Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio rzuciła mi sie na forum Optimum Big Red Sponge. Czy ktoś ma link gdzie to kupic? Na ebay nie mogę znaleść ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

6 godzin temu, ChinQuan napisał:

Witam. Ostatnio rzuciła mi sie na forum Optimum Big Red Sponge. Czy ktoś ma link gdzie to kupic? Na ebay nie mogę znaleść ;/

Nie myj auta gąbką, każda gąbka to nadal gąbka z "porami", jakiego by kształtu nie była i nacięć nie miała. A w te pory zbierają się ziarna piasku (nie koniecznie widoczne gołym okiem 'ziarna', a mikroziarna) i potem wychodzą kwiatki na lakierze. Rękawica z wełny lub dobrej mikrofibry z włosiem (nie tymi zbitymi frędzlami), ewentualne ziarna wciągają się do środka, w odróżnieniu od gąbki, gdzie są ciągle na powierzchni przejeżdżając po lakierze, przynajmniej do kolejnego zanurzenia w wiadrze ;)

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myj auta gąbką, każda gąbka to nadal gąbka z "porami", jakiego by kształtu nie była i nacięć nie miała. A w te pory zbierają się ziarna piasku (nie koniecznie widoczne gołym okiem 'ziarna', a mikroziarna) i potem wychodzą kwiatki na lakierze. Rękawica z wełny lub dobrej mikrofibry z włosiem (nie tymi zbitymi frędzlami), ewentualne ziarna wciągają się do środka, w odróżnieniu od gąbki, gdzie są ciągle na powierzchni przejeżdżając po lakierze, przynajmniej do kolejnego zanurzenia w wiadrze [emoji6]
A moglbym podeslac mi link z taka rekawica?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o produktach Zymol'a, wpadło mi w ręce ostatnio trochę takich kosmetyków chce wiedzieć czy warto ich używać, widzę ceny mają ładne a jak z jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kamil1197 napisał:

Co powiecie o produktach Zymol'a, wpadło mi w ręce ostatnio trochę takich kosmetyków chce wiedzieć czy warto ich używać, widzę ceny mają ładne a jak z jakością?

Które?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamil1197 napisał:

ogólnie, ale np zymol glasur, zymol detail, leather conditioner,detailer

Woski niby fajne, ale mało trwałe i często mgiełkują na slońcu. Detail do chromów, itp. dobry. Do skór są fajniejsze odżywki w cenie. Detailer i szampon dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wosk do czarnego lakieru ? Ostatnio mialem Angel Wax Black Angel efekt bardzo fajny ale wydaje mi się,  że niezbyt trwały. Więc chyba czas na coś innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ChinQuan napisał:

A jaki wosk do czarnego lakieru ? Ostatnio mialem Angel Wax Black Angel efekt bardzo fajny ale wydaje mi się,  że niezbyt trwały. Więc chyba czas na coś innego.

 

Ja uzywam do swojego a4 i zony a3 Fusso Coat 12 months do czarnych lakierow :-) Polecam :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co na parujace szyby w srodku? Teraz w zimie to masakra u zony w a3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pezet202 napisał:

Panowie a co na parujace szyby w srodku? Teraz w zimie to masakra u zony w a3 

Wymiana flitru kabinowego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co na parujace szyby w srodku? Teraz w zimie to masakra u zony w a3 
J.w zacząć od filtru a jak nie pomoże, chociaż powinno to Carpro fog fight

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2017 o 01:50, Bruuuum napisał:

Woski niby fajne, ale mało trwałe i często mgiełkują na slońcu.

no proszę Cię, akurat Glasur to jeden z lepszych wyborów w średniej półce cenowej wosków. W kategorii cena/jakość to idealny wybór wśród zymoli

nie miałem nigdy problemu z "mgiełkowaniem" w słońcu, fakt, lubi się wypocić ale to tyle z minusów jeśli chodzi o aplikację

z tego co kojarzę do używasz Swissvaxa, tam to dopiero jest tragedia (w porównywalnej kwocie zakupu) jeśli rozpatrujemy jakość wosków pod względem trwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tazman napisał:

no proszę Cię, akurat Glasur to jeden z lepszych wyborów w średniej półce cenowej wosków. W kategorii cena/jakość to idealny wybór wśród zymoli

nie miałem nigdy problemu z "mgiełkowaniem" w słońcu, fakt, lubi się wypocić ale to tyle z minusów jeśli chodzi o aplikację

z tego co kojarzę do używasz Swissvaxa, tam to dopiero jest tragedia (w porównywalnej kwocie zakupu) jeśli rozpatrujemy jakość wosków pod względem trwałości

Mgiełka, czyli wypacanie jak inni nazywają. Swissvaxy, pomijając onyxa, trzymają się średnio dwa razy dłużej niż Zymole i nie ma opcji, aby pojawiła się jakaś mgiełka, a po drugie, też ważne, mniej łapią kurz latem (porównaj), co się wiąże ze sobą ;) 

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2017 o 23:42, pezet202 napisał:

Panowie a co na parujace szyby w srodku? Teraz w zimie to masakra u zony w a3 

W A3 był problem z zacinającą się klapą pod filtrem powietrza, zobacz czy działa płynnie jak zmieniasz na obieg zamknięty... Druga sprawa tam jest to trefne podszybie, jak nie dolega dobrze do szyby, to leci woda na filtr... Pomaga dołożenie dodatkowego daszku (coś na wzór jak u nas w A4 jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

W A3 był problem z zacinającą się klapą pod filtrem powietrza, zobacz czy działa płynnie jak zmieniasz na obieg zamknięty... Druga sprawa tam jest to trefne podszybie, jak nie dolega dobrze do szyby, to leci woda na filtr... Pomaga dołożenie dodatkowego daszku (coś na wzór jak u nas w A4 jest).

Dzieki za info :hi: jutro sprawdze u zony :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

zamierzam oddać auto do detalingu nałożyć jakas powłokę kwarcowa,ceramiczna bądź hybrydowa możecie ktoras polecić jakieś rady może ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...