krople F4000 da sie nieco dluzej popracowac.

Futro jest zdecydowanie lepszym pomyslem, ale zostawia spory balagan i trzeba sie przylozyc, zeby to wypracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare bledow:

nie spryskujesz pada woda - pracujesz w 100% na sucho

za duzo dajesz pasty, zdecydowanie

mozasz dodac mala krople F4000 da sie nieco dluzej popracowac.

Futro jest zdecydowanie lepszym pomyslem, ale zostawia spory balagan i trzeba sie przylozyc, zeby to wypracowac.

Jaka jest zatem optymalna ilość pasty dla pada świeżego (czyt nowego) i przy następnych podejściach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kazdej kombinacji past/padow/lakieru bedzie nieco inaczej. Zasadniczo na swiezy nowy pad gabkowy przy rotacji to trzy male ziarenka, pozniej juz mniej - ta pasta zostaje w padzie i zaczyna pylic, robic balagan, zasychac itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, zastanawiam się nad zakupem Sonax Polymer Netshield, czy przed użyciem, oczyścić lakier tka jakbym stosował wosk tzn: (proszę mnie poprawić jeśli się mylę)

-mycie

-glinkowanie razem z prickbotem na asfalt i irone'm na metale

-użycie cleanera (myślałem o prima amigo)

-na końcu odtłuszczenie lakietu (IPA)

- no i sonax na końcu

czym nakładać, aplikatorem piankowym czy bawełnianym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladne czyszczenie lakieru. Im lepiej sie to zrobi tym dluzej polezy. IPA przeleciec kilka razy. Niestety PNS nie jest user friendly, srednio sie naklada i ciezko poleruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pady polecacie pod megsa uc? Mam w planach one step, delikatne odswiezanie lakieru. Bez powaznej korekty bo recznie na germanie zebym nie umarl... moge sobie tylko lakier z asfaltu oczyscic przy uc i darowac czyszczenie z opilkow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie darowac czyszczenia opilkow.

Pady na maszyne do UC?

Sredni pomysl bo to pasta do pracy recznej, lepiej kupic male opakowanie Scholla S17+ albo Menzerne F2500 i pad polerujacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda temat szyb ? na szyby też się nakłada wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna poza przednia - to wyjatkowy slaby pomysl. Znacznie lepiej jest zastosowac produkty typu NW czyli niewidzialna wycieraczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podrzucic linkem albo nazwa jakiegos ciekawego prodkut do szyb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos taniego albo w testerach na podbicie glebi dla niebieskiego samochod ?

Moj samochod 2 sierpnia wiezie pare młodą i chce trche podbic głebie i blask :decayed:

Obecnie 3 m-ce temu samochod przesedl pelna reczna procedure, glinka, cleaner oraz wosk fk i chodz nadal kropelkuje bo co drugie mycie jest Sonax to chcialbym moze jeszcze raz wyglinkowac (?) oraz duraglos i na to cos na podbicie blasku :wink: . Ewentualnie moze ktos odlac troche i sprzedac ? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej powoli. Glinkowanie tak/nie. Po myciu i osuszenie przejedz delikatnie dlonia po lakierze - bedziesz wiedzial czy glinkowanie jest potrzebne czy nie. Jesli ten "test" jest malo miarodajny dla Ciebie - wloz dlon w woreczek foliowy - wszystko bedzie "widoczne jak na dloni"

Jaki cleaner i po nim od razu FK?

Co to znaczy co drugie mycie Sonax i jak czesto myjesz?

Teraz znowu sie bedziesz bawil i chcesz dac - jaki Duragloss i co masz na mysli mowiac na niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Wam za niewidzialną wycieraczkę, już kumam i muszę sobie coś kupić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, sory za tak chaotyczne pisanie.. Co do tego czy glinkowac czy nie to oczywiscie sprawdze wedlug Twojego sposobu, ale mysle ze nie bedzie takiej koniecznosci, chodz bardzo milo mi sie z glinka pracowalo, ale przyda mi sie jak cos na pozniej ;)

W maju sam recznie troche popracowalem nad lakietem to ogolnie, mycie. glinka megsa, dg 652 i pozniej FK. Myje zalozmy ze co 2-3 tygodnie, dwa pierwsze mycia byly bez Sonax-u pozniej co drugie mycie przelece mf i sonaxem. I tak zastanawiam sie nad czyms co poglebi kolor i zrobi moze nawet male "wow". Nie chodzi w tym przypadku i to aby lezal bardzo dlugo, i fajnie by bylo jak by nie garnal do siebie kurzu. Posiadam jeszcze NXT 2.0 i kiedys bylem z niego zadowolony ale jestem w stanie dokupic cos jesli zrobic chodz troche "szału". Jesli nie to odpuszcze temat.. Oczywiscie wszystko recznie bede robil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...