Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, FroS-t napisał:

Wypadałoby żeby Swissvax był troche lepszy patrząc że np 200ml Mirage kosztuje prawie 700zł......

Ale ja piszę o japońcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

40 minut temu, Bruuuum napisał:

Ale ja piszę o japońcu :D

No proszę, miłe zaskoczenie, tym bardziej ze  nigdy nie smarowalem Swissvaxem i myslalem ze o nim piszesz? uwazam ze ciezko mu znalezc konkurencje w tym przedziale cenowym.....

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - w jaki sposob nakladac cleaner Dodo Juice Lime Prime? Nalozylem go z uzyciem DA i zoltego pada wykonczeniowego Flexipad i powstaly swirle (najnizsze obroty). Pada trzeba jakos nasaczyc? Bo byl nowka sztuka... Czy tylko recznie aplikatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2018 o 13:25, DareQ napisał:

Panowie - w jaki sposob nakladac cleaner Dodo Juice Lime Prime? Nalozylem go z uzyciem DA i zoltego pada wykonczeniowego Flexipad i powstaly swirle (najnizsze obroty). Pada trzeba jakos nasaczyc? Bo byl nowka sztuka... Czy tylko recznie aplikatorem?

Najlepiej ręcznie, bo za szybko się wypracowuje maszyną on. Jakie swirle? Może miałeś suchego pada częściowo i zostawił ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bruuuum napisał:

Najlepiej ręcznie, bo za szybko się wypracowuje maszyną on. Jakie swirle? Może miałeś suchego pada częściowo i zostawił ślady.

Wydaje mi sie ze swirle powstaly wlasnie od czesciowo suchego pada - nastepnym razem naloze recznie.

Dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej wiecej zajmuje wam nalozenie reczne celanera Dodo Juice Lime Prime i reczne wyrobienie go?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na szybie zacieki w kształcie wyschniętych kropel. Nie schodzą płynami do szyb, pod gorącą wodą, rozpuszczalnikiem, acetonem, octem+10%. Co to za cholerstwo i czym to zmyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś pomysły czym zmyć resztki plastidipa? Poprzedni właściciel auta pomalował jedną felgę plastidipem na próbę  na zielono stwierdził,że mu się nie podoba i zerwał prawie wszystko, została bardzo mała warstwa we wnękach na śruby i delikatnie na rancie felgi w miejscu gdzie jest chropowata powierzchnia. Próbowałem już apc i szczoteczką, glinką wymoczoną w IPA   a ostatnio robiłem jeszcze próbę Nielsenem  tar&glue remover ale nic tego dziadostwa nie rusza i powoli kończą mi się pomysły. Może ADBL Wipe Out? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2018 o 10:07, satoshi napisał:

Mam na szybie zacieki w kształcie wyschniętych kropel. Nie schodzą płynami do szyb, pod gorącą wodą, rozpuszczalnikiem, acetonem, octem+10%. Co to za cholerstwo i czym to zmyć?

Polerowanie ceri glass lub tlenek ceru.

2 godziny temu, Arek956 napisał:

Panowie jakieś pomysły czym zmyć resztki plastidipa? Poprzedni właściciel auta pomalował jedną felgę plastidipem na próbę  na zielono stwierdził,że mu się nie podoba i zerwał prawie wszystko, została bardzo mała warstwa we wnękach na śruby i delikatnie na rancie felgi w miejscu gdzie jest chropowata powierzchnia. Próbowałem już apc i szczoteczką, glinką wymoczoną w IPA   a ostatnio robiłem jeszcze próbę Nielsenem  tar&glue remover ale nic tego dziadostwa nie rusza i powoli kończą mi się pomysły. Może ADBL Wipe Out? ?

Koch Chemie Eulex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bruuuum napisał:

Koch Chemie Eulex

Obchodzić się z tym jakoś szczególnie? Mam felgi w lekkiej polerce i obawiam się żeby szkód nie narobić jak gdzieś mi kapnie na ramię felgi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arek956 napisał:

Obchodzić się z tym jakoś szczególnie? Mam felgi w lekkiej polerce i obawiam się żeby szkód nie narobić jak gdzieś mi kapnie na ramię felgi ?

