Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Czy głębokie rysy na zderzakach przód/tył z tworzywa sztucznego można niwelować papierami wodnymi jak na elementach metalowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

CarPro Cquartz to coś wartgeo uwagi? Taki wynalazek proponują mi na cermikę...dzięki

Nie jest zły ale szału też nie ma. Poszedłbym bardziej w stronę np. Gyeona

Gyeon'a? :o mocne słowa ....

Dlaczego?

Bo za cenę gyeon'ów spokojnie można kupić lepsze powłoki

Czy głębokie rysy na zderzakach przód/tył z tworzywa sztucznego można niwelować papierami wodnymi jak na elementach metalowych ?

można, ale trzeba bardziej uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denishome nie twierdzę, że nie jednak ja się odniosłem do CQ a to co można lepszego kupić za te pieniądze to można by wymieniać i wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym rozcieńczać Cyclone? Różne zdania chodzą po sieci, nawet kranówką polecają. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

mam trzy dziwne pytania, przyszedł mi dzisiaj ręcznik CHEMICAL GUYS WOOLLY MAMMOTH DRYER, czy ręcznik za 145zł przychodzi tylko w kartonie i woreczku bez żadnych opisów itd? jedyny opis to biała metka z proporcjami 70%, 30% i napis made in china?

Pytam z ciekawości, bo i tak zdążyłem go użyć i muszę powiedzieć, że jestem w szoku jak on ściąga wodę.

Drugie pytanie, po użyciu ręcznika zostawiamy go aż wyschnie czy np. wrzucamy go do pralki.?

P.S zawsze myłem auto na bezdotyku i dzisiaj jak przyszyła rękawica szampon i ręcznik musiałem spróbować mycia na dwa wiadra z separatorem, wnioski są dwa, prędko nie wrócę na bezdotyk i tego typu myjnie, drugi, chyba złapałem bakcyla! Teraz tylko pianownica, piana aktywna, coś do felg, szyb, glinka clnear wosk i będę w pełni szczęścia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mój mamut przyszedł tylko w folii, ,także dostałeś więcej "bajerów" ;)

2. Tak zostawiasz aż wyschnie. Możesz przeprać raz na kilka suszeń

3. No właśnie gdzie pytanie numer 3? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Pytanie to o rękawice chodziło :), ją pod bieżącą wodą płukamy i zostawiamy do wyschnięcia bez dodatkowych zabiegów?

Jak usunąć takie zielone nitkowate "kupy" co nawet po 2 myciach nie chcą odejść? Czy jak zakupię pianę aktywną i pianownicę to problemy z zaschniętym ciężko odchodzącym brudem zniknie tzn. łatwiej będzie odchodził po myciu rękawicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielone nitkowate "kupy"

zawsze urywam kawałeczek glinki dla nich i schodzą :wink:

Edytowane przez feniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielone nitkowate "kupy"

zawsze urywam kawałeczek glinki dla nich i schodzą :wink:

dobry patent - nie znałem tego

@4rt

płuczesz pod zimną wodą i zostawiasz do wyschnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowiąc lampy papierami i traktująć je menzerna 400 czym odtłuszczacie wiem że IPA nie wypada bo zrobią się pajączki i reflektor spęka czy tutaj po ostudzeniu lepiej będzie to odtłuścic zmywaczem silikonowym ? aby nic sie nie stało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki pomysł? Przede wszystkim pracując na paście tnącej, nie wolno doprowadzi to zbyt wysokiej temperatury adekwatnie jak na lakierze i podczas zmywania nic nie ma prawa sie stac i nie ma znaczenia czy bedzie to IPA, płyn inspekcyjny czy jeszcze inna substancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taki pomysł? Przede wszystkim pracując na paście tnącej, nie wolno doprowadzi to zbyt wysokiej temperatury adekwatnie jak na lakierze i podczas zmywania nic nie ma prawa sie stac i nie ma znaczenia czy bedzie to IPA, płyn inspekcyjny czy jeszcze inna substancja.

u siebie na A4 ostatnio lampa tylna mi spekała była już bardzo sucha i wystudzona i pojawiły się pajączki , z przodu wszystko jest ok znowu może popełniłem gafe bo tył nie ma filtra UV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspólnego z IPA, ewentualnie mikrouszkodzenia juz byly a IPA w nie weszla i je uwydatnila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to nic wspólnego z IPA, ewentualnie mikrouszkodzenia juz byly a IPA w nie weszla i je uwydatnila.

tak to wygląda i wystąpiło to po laniu IPA 75a76f7b3f50a354med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przyciskales maszynę i przegrzales. Ipa tylko uwidoczniła.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przyciskales maszynę i przegrzales. Ipa tylko uwidoczniła.

Sent from my iPhone using Tapatalk

nie przyciskalem mocno maszyny a uzywalem DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakich proporcjach dawać pianę Autrbrite megaflom do pianownicy ręcznej Gloria FM10??

Założoną mam czarną końcówkę (filc)?? Czym ona różni się od innych i jaką powinienem stosować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać pytanie do postu #584.. jak odszczurzyć felgi bez ściągania kół oraz opon ? Próbowałem rozcieńczalnikiem i nic, później glinka i niby coś szło ale szkoda mi było glinki i pracy. Jest coś godnego polecenia nie drogiego ? Może coś Paweł poradzisz w sprawie poprzedniego postu oraz tych alusów.. domyślam się że wcześniej nikt nie dbał o samochód :facepalm: Dziś poszło mycie, glinka, mycie, cleaner i na dziś starczy - 5 godzin pracy.. Zostało Autoglym UDS a później PB blue.. ah.. A koła wyglądają tak:

2885357_IMG_20150718_144632.jpg

2885365_IMG_20150718_144645.jpg

Dla potomnych tylko napisze, że Tuga nawet nawet dała rade, chodz myśle ze bez pędzelkowania jeszcze krwią całość by nie zeszła. Pozniej poszedł wosk FK1000p to teraz mycie bajka..

3107564_IMG_20150723_182925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Mianowicie, jakie kosmetyki polecacie by zadbać o swój samochód. Wczoraj zakupiłem autko i myślę by zabrać się zarówno za lakier jak i skóry. Nie chce wydawać kosmicznych pieniędzy, szukam środków by oczyścić oraz zakonserwować skórę oraz preparatów do zadbania o lakier w cenach niskich(zaczynamy od dołu i później będziemy inwestować w droższe). Jakieś poradniki by wykonać to solidnie i trwale. Jest jeszcze jeden problem przed zimą chciałbym pozbyć się jednego bombla, który nie jest duży jakieś poradniki które mogły by mnie doszkolić w wykonywaniu tych czynności( jestem kompletnie zielony).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...