Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

To u mnie na całym aucie są właśnie takie rysy, kuliste, rysy nawet zdjęcia nie muszę wstawiać [emoji4] Więc jakim zestawem/pastą polecacie zacząć?

Ogólnie zasada jest prosta. Zaczynasz od najmniej agresywnej pasty i pada. Jednak lakier audj jest dość twardy i co najwyżej usuniesz jakieś delikatne ślady po glince takim zestawem. Z drugiej strony wycinanie kilkunastu mikronów na aucie które jest używane na codzień to trochę bez sens (chyba że zabezpieczysz auto przy okazji powłoka i nie będzie tak "szorowane" przy myciu) bo z czasem trzeba będzie zabieg powtórzyć, a tam psikus bo nie ma co wyciąć. Tak więc polecił bym spróbować moje sprawdzone combo na twardy lakier audi, który dość fajnie sobie radzi. Booskipad (ewentualnie Nat) żółty z menzerna 2500. Jeśli jednak będzie Ci mało bierzesz wtedy coś bardziej ściernego na tym samym padzie i ewentualnie do wykończenia jakiś lekki finish.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej. Miałem trochę brudny samochód i nawalony znajomy zostawił mi rysunek na masce. Drobinkami brudu musiał porysować lakier, ponieważ, pomimo ręcznego mycia, rysunek dalej jest widoczny. Planuję jutro lekko spolerować ręcznie maskę. Mam pastę G3 - nada się? Podpowiecie, jak to ogarnąć, żeby nie uzyskać jeszcze gorszego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie możesz uzyć jakiegoś AIO jeżeli nie da rady sprawdź coś bardziej agresywnego na danym elemencie.

Ja mam troszke inne pytanie. Planuje troche odnowić lakier na aucie narzeczonej. Jest to auto na codzien gdzie duzo jezdzi sie po miescie itp. Chciałbym to zrobić w miare budżetowo. I stad moje pytanie kupić wszystkie 3 pasty od K2 czyli Q1,Q3,Q5 czy lepiej Menzerne AIO? Auto nie ma dużo głębokich rys tylko powierzchowne swirle. Która opcja da lepszy efekt? Lub może polecicie mi jakieś inne rozwiązanie?
Lakier jest cały w oryginale poza maską.

2. Dodatkowe pytanie: potrzebuje pianownice ręczną poniewaz niestety nie mam dostępu do myjki ciśnieniowej.
Znalazłem dwie:
http://allegro.pl/kwazar-super-foamer-pianownica-reczna-2l-najlepsza-i5990117883.html
http://allegro.pl/marolex-pianownica-axel-3000-3-wklady-pieniace-i6762327159.html

Która z nich wyrobi lepszą gęstą pianę? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak zrobiłem zdjecia,Takie mam rysy na karoserji, maskan klapa bagażnika,drzwi kierwocy jakimi pastami pracować i jakimi padami? Pady/gąbki polerskie mam zwykle, najtańsze.22026aad04aa9967a22494d902b946e7.jpg22da67a8044a069c9b49d927788c30a7.jpg3ea1f898ed3e8c25eefd32488a5cdb26.jpgddb6843c640ff9617dab52013d6dad84.jpg07b000ec21110fe3e22c3eefddcaf62d.jpg

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanie: Kumpel pojechał na myjnie, po myciu zauważył, że od kamyczka poszło dalej i lakier "odpadł". Da się to spolerować, czy trzeba już lakierować?

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, pksmlody napisał:

Koledzy pytanie: Kumpel pojechał na myjnie, po myciu zauważył, że od kamyczka poszło dalej i lakier "odpadł". Da się to spolerować, czy trzeba już lakierować?

Dzięki za porady.

Raczej pozostaje uzupełnienie tego baza, szlifowanie papierem, klar,  ponowne szlifowanie papierem  i wykończenie pastami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z kolegów używał wosku ADBL Quick Wax http://allegro.pl/wosk-z-efektem-wet-look-adbl-quick-wax-1l-i6847768966.html

Jak się sprawdza na czarnym lakierze, czy nie pozostawia smug?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z pianownicy niskociśnieniowej podpinanej pod wąż ogrodowy ?  Warto zawracać sobie tym głowę ? Np.: coś takiego http://allegro.pl/pistolet-waz-gabka-pianownica-ogrodowa-shiny-garag-i6002746247.html#thumb/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjka lepsza ale z drugiej strony taki Foam Gun jest to dość ciekawa alternatywa i na pewno lepsze to niz nic lub reczna pianownica z tym że to będa takie raczej siki na aucie niż duzo piany, kwestia poprostu wyboru, ja postawiłbym na myjke cisnieniową ale mówię jest to jakas altenatywa.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka pianownica z filmu wyglada jak ta z aukcji. Efekt nie jest piorunujacy ale chyba się skuszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FroS-t napisał:

Myjka lepsza ale z drugiej strony taki Foam Gun jest to dość ciekawa alternatywa i na pewno lepsze to niz nic lub reczna pianownica z tym że to będa takie raczej siki na aucie niż duzo piany, kwestia poprostu wyboru, ja postawiłbym na myjke cisnieniową ale mówię jest to jakas altenatywa.....

 

Ręczne pianownice Epoci robią dużo lepszą pianę, praktycznie taką jak z ciśnieniówki, tylko wolniej, a to coś pod samego węża z filmiku robi tylko "mydliny" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza piana lepsza, tylko to pompowanie gruchy mnie dobija:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sadzicie o pianie aktywnej ktroa zanduje sie na niektorych myjniach bezdotykowych, waszym zdaniem ma neurtalne Ph ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kubabkb napisał:

Panowie co sadzicie o pianie aktywnej ktroa zanduje sie na niektorych myjniach bezdotykowych, waszym zdaniem ma neurtalne Ph ?

Myslę że Kartman ma racje, z reguły ta piana to Nerta jest, ja nie stosuje bo zżera wszystko co leży na aucie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio gdzieś na Facebooku jakąś myjnie, która robiła dzień z Pianą ShinyGarage.

Swoją drogą to byłby niezły ruch, gdyby otworzyć taką myjnie, gdzie jest 100% piany o neutralnym PH, tylko aby to się opłacało za 1zł byłoby 20 sekund :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadza piana lepsza, tylko to pompowanie gruchy mnie dobija:decayed:


Ja osobiscie uzywam takiej, robi piane jak z prawdziwej pianownicy. Owszem, trzeba sie natrzepac :D Ale to tylko 60zl, a efekt naprawde zadowalajacy.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5990117883

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim stezeniu najlepiej rozrabiac ta piane ADBL Yeti?

posiadam pianownice marolex 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 23:15, kubabkb napisał:

Panowie co sadzicie o pianie aktywnej ktroa zanduje sie na niektorych myjniach bezdotykowych, waszym zdaniem ma neurtalne Ph ?

średnia ceny Pianownicy ręcznej marolex Axel Foamer 3000 to 90zł litr piany neutralnej  z shiny garage to koszt 35zł. I ja uzywam jej na myjni po spłukaniu brudu wodą. I masz z głowy że "nadgryzie" Tobie wosk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tak zrobilem kupilem ta pianowniece marolexa, ale starsznie dlugo schodzi z nalozeniem jej na cale auto, naloze na jednej stronie samochodu na drugiej juz nic nie ma;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...