Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


jozek726

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, mar_1981 napisał:

Menzerny to dobry wybór ale...zabiję Ci bardziej klina ?

Zaczynałem i w zasadzie jeszcze mam i ostatnio kuzynowi Merca W124 robiłem na paście Scholl S17. Jest to bardzo fajna pasta która tnie na ostrym padzie, a po zmianie pada na finish pieknie wykończy Ci lakier. Jeżeli budżet Cię ogranicza to polecam. Jak nie to śmialo bierz Menzerne albo 3M.

Również hobbystycznie zajmuję się detailingiem ale na swoim podwórku czyli rodzina i czasami znajomi ale od ładnych kilku lat.

I pamiętaj zaopatrzyć się w dobrą taśmę maskującą żebyś później nie musiał męczyc się z czyszczeniem uszczelek etc.

P.S. Fora i filmy na YT to skarbnica wiedzy. Paweł z MXNowicki to doświadczony detailer więc słuchaj jego rad i będzie git?

Jeszcze tylko zapytam...rotacją czy DA będziesz robić?

Dzięki za radę. W wolnym czasie poszukam informacji na temat Scholl S17, bo nigdy o niej nie słyszałem, ale na pewno warto się zainteresować. Co prawda na kosmetyki do auta nie skąpię kasy, ale po co przepłacać :) Być może nawet kupię ją tylko po to aby sprawdzić jak działa, bo interesują mnie takie rzeczy. Co do maszyny, to mam jedynie rotację Masner. To niska półka cenowa, ale ma stabilizację obrotów, wolny start, szeroką regulację prędkości i może do domowego użytku wystarczy. Zdaję sobie sprawę, że początkująca osoba powinna zaczynać od maszyn DA, ale wierzę, że jeśli zachowam zdrowy rozsądek to nie zrobię nią krzywdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Teraz tak patrzę że jesteś z Białegostoku. Podjedź do Unique w Białymstoku i pogadaj z Jędrzejem. Bardzo sympatyczny człowiek i pewnie pomoże. Jak masz facebooka to ma tam stronę i zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masner jest całkiem spoko na początek jeżeli tak jak napisałeś będziesz "rozsądny" ;) Jedyny minus tez maszyny jest taki ze jak pracujesz z reka na glowicy zeby miec lepsze wyczucie to strasznieeeeee grzeje :D

Pamiętaj też o przygotowaniu powierzchni po korektę, czyli prawdziwe mycie + glinkowanie to must be.

Co do pytania o pady, to kup większa ilość, nie są drogie a ułatwi Ci to prace. Ja używałem Menzerny ale dla mnie z Kochem pracuje się o wiele lepiej. Menzerna strasznie pyli a mnie to przeszkadzało osobiście.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy jestem w stanie pozbyć się tej rysy? znajduje się ona na kierownicy

 image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpada, w dobrej cenie kiera była do wzięcia ale z taką rysą, to wole dorzucić grosza i wziąć w lepszym stanie. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym zabezpieczyć felgi po renowacji, są jakieś specjalne woski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenie z ręcznymi pianownicami? Szukam czegoś na myjnię bezdotykową do aktywnej piany przed myciem. Warto się w coś takiego bawić? Aktywną pianę można także użyć w zwykłym opryskiwaczu, więc pytanie - 100zł na pianownicę czy 40zł na opryskiwacz? Jeżeli pianownica - jaka marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia, ale po testach oglądanych na yt widać moim zdaniem, że najlepsza będzie pianownica Epoca: https://showcarshine.pl/specjalne/epoca-tec-one-foamer-fpm-2l-pianownica-reczna.html?search_query=pianownica&results=41 i taką planuję sobie kupić. Przesyłam Ci link do sklepu, który często (średnio raz w tygodniu) robi zniżkę rzędu 12-15% więc taka pianownica wychodzi wówczas około 80 zł. Wiadomo, że przy każdej ręcznej pianownicy trzeba się napompować aby objechać całe auto, ale zawsze to lepiej niż piana z myjni niewiadomej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta i Kwazar do mnie najbardziej przemawia. Kwazar w dodatku nasz produkt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a mnie zainteresowała pianownica Alta 2000. Dużo wydajniejsza od pozostałych z tego co widać na YT.

Przydałoby się porównanie z Marolexem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem EPOCE, jestem zadowolony ale trzeba się namachać żeby ogarnąć całe auto. Kupno opryskiwacza nie ma sensu bo nie masz sitka spieniającego i nie poleci piana a woda z płynem która natychmiast spłynie po aucie.

Jak napisał kolega wyżej wolę ręczną pianownicę ze swoją wiadomomą pianą niż jakiś dziwny NONAME który pewno ma PH kwasowe żeby tylko doczyścił brud. Kup ręczną pianownicę i dobrą pianę i będzie to dobre rozwiązanie.

Co do Showcarshine mogę polecić sklep, szybka realizacja i przy wiaekszych zamówieniach zawsze dostawałem jakieś gratisy. I nie nie jest to reklama ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ostateczna decyzja w takim razie - Epoca Tec One vs. Kwazar venus foamer super? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 09:52, jolley napisał:

Panowie, a mnie zainteresowała pianownica Alta 2000. Dużo wydajniejsza od pozostałych z tego co widać na YT.

Przydałoby się porównanie z Marolexem

Mam ją i mogę polecić, aczkolwiek nie mam porównania z innymi pianownicami. Dobrze wydane 60plnów :) Głównie robie mieszanki APC + piana, czasami SG Citrus jako pre-wash. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 12:05, Mordeliuss napisał:

Ceramika będzie dobrym rozwiązaniem ;)

Tylko i wyłącznie kierunek powłoki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 15:09, turzol napisał:

Mam ją i mogę polecić, aczkolwiek nie mam porównania z innymi pianownicami. Dobrze wydane 60plnów :) Głównie robie mieszanki APC + piana, czasami SG Citrus jako pre-wash. 

Gdzie Ci się udało dostać ja tak tanio ?

Edytowane przez Onyks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2019 o 15:09, turzol napisał:

Mam ją i mogę polecić, aczkolwiek nie mam porównania z innymi pianownicami. Dobrze wydane 60plnów :) Głównie robie mieszanki APC + piana, czasami SG Citrus jako pre-wash. 

Ma faktycznie taki szeroki strumień piany? Na YT widać jak przykrywa drzwi i kawałek szyby na raz, a inne Epoce robią taką robotę na 2-3 przejścia

Również jestem ciekaw dostania jej w takiej cenie :o

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...