Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bulczas napisał:

Czy na nałożony wosk FK mogę nałożyć powłokę Gtechniq C2V3? Czy lepiej tego nie łączyć i zostawić wosk i potem położyć powłokę na jałowy lakier?

Nie widzę sensu robienia takiej akcji na lakierze, C2V3 jest swojego rodzaju powłoką, którą najlepiej nakładać na jałowy lakier oczywiście odpowiednio przygotowaną jak pod każdą inną powłokę 

 

Edytowane przez K4rtm4n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie widzę sensu robienia takiej akcji na lakierze, C2V3 jest swojego rodzaju powłoką, którą najlepiej nakładać na jałowy lakier oczywiście odpowiednio przygotowaną jak pod każdą inną powłokę 
 

Czym najlepiej przygotować lakier pod tą powłokę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powłoka ceramiczna warta jest wydanej kasy? Chodzi mi czy o to czy jak wyłoże te 1500-2000zl to będzie to dużo lepsza opcja niz nakładania wosku parę razy do roku przez ten okres 2lat?Chodzi mi o efekt. Bo wiadomo że wosk wyjdzie taniej  

Edytowane przez dragon21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako że pytanie trochę ogólne to zapytam tutaj:

Przymierzam się do kupna małej szlifierki mimośrodowej na tarczę 125mm coś ala ( http://allegro.pl/metabo-fsx-200-szlifierka-oscylacyjna-mimosrodowa-i6675187161.html ) i takie pytanie:

1. przy polerce lamp czytałem, że zacieranie papierem na skos każdy nowy papier o mniejszej gradacji - szlifierką chyba też powinien być dobry efekt?

2. jeśli kupię gąbkę i odpowiednią pastę to mały element (np. lotka) da radę tą szlifierką wypolerować? Głównie chodzi o ściągnięcie rys (klar jest trochę matowy w kilku miejscach od szurania częścią) taka szlifierka może być, czy może obroty za wysokie i przypali lakier itp.? 11 tys. to nie za dużo? bo ten model nie ma akurat regulacji obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powłoka ceramiczna warta jest wydanej kasy? Chodzi mi czy o to czy jak wyłoże te 1500-2000zl to będzie to dużo lepsza opcja niz nakładania wosku parę razy do roku przez ten okres 2lat?Chodzi mi o efekt. Bo wiadomo że wosk wyjdzie taniej  

Warto. Wosk tak naprawdę w minimalnym stopniu zabezpiecza lakier a powłoka to można powiedzieć że trochę wyższy poziom jeśli chodzi o zabezpieczenie. Nie wiem co w życiu robisz i czy potrzebujesz często auto ale jak ja miałbym oddawać auto co 3 miesiące żeby mi wosk nakładali to by mnie szlak trafił. I wosk wcale nie wychodzi taniej. Policz sobie to dobrze.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos poleci jakas naprawde dobra aktywna piane do rozrobienia z woda? Chce sobie to rozrobic w dozowniku. Widzialem juz pare osob, ktore nie maja profesjonalnej pianownicy i uzywaja takiego sposobu. Ktos mi polecil ADBL Yeti? Warte to uwagi czy moze jest jeszcze cos innego wartego uwagi?

1819132638f5335042c5d030e27199d9.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czym najlepiej przygotować lakier pod tą powłokę?

Deironizacja
Usuwanie smoły
Glinkowanie

A wogole najlepiej jakbyś chociaż delikatnie odświeżyl lakier :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Deironizacja
Usuwanie smoły
Glinkowanie

A wogole najlepiej jakbyś chociaż delikatnie odświeżyl lakier [emoji4]

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Aha czyli nie ma żadnych clenerow pod powłokę. Właśnie jest w planie jakiś mały one step


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 3r4 napisał:

Hej, jako że pytanie trochę ogólne to zapytam tutaj:

Przymierzam się do kupna małej szlifierki mimośrodowej na tarczę 125mm coś ala ( http://allegro.pl/metabo-fsx-200-szlifierka-oscylacyjna-mimosrodowa-i6675187161.html ) i takie pytanie:

1. przy polerce lamp czytałem, że zacieranie papierem na skos każdy nowy papier o mniejszej gradacji - szlifierką chyba też powinien być dobry efekt?

2. jeśli kupię gąbkę i odpowiednią pastę to mały element (np. lotka) da radę tą szlifierką wypolerować? Głównie chodzi o ściągnięcie rys (klar jest trochę matowy w kilku miejscach od szurania częścią) taka szlifierka może być, czy może obroty za wysokie i przypali lakier itp.? 11 tys. to nie za dużo? bo ten model nie ma akurat regulacji obrotów

Zdecydowanie za wysokie obroty kilkakrotnie.

 

2 godziny temu, muunv napisał:

Ktos poleci jakas naprawde dobra aktywna piane do rozrobienia z woda? Chce sobie to rozrobic w dozowniku. Widzialem juz pare osob, ktore nie maja profesjonalnej pianownicy i uzywaja takiego sposobu. Ktos mi polecil ADBL Yeti? Warte to uwagi czy moze jest jeszcze cos innego wartego uwagi?

