Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, JeJu napisał:

Poleci ktoś dobry środek do czyszczenia felg?

Tuga jest wydajna, w dobrej cenie i daje radę ale jak nie czyści się felg w miarę systematycznie to niestety ta chemia to za mało. U mnie na białych felgach z pozostałym, ciemnym osadem poradziłem sobie dopiero za pomocą pasty autosol do metalu. Schodziło elegancko po kilku ruchach fibrą. Glinka, kilkukrotne psikanie środkiem do felg oraz megs UC nie dawały rady. Teraz zakupiłem ADBL vampire 1l i będę dopiero testować w tym roku.

Ponoć środek od adbl jest bardzo dobry do opon. Używam póki co jeszcze shity garage back 2 black, d*py nie urywa ale opona się świeci jak psu jajca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzieki za polecenie TUGI zamówie ją sobie :) tutaj ktoś robił test: https://kosmetykaaut.pl/topic/7479-adbl-vampire-vs-sg-iron-offv3-vs-tuga-alu-teufel-vs-cp-ironx/ i TUGA no i cena lepsza :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JeJu napisał:

1) Poleci ktoś dobry środek do czyszczenia felg? chciałbym usunąć czarne kropki osiadłe na srebrnych felgach (prawdopodobnie od klocków), glinka wyczyściła 70% syfu. ADBL Vampire da rade? ile tego kupić 500ml czy 1litr ?

felgi chce zabezpieczyć woskiem collinite 476s

2) środek do opon (jakieś czarnidło, żel?)

 

Kropki to asfalt, musisz mieć środek na smoły, nie deironizer. Środki psikane, lub jeśli nie ruszą one, bo jest mocno zapieczone, to KochChemie Euluex, wtedy wszystko zejdzie co nie jest wżarte w lakier.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem już zamówienie, także wyprobuję tą TUGĘ bo wiekszość kropek zeszła mi po glince, jak nie pomoże to bede miał na uwadze tego Euluexa. 

tak to wyglada: 

http://pokazywarka.pl/bbfj7r/

felgi kupiłem i chciałem je doprowadzić do czystości, wtedy łatwiej mi bedzie je myć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JeJu napisał:

zrobiłem już zamówienie, także wyprobuję tą TUGĘ bo wiekszość kropek zeszła mi po glince, jak nie pomoże to bede miał na uwadze tego Euluexa. 

tak to wyglada: 

http://pokazywarka.pl/bbfj7r/

felgi kupiłem i chciałem je doprowadzić do czystości, wtedy łatwiej mi bedzie je myć :)

Czarne kropki to smoły, brązowy nalot po kątach to klocki i tarcza. Na czarne kropki potrzebujesz jak mówiłem środki typu "tar", deironizer tego nie rozpuści, jednie nalot brązowy.

Edytowane przez Bruuuum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do asfaltu i smoly polecam srodek Prickbort, pierwsza klasa :-) 

Co do Tuga srednio u mnie sie sprawdza, duzo lepszy jest ADBL Vampire liquid. 

Na opony Meguiars Endurance Tire gel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panewki będę miał na świeżo lakierowany przód auta (maską, błotniki i zderzak) chciałbym ten nowy lakier zabezpieczyć zanim się pobudzi itp, co położyć, dać wosk czy jakaś ceramikę przynajmniej na świeże elementy, reszta auta dostanie korektę i wtedy zabezpieczenie. Co polecacie łatwego w aplikacji?

Czy może odczekać niech się lakier ułoży dobrze i potem go lizać?

 

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie to po lakierniku zostanie w ciul swirli i hologramow chyba, że masz niesamowicie zdolnego artystę. Poczekaj aż się lakier utwardzi, przepoleruj cały samochód jak należy i dopiero wosk albo jakaś powłoka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i dylemat. Chodzi o deske oraz boczki. Uzywalem m.in ADBL Interior WOW. Problem w tym, ze preparaty zostawiaja mi smugi na desce i boczkach, jakby przebarwienia. Po wyczyszczeniu szczoteczka powraca normalny wyglad.

Dylemat mam z wyborem odpowiedniego kosmetyku. Mam stosowac cos typowo do skor na boczki i deske?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i dylemat. Chodzi o deske oraz boczki. Uzywalem m.in ADBL Interior WOW. Problem w tym, ze preparaty zostawiaja mi smugi na desce i boczkach, jakby przebarwienia. Po wyczyszczeniu szczoteczka powraca normalny wyglad.

Dylemat mam z wyborem odpowiedniego kosmetyku. Mam stosowac cos typowo do skor na boczki i deske?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na plastiki w by i b7 w moim odczuciu najlepiej nadaje się poorboys NL. Próbowałem kilku innych i wszystkie robiły problemy. A i sam NL musialem aplikować wieczorkiem w zimnym garazu. Jak temp zbliżała się do 20 stopni na dworze to już zaczynał się problem z wchlanianiem i pojawiały się smugi.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, muunv napisał:

Mam problem i dylemat. Chodzi o deske oraz boczki. Uzywalem m.in ADBL Interior WOW. Problem w tym, ze preparaty zostawiaja mi smugi na desce i boczkach, jakby przebarwienia. Po wyczyszczeniu szczoteczka powraca normalny wyglad.

