Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Onyks napisał:

https://bestseller.pl/poorboy-39-s-world-natural-look-dressing-946ml.html

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

A co do szamponu i coś do opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja od siebie do opon polece to :

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5432702223

Co do szamponu to najlepiej z neutralnym ph, moge polecic to :

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5982138673


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.pink dobry wybór.
Podpisuje się pod tym

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marcin120383 napisał:

A co do szamponu i coś do opon :)

Jak już masz ceramike zainwestuj w CarPro Reset albo Gyeon Bathe, opony jak dla mnie tylko CarPro Perl albo Gyeon Tire, no chyba ze chodziło ci o cos do czyszczenia.....a wnetrze warto też rozwazyć qd z blokerami UV zamiast dressingów czyli coś jak Chemical Guys Inner Clean czy Auto Finesse Spritz, chodz nowy Gyeon Preserve również bardzo fajny temat i mega wydajny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FroS-t napisał:

Jak już masz ceramike zainwestuj w CarPro Reset albo Gyeon Bathe, opony jak dla mnie tylko CarPro Perl albo Gyeon Tire, no chyba ze chodziło ci o cos do czyszczenia.....a wnetrze warto też rozwazyć qd z blokerami UV zamiast dressingów czyli coś jak Chemical Guys Inner Clean czy Auto Finesse Spritz, chodz nowy Gyeon Preserve również bardzo fajny temat i mega wydajny....

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to wosk już mam wybrany.
Teraz jeszcze jedno pytanie, podczas ponownego przygotowania pod wosk (usuwanie starego wosku, smoły, deironizacj) mogę ominąć glinkę jeśli lakier nie będzie tępy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie omijaj. Wyglinkuj zeby wosk mial sie czego trzymac. Glinkujac zbierasz syf.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaję, wiem że glinka to ostatni etap do wyciągania tego syfu którego nie zebrała chemia wcześniej.
Tylko kurde boję się trochę że porysuje lakier ta glinką, niech gdzieś jakieś ziarenko piasku się trafi a ja nie zauważę i :wallbash::suicide_anim::kox:

Edytowane przez Brzeziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Brzeziak napisał:

Dobra to wosk już mam wybrany.
Teraz jeszcze jedno pytanie, podczas ponownego przygotowania pod wosk (usuwanie starego wosku, smoły, deironizacj) mogę ominąć glinkę jeśli lakier nie będzie tępy?

Generalnie to możesz , nikt o tym nie mówi ale w tych co lepszych studiach czy nawet takich firmach jak Esoteric szepce radzą aby darować sobie glinkowanie jeśli auto nie będzie tykanie maszyna chodzby przy kładzeniu cleanera.....jak boisz się zwykłej glinki kup Caly Block ma takie coś ADBL czy Lare lub CarPro, syntetyczna Glinka przepłukiwania tylko co jakiś czas, nie trzeba ugniatać itp

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony wymienić blende głośnika. Kupiłem używkę i muszę przywrócić jej dawny stan. Czego najlepiej do tego użyć? 

IMG-20180222-WA0007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś tego ? Wygląda na skuteczne...



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Onyks napisał:

Jestem zmuszony wymienić blende głośnika. Kupiłem używkę i muszę przywrócić jej dawny stan. Czego najlepiej do tego użyć? 

IMG-20180222-WA0007.jpg

 APC w mocniejszysz steżeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FroS-t napisał:

 APC w mocniejszysz steżeniu

@FroS-t używasz APC do wnętrza (deska i boczki). Udało mi się po taniości dorwać pianowniczkę i zastanawiam się czy iść w tą stronę i umyć wszystko jakimś słabym stężeniem. Wiadomo ze pianą nic nie przemoczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cysiek18 napisał:

@FroS-t używasz APC do wnętrza (deska i boczki). Udało mi się po taniości dorwać pianowniczkę i zastanawiam się czy iść w tą stronę i umyć wszystko jakimś słabym stężeniem. Wiadomo ze pianą nic nie przemoczę. 

Nie używam, do czyszczenia uzywam Auto Finesse Total Interior Cleaner a do dbania po wyczyszczeniu używam Auto Finesse Spritz albo Chemical Guys Inner Clean, teraz kupiłem Gyeon Preserve i powiem ze bardzo fajny produkt ale wole qd, myśle ze nie przemoczysz tak czy siak nic, psikasz na fibre i czyścisz, nie ma potrzeby zalewać deski czy drzwi preparatem.....

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś TK car cosmetics exclusive paint protection lub Kamikaze overcoat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detailerzy pomoże ktoś?

Nałożyłem w nowym caddy mk4 prosto z salonu na przednią szybę gtechniq g1. Wycieraczki po zabiegu tragicznie skaczą. Do tej pory w swoim samochodzie nakładałem soft99 ultra glaco lub rainx i w takim stopniu nigdy to nie występowało. Jakieś porady? To charakterystyka tego produktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bodas napisał:

Detailerzy pomoże ktoś?

Nałożyłem w nowym caddy mk4 prosto z salonu na przednią szybę gtechniq g1. Wycieraczki po zabiegu tragicznie skaczą. Do tej pory w swoim samochodzie nakładałem soft99 ultra glaco lub rainx i w takim stopniu nigdy to nie występowało. Jakieś porady? To charakterystyka tego produktu?

Może g1 nie dotarte dobrze g2, wtedy jest mniej śliskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...