Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak najbardziej polecam Blue gel

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na testy środek do czyszczenia felg Sonaxa z serii xtreme. Środek silny, ale bezpieczny dla kół. Stosowałem na alu malowanych zarówno "tradycyjnie" jak i proszkiem i wszystko było ok. A usuwanie brudu jak najbardziej zadowalające :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje coś do poślizgu pod glinke czytałem tu gdzieś kiedyś ze woda plus płyn do naczyń sie nadaje ale nie chce ryzykować i dlatego sie pytam

Czy zainwestować w jakiś " oryginalny " poślizg np z Megsa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z płynem do mycia naczyń jest ok. Kolega wyżej też dobrze mówi. Rozrób sobie szampon z wodą w jakimś atomizerze i do dzieła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nawet nie bawię się w atomizery tylko leję wodę do wiadra, trochę płynu do mycia naczyń i polewam karoserię przy pomocy rękawicy do mycia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, zmienilem samochód na Forda s-maxa w panthera black i wczoraj przy lepszych temp poszło mycie, glinka, mycie, cleaner oraz do tego fk1000 i tu zaczyna się problem widać ze samochód wczesniej myty był tylko na szczytach i wygląda to średnio jak dla mnie, jak temu zaradzić ? Pod paznokciem nie czuć ale widoczne szczególnie maska oraz tył samochodu. Dostęp do jakieś tam maszyny obrotowej mam ale pojęcia o tym nie mam bo ciągle było hand made.

Następny problem bo zrobiłem dzis z 70 km od pastowania i jest zakurzony może nie mega mocno ale warstewka jest i pod palcem zwykły pył, kurz. Można mf przelecieć czy mycie czy może sonaxem BSD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nic nie rób, bo narobisz bałaganu, oddaj komuś kto ogarnia i będziesz zadowolony.

Do takich rzeczy znacznie lepszy jest duster - "szczotka" do zbierania kurzu i robi to bezinwazyjnie.

Dobrym rozwiązaniem jest bezdotyk ostatni program i przeleciec się czysta droga w celu osuszenia, po świeżym wosku taki zabieg sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są hologramy po szczotkach to tylko korekta lakieru. Powiedziałeś, że nie masz doświadczenia w tym więc lepiej się za to nie bierz bo narobisz jeszcze większych szkód. Odłóż kilka stówek i oddaj do jakiegoś fachowca byle nie lakiernik, który przejedzie całe auto fareclą albo innym wynalazkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady i poslucham się was na lato umowie sie z car detalingiem bo w okolicy funkcjonuje car spa.

Mam następne pytanie jaka kupić bezpieczna szlifierke pod cleaner, natys blue, autoglym nie pamietam dokladnych nazw. Chce sobie ułatwić życie i czas, będzie to zapewne 3 auta i to na wiosnę, lato, jesień wiec ręcznie można się namachac. Cos taniego i sprawdzonego ?

Co do padow to muszę jeszcze doczytac co i gdzie i jakie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy benzyna ekstrakcyjna dobrze odtluści mi lakier i zmyje asfalt itp pod przejechanie polerka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfalt, jesli nie masz nic dedykowanego dobrze zmywa nafta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nafta panowie, rozumiem że można zaoszczędzić ale nie tędy droga :)

Benzyna odtłuści ale asfaltu nie ruszy, przed polerką UWAGA teraz to będzie szok ale jednak, NALEŻY użyć dedykowanego środka do smoły, po tym etapie pozostaną jeszcze małe ciapki które zbieramy glinką. <= to jest powierzchnia przygotowana do korekty pomijając dokładne mycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny zestawik ( szampon + wosk ) do 300zł coby efekt po 1 myciu nie zniknał? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie się wpisuje zestaw Zymola cleaner HDC i wosk Carbon dokładnie 299 - w tej cenie nie ma konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle HDC ma kolega auto umyć ? :D jak wiele muszę się jeszcze nauczyć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chory jestem, źle przeczytałem. Myślałem o cleanerze i wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się rozumie. Nie mniej jednak do zestawu zaproponowanego przez Pawła dorzuciłbym np Dodo BTBM ew Preste Sudzz i byłoby na wypasie (budżet przekroczy ale warto posiadać HDC!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...