Dylemat mam z wyborem odpowiedniego kosmetyku. Mam stosowac cos typowo do skor na boczki i deske?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Są detailery do skór jak AngelWax Heaven For Leather, ale jak chcesz jeden środek do deski i skór to jest coś takiego jak Chemical Guys Inner Clean, z reszta chyba Ci pisałem żebys to kupił a Ty wyleciałeś z jakimś tam ADBL.......:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wzialem co bylo pod reka. Nie kupilem tylko w pracy akurat to stalo :P Zaryzykuje z tym CG.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, muunv napisał:

Ja wzialem co bylo pod reka. Nie kupilem tylko w pracy akurat to stalo :P Zaryzykuje z tym CG.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jakby denatruat postawili? :decayed::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bym wzial chleb, przepuscil denaturat i wypil Twoje zdrowie :drink: :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panewki będę miał na świeżo lakierowany przód auta (maską, błotniki i zderzak) chciałbym ten nowy lakier zabezpieczyć zanim się pobudzi itp, co położyć, dać wosk czy jakaś ceramikę przynajmniej na świeże elementy, reszta auta dostanie korektę i wtedy zabezpieczenie. Co polecacie łatwego w aplikacji?
Czy może odczekać niech się lakier ułoży dobrze i potem go lizać?
 
Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Ile płacisz za taka atrakcję??

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie ok 1700, błotniki używane ori całkowicie wypiaskowane i dany nowy podkład I na to lakier, zderzak lakierowany, maska cała I tylne prawe nadkole bo przytarte było.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2018 o 10:41, muunv napisał:

Mam problem i dylemat. Chodzi o deske oraz boczki. Uzywalem m.in ADBL Interior WOW. Problem w tym, ze preparaty zostawiaja mi smugi na desce i boczkach, jakby przebarwienia. Po wyczyszczeniu szczoteczka powraca normalny wyglad.

Dylemat mam z wyborem odpowiedniego kosmetyku. Mam stosowac cos typowo do skor na boczki i deske?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jest dressing więc najpierw musisz wszystko mieć oczyszczone A później aplikacja. Też nie zapomnij żeby elementy nie były nagrzane. Fajnie sprawdza się waflowa fibra do docierania. Do do kolegi który mówi że tylko NL dobrze się aplikuje chyba nie próbował innych preparatów. MI najlepiej podchodzi Interior QD od ADBL ale fajnie też się sprawdza Chemical Guys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, TOM3K napisał:

Do do kolegi który mówi że tylko NL dobrze się aplikuje chyba nie próbował innych preparatów. MI najlepiej podchodzi Interior QD od ADBL ale fajnie też się sprawdza Chemical Guys.

Raczej nie chodziło o samą łatwość aplikacji, a całokształt.

Nie testowałem na pewno wszystkich dressingów, ale QD akurat miałem okazje, kilka dni temu. Nie bardzo rozumiem po co jest ten produkt. Zdjął mi dressing z plastików i wyglądały po nim jak bym je przetarł szmatką z kurzu- bez czyszczenia i aplikacji dressingu. Jeżeli do jego użycia trzeba plastiki wszystkie wymyć ze starego dressingu- to ja jednak wole położyć coś co jest dressingiem.

Co do CG- nie miałem okazji testować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, misiek95 napisał:

Raczej nie chodziło o samą łatwość aplikacji, a całokształt.

Nie testowałem na pewno wszystkich dressingów, ale QD akurat miałem okazje, kilka dni temu. Nie bardzo rozumiem po co jest ten produkt. Zdjął mi dressing z plastików i wyglądały po nim jak bym je przetarł szmatką z kurzu- bez czyszczenia i aplikacji dressingu. Jeżeli do jego użycia trzeba plastiki wszystkie wymyć ze starego dressingu- to ja jednak wole położyć coś co jest dressingiem.

Co do CG- nie miałem okazji testować:)

Powiem Tobie ze jesli chodzi o Audi, to fabrycznie masz matowe plastiki wiec osobiscie nie widze sensu paćkać całego auta w srodku dressingiem chyba ze ktos stousje go bo chce miec bardziej swiecące plastiki lub odwrotnie ma w aucie swiecące a chce miec matowe, wtedy widze jakikolwiek sens stosowania dressingow. QD do wnetrza to akurat mega produkty bo czyszcza, maja blokery UV wiec zabezpieczaja i zostwiaja oryginalne wykonczenie deski z tym ze idealnie czyste, do tego aplikacja jest banalnie prosta, szybko odparowuja, nie pozostawiaja smug itd......

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, misiek95 napisał:

Zdjął mi dressing z plastików i wyglądały po nim jak bym je przetarł szmatką z kurzu- bez czyszczenia i aplikacji dressingu. Jeżeli do jego użycia trzeba plastiki wszystkie wymyć ze starego dressingu- to ja jednak wole położyć coś co jest dressingiem.

Właśnie o to chodzi , qd wyczyscil, zostawil oryginalne wykonczenie, poza tym zawsze powinno sie usunac i wyczyscic wnetrze przed aplikacja nowego dressingu, a nie nakladac na stary podupadajacy dressing jego kolejna porcje:hi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...