Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, FroS-t napisał:

Powiem Tobie ze jesli chodzi o Audi, to fabrycznie masz matowe plastiki wiec osobiscie nie widze sensu paćkać całego auta w srodku dressingiem chyba ze ktos stousje go bo chce miec bardziej swiecące plastiki lub odwrotnie ma w aucie swiecące a chce miec matowe, wtedy widze jakikolwiek sens stosowania dressingow. QD do wnetrza to akurat mega produkty bo czyszcza, maja blokery UV wiec zabezpieczaja i zostwiaja oryginalne wykonczenie deski z tym ze idealnie czyste, do tego aplikacja jest banalnie prosta, szybko odparowuja, nie pozostawiaja smug itd......

Jak dla mnie to dobrego dressingu nic nie przebije pod względem wyglądu we wnętrzu i osobiście nie spotkałem się z opinią, że wizualnie coś jest nie tak:wink: Z tym że idealnie czyste to akurat bym się spierał :decayed: Co do łatwości aplikacji- racje masz absolutnie

 

14 minut temu, FroS-t napisał:

Właśnie o to chodzi , qd wyczyscil, zostawil oryginalne wykonczenie, poza tym zawsze powinno sie usunac i wyczyscic wnetrze przed aplikacja nowego dressingu, a nie nakladac na stary podupadajacy dressing jego kolejna porcje:hi: 

Chyba sie nie zrozumieliśmy. Próbowałem położyć qd na staary dressing i zrobił sie bałagan. Dressing miejscami zniknał i został matowy plastik. Tak jak mówisz, stary dressing tak czy tak trzeba zmyć apc przed aplikacją QD. A jak już miałbym poświęcić tyle czasu to położył bym dressing. To było moje pierwsze i ostatnie spotkanie z tym produktem- oddałem koledze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 minutę temu, misiek95 napisał:

Chyba sie nie zrozumieliśmy. Próbowałem położyć qd na staary dressing i zrobił sie bałagan. Dressing miejscami zniknał i został matowy plastik. Tak jak mówisz, stary dressing tak czy tak trzeba zmyć apc przed aplikacją QD. A jak już miałbym poświęcić tyle czasu to położył bym dressing. To było moje pierwsze i ostatnie spotkanie z tym produktem- oddałem koledze:D

Bo qd wyczyścił i wymysł miejscowo dressing, dlatego bałagan się zrobił

 

3 minuty temu, misiek95 napisał:

Jak dla mnie to dobrego dressingu nic nie przebije pod względem wyglądu we wnętrzu i osobiście nie spotkałem się z opinią, że wizualnie coś jest nie tak:wink: Z tym że idealnie czyste to akurat bym się spierał :decayed: 

No detailer to nie cleaner żeby wyczyścił komuś idealnie plastiki, mowie tu o wnętrzu w miarę czystym ale jak sam zobaczyłeś jak posmarowałes qd to wymył stary dressing wiec......co kto woli czy dressing czy qd, jak dla mnie sens dressingów mocno spadł ale to kwestia tez wyrobienia sobie opinii po spróbowaniu qd Auto Finesse Spritz , Chemical Guys Inner Cleaner, Gyeon Preserve, ADBL Interior Wow, Qtechniq Matt Dash czy dressingów jak Auto Finesse Dressle, Poorboys NL, Nielsen Finesse i innych, teraz qd maja wszystko co trzeba ale to już co kto woli, ja nie widze sensu smarowanie wszystkiego bo i tak trzeba zabieg powtrzarzac wole mieć coś to zabiezpieczy, da naturalny wygląd, nie jest problemowe w nakładaniu, nie pozostawia smug po kontakcie w woda np padającego deszczu.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek a jak bawić się tym ADBL Interior QD ? Jak przygotować pod to powierchnię ? Mam go, ale cały czas jadę jeszcze PB NL...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil-vag napisał:

Leszek a jak bawić się tym ADBL Interior QD ? Jak przygotować pod to powierchnię ? Mam go, ale cały czas jadę jeszcze PB NL...

 

 

Wiesz co ja juz go nie uzywam, kupiłem tak tylko zeby sie przekonać, bo jak sam nie kupisz i sie nie zrobisz testu to sie nie przekonasz, kup sobie imo Chemical Guys Inner Clean i sam tylko ten srodek starczy albo Auto Finesse Total Interior Cleaner + Auto Finesse Spritz albo Gyon Vinyl Cleaner + Gyeon Preserve, dla mnie te środki wygrywaja jesli chodzi o wnetrze, APC sa srednie do czyszczenia wnetrza bo jak @Bruuuum kiedys pisal zostwiaja lekki „film” po czyszczeniu, chodz tu jak dla mnie wyjatkiem jest APC Auto Finesse Verso w rozciencieczeniu 1:10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wtedy dokup Auto Finesse Total Interior Cleaner jak sroddk do wyczyszczenia i wtey juz tyko QD ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyczyszczone plastiki i wtedy na bieżąco interior QD. Używam Apc do czyszczenia i jeszcze problemu nie miałem z jakimiś zaciekawi czy coś. Dość często zmieniam fibry i pierwsze co to ściągam APC wilgotna fibra później docieramna sucho. No i APC rozrabiam z wodą destylowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, TOM3K napisał:

Dobrze wyczyszczone plastiki i wtedy na bieżąco interior QD. Używam Apc do czyszczenia i jeszcze problemu nie miałem z jakimiś zaciekawi czy coś. Dość często zmieniam fibry i pierwsze co to ściągam APC wilgotna fibra później docieramna sucho. No i APC rozrabiam z wodą destylowana.

No mi wlasnie Verso podeszlo, zero problemow,tanie, fajnie sie pieni bardzo fajne APC do wszytskiego:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem furę. Teraz mam biały kolor. Został mi Megsa ultimate polish i wosk NXT. Będzie to miało sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

potrzebuję dobre środki do czyszczenia i impregnacji dachu Audi A4 B7 cabrio ;) kolor dachu: burgundowy ;)

do impregnacji myślę o: Gtechniq I1 Smart Fabric i do czyszczenia: Gtechniq I2 Tri-Clean + miękka szczotka do skóry? Albo zestaw od ChemicalGuys? Czy może macie lepsze i bardziej sprawdzone kosmetyki?

Pozdrawiam

Edytowane przez Marcenao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wolalbym polozyc wosk SwissWax. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym wosku fusso ? Dużo dobrych opinii.

Wosk swiss wax jest droższy, pytanie czy dużo lepszy ?

 

 

 

SOFT99 Fusso Coat 12 Months Dark Colour Wax Wosk

Edytowane przez tomekxp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomekxp2 napisał:

A co myślicie o tym wosku ? Dużo dobrych opinii.

Wosk swiss wax jest droższy, pytanie czy dużo lepszy ?

 

 

 

SOFT99 Fusso Coat 12 Months Dark Colour Wax Wosk

@Bruuuum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomekxp2 napisał:

SOFT99 Fusso Coat 12 Months Dark Colour Wax Wosk

Bardzo dobry wosk za naprawde nie duze pienadze, mi siedzial bite 9 miesiecy przy stosowaniu szamponow z neutralnym ph oczywiwcie i omijaniu proszku na bezdotykach, kupuj i nawet sie nie zastanawiaj, od biedy mozesz tym smarowac felgi i tez troche posiedzi na kolach, gdzies tam pytales co pod niego, Fusso lubi jalowy lakier jak to syntetyk, wiec myjesz, glinkujesz, cleaner potrm IPA czy Gyeon Prep lub cos podobnego z innej firmy i smarujesz woskiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, o to mi chodziło. Myślałem żeby zrobić, dobre mycie, cliner np. dodo lub inny i na to fusso. 

Dzięki za odpowiedź. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FroS-t on zawsze tak pyli przy docieraniu? Wcześniej używałem FK 1000 z syntetyków i naturalny Dodo juice purple haze i z żadnym nie było takiego problemu.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Onyks napisał:

@FroS-t on zawsze tak pyli przy docieraniu? Wcześniej używałem FK 1000 z syntetyków i naturalny Dodo juice purple haze i z żadnym nie było takiego problemu.. 

 

Wiesz co no ja nie stwierdziłem zeby pylil, moze za dlugo czekasz zanim dotrzesz.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, muunv napisał:

Po aplikacji ciągnie kurz, jak podobne syntetyki, dosyć trwały co do efektu hydrofobowego, ale to tylko efektowność, nie efektywność, nie ma porównania do Swissvaxa jeśli chodzi o np. śliskość po kolejnym myciu, czy nie przywieranie trudniejszych zabrudzeń w dolnych partiach nadwozia, nie wspominając już właśnie o antystatyczności, co ważne przy ciemnych lakierach, mgiełkowanie syntetyka powoduje szybsze kurzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bruuuum napisał:

Po aplikacji ciągnie kurz, jak podobne syntetyki, dosyć trwały co do efektu hydrofobowego, ale to tylko efektowność, nie efektywność, nie ma porównania do Swissvaxa jeśli chodzi o np. śliskość po kolejnym myciu, czy nie przywieranie trudniejszych zabrudzeń w dolnych partiach nadwozia, nie wspominając już właśnie o antystatyczności, co ważne przy ciemnych lakierach, mgiełkowanie syntetyka powoduje szybsze kurzenie.

Wypadałoby żeby Swissvax był troche lepszy patrząc że np 200ml Mirage kosztuje prawie 700zł......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...