Do stablinych lakierów jest bezpieczne, nie ma problemu. Np. rozlaną farbę z lakieru można nim usuwać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2018 o 22:12, Bruuuum napisał:

Do stablinych lakierów jest bezpieczne, nie ma problemu. Np. rozlaną farbę z lakieru można nim usuwać itp.

ok dzięki wielkie za pomoc ?

Edit: Kupiłem, użyłem i jestem b.zadowolony nie sądziłem, że aż tak łatwo to zejdzie ? Także jeśli ktoś ma problem z resztkami plastidipa w trudno dostępnych miejscach to zdecydowanie polecam Koch Chemie Eulex

Btw dla potomnych zdjęcie before i after jak to wyglądało:

 

mtm1.jpg

mtm2.jpg

Edytowane przez Arek956
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki jak już gdzieś było.

Czym lepiej myć felgi z powłoką kwarcową Gyeona ?

Tuga zielona czy jakiś szampon np. ADBL Snowball - obydwa produkty deklarują neutralne PH.

 

Czy nie ma to żadnego znaczenia byleby jakiś produkt miał neutralne PH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, qruku napisał:

Sorki jak już gdzieś było.

Czym lepiej myć felgi z powłoką kwarcową Gyeona ?

Tuga zielona czy jakiś szampon np. ADBL Snowball - obydwa produkty deklarują neutralne PH.

 

Czy nie ma to żadnego znaczenia byleby jakiś produkt miał neutralne PH ?

Ja myje tylko szamponem , jednak przy kolejnym myciu zastosuje deironizer nie powinien zaszkodzić 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz zwracam się z prośbą o polecenie kosmetyków do czyszczenia wnętrza czarnego soul w b6 (dekory, deska, klimatronik, rnse, rączki drzwi, manetki itp.). W dziale wnętrze nie znalazłem wątku z szybkimi pytaniami

Potrzebuję 2 środki: jeden do wyczyszczenia wnętrza, drugi do zaaplikowania po czyszczeniu. Lubię efekt matowy, a błyszczacy mi się nie podoba. 

Dotychczas używałem Nielsen bodajże Choice w proporcji 1:3 z wodą i tylko to.  Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia mogę polecić APC od ADBL-a. Mam jasną tapicerkę przez co widać na niej najmniejsze przebarwieniami. Z kilkoma z nich męczyłem się dłuższy czas do chwili kiedy użyłem tego APC. Po plamkach nie ma śladu, a struktura powierzchni nie nosi śladów zmian. Całość po czyszczeniu "spłukuje" wodą i zabezpieczam wyżej wspomnianym poorboys natural look. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś dobry wosk tzw koloryzujący do czarnego lakieru który przykryje drobne odpryski na masce i nie zmyje się po jednym myciu? A jak nie ma to jak je zamaskować nie angażując w to lakiernika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2018 o 03:44, YOGI3000 napisał:

Czy jest jakiś dobry wosk tzw koloryzujący do czarnego lakieru który przykryje drobne odpryski na masce i nie zmyje się po jednym myciu? A jak nie ma to jak je zamaskować nie angażując w to lakiernika?

każdy wosk koloryzujący się zmyje jest to efekt tylko na chwile. Najlepiej pędzelek i farbki :) ewentualnie widziałem u klienta jak pomalował markerem ale to już... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym: https://www.facebook.com/Quick-Crystal-Gloss-1984633228222062/

Kolejna ściema czy będzie dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem pierwszy z brzegu film, na którym reklamują jakiś swój produkt. Wszystko fajnie, gdyby nie cięcie około 0:40. Cholera wie co robili podczas tej pauzy - równie dobrze mogli nałożyć warstwę wosku, albo odstawić auto na detailing :D 

 

Mowa o tym filmie: https://www.facebook.com/1984633228222062/videos/1987984027886982/

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...