Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, pezet202 napisał:

A tak sie zastanawiam, zamiast ipa po cleaner co uzyc innego? Zeby lakier byl jałowy.

Car Pro Erasier? 

Eraser sie popsul dość mocno, wez Gyeon Prep z tym że żeby działał jak trzeba to paste czy cleaner wycierasz tyle ile sie da mikrofibrą i wtedy Gyeon Prep przecierasz i jest jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 28.09.2017 o 21:55, FroS-t napisał:

Eraser sie popsul dość mocno, wez Gyeon Prep z tym że żeby działał jak trzeba to paste czy cleaner wycierasz tyle ile sie da mikrofibrą i wtedy Gyeon Prep przecierasz i jest jak trzeba

To dwa te same produkty o innym zapachu i butelce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie niby tak, gdzies to czytałem ale sprawdzając nowego Prepa do Gyeon uważam że lepiej wymywa i zostawia bardziej jałową i skrzypiacą blache:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FroS-t napisał:

Pany ktos miał doczynienia z polerkami Bass Polska ? jakieś opinie ?

Na forum kosmetyka aut.pl chlopaki testowali i zbiera dobre opinie. Sam sie przymierzam do Jej kupna lub Vadera. Mowie o DA, nie wiem jak rotacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie laika ale wolę zapytać:

Chcę na zimę położyć Fusso Soft99 dark. Przed nałożeniem wszystko co muszę zrobić:

- dokładne mycie,

- glinka (z wodą).

Mam po glince przejechać IPĄ całe auto? Czy jeszcze coś musi być między glinką a IPĄ? Jakiś cleaner?

IPĘ mogę użyć od elektroniki czy musi być specjalna?

http://allegro.pl/show_item.php?item=5811837310&snapshot=MjAxNi0wOC0yMlQwNzo0OToxOFo7YnV5ZXI7Yjk4ODA1MzEwMTgyOWMwYThmN2RjMTM2ZmM0ODgxMDkxMWE4MWE5NjhlMjFjNDJjNDk1OTliOTE2MTc1ZjI2NA==

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej krokow tym lepiej, żeby lakier byl jak najbardziej czysty i jałowy. 

Najlepiej tak:

-Piana aktywna i plukanie 

- Mycie na 2 wiadra i plukanie 

- Glinka i ponowne mycie

- srodek na smole i asfalt - np. prickbort 

- Srodek na metaliczne zanieczysczenia - np adbl vampire liquid czy tuga zielona 

- Ipa

- Wosk 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, pezet202 napisał:

Im więcej krokow tym lepiej, żeby lakier byl jak najbardziej czysty i jałowy. 

Najlepiej tak:

-Piana aktywna i plukanie 

- Mycie na 2 wiadra i plukanie 

- Glinka i ponowne mycie

- srodek na smole i asfalt - np. prickbort 

- Srodek na metaliczne zanieczysczenia - np adbl vampire liquid czy tuga zielona 

- Ipa

- Wosk 

 

 

Nie wprowadzaj kogoś w błąd, najpierw chemiczne usuwanie smoły i deironizer, dopiero później glinka, jaki niby to ma mieć sens w odwrotnej kolejności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie słuchajcie potrzbuje sprawdzonej metody na pozbycie sie zapachu z auta, nie jest to smród itp ale poprostu zapach - perfum ktory uzywał poprzedni właściciel, czy ktos próbował AUTOGLYM ODOUR ELIMINATOR lub MEGUIARS AIR RE FRESHNER NEW CAR ? Chodzi mi o usuniecie zapachu i wrzucenie takiego jak mi bedzie sie podbał, dlatego tez nie chcialbym zeby ten eliminator zostawil jakis swój intesywny zapach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kamil-vag napisał:

Ozonowanie ;)

Myslisz że to bedzie najlepszy temat? ktos uzywał perfumu Areon ktore sam uzywam z reszta ale taki co calkowicie mi nie podchodzi i walcze od 3 dni, wywietrzyłem, wrzuciłem dwa zapach Auto Finesse zawieszki i nic.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens bawienia sie w te srodki typu "odour eliminator" nigdy nie stosowałem, opinie rozne a che usunac zapach a nie jakis smród.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens bawienia sie w te srodki typu "odour eliminator" nigdy nie stosowałem, opinie rozne a che usunac zapach a nie jakis smród.....


Pranie wnetrza ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wosk collonite 476 lepiej polozyc po cleanerze czy lepiej na jałowy lakier po IPA ??? Jaki względnie cleaner można zastosować pod ten wosk ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Daniel85 napisał:

Panowie czy wosk collonite 476 lepiej polozyc po cleanerze czy lepiej na jałowy lakier po IPA ??? Jaki względnie cleaner można zastosować pod ten wosk ???

https://kosmetykaaut.pl/topic/6871-collinite-476s-na-co-kładziemy-ipa-czy-cleaner/?page=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, FroS-t napisał:

Podziekowania Leszku za link w tej sprawie :wink: pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...