1819132638f5335042c5d030e27199d9.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

AngelWax Fastfoam, AutoFinesse Avalanche + duża kropla szamponu dla dzieci dla lepszej piany.

 

50 minut temu, Bulczas napisał:


Aha czyli nie ma żadnych clenerow pod powłokę. Właśnie jest w planie jakiś mały one step


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Przede wszystkim dobrze odtłuścić lakier przed nałożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Co tu zostalo uzyte do tego malego pedzelka do detali? Jaki preparat do tego oraz jaki pedzelek do tego polecacie?

Widzialem, ze cos podobnego jest stosowane np. na pedalach w srodku auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bruuuum napisał:

Zdecydowanie za wysokie obroty kilkakrotnie.

ale sama szlifierka z papierem o odpowiedniej gradacji (lampy) i regulacją obrotów (inny model) nadała by się do obu czynności? Wiadomo, że nie chcę tym polerować całego auta :P
Chodzi mi też o sam ruch, przez mimośród rysy powinny się zacierać po sobie (lampy) + do polerowania może być chyba mimośrodowa i oscylacyjna?
Wyższy model ma regulację obrotów pomiędzy 4000 - 12000 /min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000 obrotów/min to też za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 3r4 napisał:

ale sama szlifierka z papierem o odpowiedniej gradacji (lampy) i regulacją obrotów (inny model) nadała by się do obu czynności? Wiadomo, że nie chcę tym polerować całego auta :P
Chodzi mi też o sam ruch, przez mimośród rysy powinny się zacierać po sobie (lampy) + do polerowania może być chyba mimośrodowa i oscylacyjna?
Wyższy model ma regulację obrotów pomiędzy 4000 - 12000 /min

Reflektory możesz sobie szlifować/polerować tylko podlewaj wodą, chodziło mi o lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, TOM3K napisał:


Warto. Wosk tak naprawdę w minimalnym stopniu zabezpiecza lakier a powłoka to można powiedzieć że trochę wyższy poziom jeśli chodzi o zabezpieczenie. Nie wiem co w życiu robisz i czy potrzebujesz często auto ale jak ja miałbym oddawać auto co 3 miesiące żeby mi wosk nakładali to by mnie szlak trafił. I wosk wcale nie wychodzi taniej. Policz sobie to dobrze.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

Mam zestaw podstawowy , to szampon, rękawica, glinka ,cleaner, wosk fusso coat dark . Kosztowało mnie to ok 300zl. Wiec to chyba mała  czesc ceramiki.a jest na ładnych parę razy tego zestawu. polerowanie zrobi mi znajomy tylko teraz mam dylemat czy robić pielęgnację samemu po tej polerce, tj wosk potem cały proces mycie wosk itd co jakiś czas,czy odrazu po polerce lecieć na ceramikę bo lepiej chyba jak jak najszybciej zanim lakier się porysuje na nowo. Chodzi mi czy efekt połysku , hydrofobowy itd jest dużo lepszy po ceramice niż wosku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw podstawowy , to szampon, rękawica, glinka ,cleaner, wosk fusso coat dark . Kosztowało mnie to ok 300zl. Wiec to chyba mała  czesc ceramiki.a jest na ładnych parę razy tego zestawu. polerowanie zrobi mi znajomy tylko teraz mam dylemat czy robić pielęgnację samemu po tej polerce, tj wosk potem cały proces mycie wosk itd co jakiś czas,czy odrazu po polerce lecieć na ceramikę bo lepiej chyba jak jak najszybciej zanim lakier się porysuje na nowo. Chodzi mi czy efekt połysku , hydrofobowy itd jest dużo lepszy po ceramice niż wosku. 

Napisałes poprzedni post tak jakbyś oddawał to do studia dlatego tak napisałem. Jesli masz możliwość to nałóż powłokę i po sprawie.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos podobnego do tego? Tylko nie z SG ? :) Cos co bedzie odpychac wode.

3c146cdc96718b6336b4f7c1cf30f714.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po polerce maszynowej. Wczoraj u znajomego zaraz po robocie nałożyłem jedną warstwę wosku fusso coat 99 dark. Dziś chciałbym poprawic, jednak auto po powrocie do domu jest minimalnie pobrudzone , głównie progi nadkola , czy powinienem całe umyć szamponem , osuszyć , i dopio wosk czy można by tylko przemyć te miejsca brudne i nalozyc druga warstwe wosku? Na całym aucie jest jeszcze warstwa szronu bo w nocy przymrozilo chyba ostro ale pewnie do popołudnia zejdzie

Edytowane przez dragon21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie .... :decayed:

Środek do zabezpieczenia felg (czarne połysk i szlifowany rant) oraz zacisków hamulcowych (malowane proszkowo)

Najlepiej powłoka ceramiczna/kwarcowa .... 

Co polecacie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...